Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ - ] Detailing  
Autor Wiadomość
niki20 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Multi
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: Audi A8 D2 FL
Wiek: 36
Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 38
Skąd: Harta/Rzeszów
Wysłany: 2014-12-05, 07:28   

Czytam temat i z racji, że siedzę w detailingu to się wypowiem... Odnośnie tempo to panowie jeżeli wydaje Wam się, że auto jest jak nowe po jej użyciu to weźcie sobie lakier przemyjcie alkoholem izopropylowym i postawcie w garażu pod mocnym światłem halogenowym. Szybko zmienicie zdanie...

Nie rozumiem po co auto woskować co tydzień czy nawet co dwa <niewiem>

Oczywiście jeżeli myje się samochód np ludwikiem czy temu podobnymi wynalazkami to wosk bardzo szybko spływa! Podstawa to szampon o neutralnym ph!

Inna sprawa to to że wosk inaczej trzyma się na gładkiej a inaczej na "porowatej" powierzchni...

Żeby nasz zabieg miał jakiś sens trzeba najpierw oczyścić lakier glinką, później nałożyć cleaner i na to wosk a po 12h druga warstwa i gwarantuję że takie coś ma starczyć na spokojnie 2 miechy... Oczywiście proces mycia pominąłem bo to oczywiste że trzeba w tej sytuacji 2x auto umyć :)

Każdemu polecam tani, długo się utrzymujący i mega wydajny wosk jakim jest collinite 476s ;)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-05, 10:57   

niki20 napisał/a:
Odnośnie tempo to panowie jeżeli wydaje Wam się, że auto jest jak nowe po jej użyciu to weźcie sobie lakier przemyjcie alkoholem izopropylowym i postawcie w garażu pod mocnym światłem halogenowym. Szybko zmienicie zdanie...


Proponuje jeszcze wam wziąśc mikroskop elektronowy i zainstalować w garazu tak by sprawdzać nanostrukture lakieru po każdym z cudownych drogich środków. Zapewne sie okaże że pelnoletni juz lakier nagle okazuje sie śmietnikiem....

CO niektórzy tu to są dobrzy...każdy na ulicy chodzi a izopropylem i silnym halogenem :D

Liczy sie efekt uzyskany widoczny gołym okiem na świetle dziennym a ten jest bardzo zadowalający nawet po kilku myciach więc bajeczki to dla dzieci :)
 
 
niki20 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Multi
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: Audi A8 D2 FL
Wiek: 36
Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 38
Skąd: Harta/Rzeszów
Wysłany: 2014-12-05, 16:36   

Szkoda, że nie zrozumiałeś tej kwestii że zarówno mocne światło jak i słońce uwydatniają wszystkie nawet najmniejsze niedoskonałości lakieru... Nie trzeba po mieście latać z lupą czy halogenem żeby zobaczyć wady lakieru.

Zazdroszczę idealnego lakieru (wnioskuję po tym, że pod sztucznym światłem nie ma swirli i holosów) ;)
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2014-12-05, 20:05   

Blyszczacy lakier to pojecie wzgledne. Jak w kazdej dziedzinie sa ludzie zajmujacy sie czyms profesjonalnie. Przyklad po co lac do silnika motula czy inne z gornej polki jak wlejesz lotosa i silnik tez bedzie chodzil. Po co zajmowac sie profesjonalnym detailingem jak przelecisz tempo za 6zl i tez sie blyszczy. Jak mowie dla kazdego kto nie siedzi w pewnej dziedzinie nie ma wiekszego pojecia o szczegolach. Jasne efekt z pierwszego punktu widzenia moze byc podobny, ale kilka razy oddawalem auto na detailing i smiac mi sie chce jesli ktos twierdzi , ze efekt poprzez tempo jest taki sam... Kazdy robi co lubi jeden woli corke drugi tesciowa
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2014-12-05, 23:34   

Jakaś spina krąży w tym temacie hehe :)

Swego czasu,gdy miałem A4 to tylko traktowałem je pastą TEMPO i wszystko było ok,daje radę.

Nawet Holendrzy się mnie pytali skąd mam takie super kosmetyki do auta że auto siętak lśni:), koniecznie chcieli to mieć :)


D3 nie potraktowałem jeszcze żadną pastą ,szukam kogoś z pomorza kto zna się na rzeczy w 100 procentach,na wiosnę chcę dać autko do spolerowania ,dopytywałem jednej firmy w gdańsku i wołają od 800zł za spolerowanie autka <jezu>
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
RA__________
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-07, 22:59   

jordan233 napisał/a:
Swego czasu,gdy miałem A4 to tylko traktowałem je pastą TEMPO i wszystko było ok,daje radę.
Święte słowa. Ale do A8 średnio to widzę ponieważ ma dość twardy lakier i prędzej reka odpadnie niz se coś osiągniesz do starych wypłowiałych najlepiej jasnych lakierów jak najbardziej!
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2014-12-07, 23:22   

A8 nie mam zamiaru traktować pastą TEMPO,dlatego szukam kogoś kto mi to ogarnie ,sam nie będę się pchać w detaling lakieru,przynajmniej przez jakiś czas.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
RA__________
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-07, 23:29   

jordan233, Nawet nie powinieneś traktowac bo nie ma większego sensu. Znajdź firme co robi jakies zabiegi kwarcowanie i inne takie to kosztuje sporo ale na lata spokój.
 
 
Paweł 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 89
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2015-01-09, 09:45   

O to, to!!!. Właśnie na moim nowym :D aucie firma zaaplikowała powłokę kwarcową. Tanio nie było ale efekt super. Najważniejsze, że nie trzyma się brud i wystarczy spłukać i jest czyste. Ważne używanie szamponu neutralne PH tak jak pisał niki22.
Co do pasty TEMPO moim zdaniem jak ktoś uważa, że efekt jest super można stosować.
To jest mniej więcej tak jak jazda TICO ( bez obrazy dla użytkowników) też wszędzie dojedzie i po co A8.
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-01-09, 10:44   

Paweł napisał/a:
O to, to!!!. Właśnie na moim nowym :D aucie firma zaaplikowała powłokę kwarcową. Tanio nie było ale efekt super. Najważniejsze, że nie trzyma się brud i wystarczy spłukać i jest czyste. Ważne używanie szamponu neutralne PH tak jak pisał niki22.
.


jskie koszta kolego?? jak długo ma utrzymywać się powłoka?
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
Paweł 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 89
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2015-01-09, 11:03   

Zapłaciłem 3000 zł ale z korektą lakieru i zabezpieczeniem szyb i wnętrza. Dają gwarancję na 5 lat pod warunkiem corocznego przeglądu i uzupełnienia ewentualnych ubytków.
Na razie mam powłokę od 2 miesiące i nadal spełnia swoją funkcję.
 
 
bobasgoleniow 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: Q5 2.0 TDI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 97
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2015-01-09, 14:46   

Na wiosnę daję swoją na odmłodzenie chłopaki z Goleniowa robią cuda <hura> https://www.facebook.com/CarfriendsAutoSpa


DODANO:
Jak by ktoś był zainteresowany to namiary www.polerkagoleniow.pl
_________________
„Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-01-17, 09:34   

niki20 napisał/a:
Inna sprawa to to że wosk inaczej trzyma się na gładkiej a inaczej na "porowatej" powierzchni...

Żeby nasz zabieg miał jakiś sens trzeba najpierw oczyścić lakier glinką, później nałożyć cleaner i na to wosk a po 12h druga warstwa i gwarantuję że takie coś ma starczyć na spokojnie 2 miechy... Oczywiście proces mycia pominąłem bo to oczywiste że trzeba w tej sytuacji 2x auto umyć


Nie wiem kolego czy jeszcze bywasz na tym forum ale mam do Ciebie dwa pytania..

1.Na którym etapie swojego zabiegu usunęłeś "porowatą" powierzchnie lakieru,która jest następstwem naturalnego utleniania się lakieru?

2.Co się stanie jak Twoje dzieło potraktuje izo?

Bywam na forach lakierniczych na których szybko jesteście sprowadzani na ziemie ze swoją księżycową technologia i widze że opanowaliście teraz takie fora,na których nie trudno o ludzi gotowych zapłacić 3 tyś za woskowanie swojego samochodu...

5 lat gwarancji?Niezły chwyt marketingowy,tylko dlaczego co rok na poprawki?Bo ci co oferują owe "kwarcowe cudo" doskonale wiedza że taka powłoka utrzyma się max kilka miesięcy...

Druga sprawa,przed czym ten kwarc ma mnie niby chronić że jest to aż taka drogocenna operacja?Jak ma się lakier porysować to i tak się porysuje..to że brud lepiej schodzi?Nie oszukujmy sie..ten sam efekt można osiągnąć we własnym garażu wydając max 50-100zł :P
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-17, 20:24   

to teraz wyjasnij jak to zrobic za 50 -100 zł jestem ciekaw , z tego co napisales to odstraszyles mnie od powloki kwarcowej ale chetnie poczytam cos wiecej na ten temat
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
olimpus104 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3 Quattro 3.0 TDI Sport
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 267
Skąd: Bognor Regis UK
Wysłany: 2015-01-17, 22:22   

bobasgoleniow napisał/a:
Na wiosnę daję swoją na odmłodzenie chłopaki z Goleniowa robią cuda <hura> https://www.facebook.com/CarfriendsAutoSpa


DODANO:
Jak by ktoś był zainteresowany to namiary www.polerkagoleniow.pl



Widziałeś auta po detailingu w tej firmie,możesz śmiało ich polecic? pytam, bo latem jak bedę w pl.chętnie bym tam zawitał ze swoją ósemką i zobaczył a najlepiej przekonał się na własnym aucie jak te cuda wyglądają ;) na fotkach z ich prac, fordy,mazdy,skody.audi brak <hmm>
_________________
Audi A8 D3Quattro 3.0 TDI Sport
Audi A6 C6 2.0TDI S line
http://www.a8team.pl/a6-c6-s-line-vt8865.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.