Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Zmiana anteny na Sirio Triflex  
Autor Wiadomość
Kondraczek 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-07-30, 19:16   [D2 FL ALL ] Zmiana anteny na Sirio Triflex

Cześć, potrzebuje zamontować antenę CB bo bez tego jeździ mi się jak bez ręki. W zasadzie zdecydowałem się na antenę Sirio Triflex ze względu na to, że wygląda jak oryginał i nie rzuca się w oczy. Z tym że po odchyleniu boczka bagażnika zobaczyłem że na dole anteny jest jakieś ustrojstwo z dwoma wtyczkami, o takie:


Kabelek z żółtą wtyczką leci sobie kawałek dalej do tej puszeczki:


A kabelek z różową wtyczką leci sobie jeszcze gdzieś tam dalej, nie udało mi się zbadac tego bez ściągania boczka.
Pytanie brzmi, czy ta antena jest w polifcie tylko od telefonu, czy od czegoś jeszcze? Jak wypnę te dwie wtyczki z anteny i ja wywalę to nie zrobi się żadna szopka?
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-07-30, 20:13   

Kolego w Twoim aucie antena od FM-u powinna być w szybie a antena na błotniku od samego GSM-u więc nie powinno być niespodzianek.
Tak dla pewności to możesz włączyć radio i wypiąć kabel od anteny i zobaczysz jak zgubi sygnał to znaczy że jet to antena FM.
 
 
jarogmur 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic 6HP
Zasilanie: ON
Imię: Jarek
Jeżdzę: D3
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-02, 19:37   Re: Zmiana anteny na Sirio Triflex

Kondraczek napisał/a:
Cześć, potrzebuje zamontować antenę CB bo bez tego jeździ mi się jak bez ręki. W zasadzie zdecydowałem się na antenę Sirio Triflex ze względu na to, że wygląda jak oryginał i nie rzuca się w oczy. Z tym że po odchyleniu boczka bagażnika zobaczyłem że na dole anteny jest jakieś ustrojstwo z dwoma wtyczkami, o takie:
[url=http://images68.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

Kabelek z żółtą wtyczką leci sobie kawałek dalej do tej puszeczki:
[url=http://images68.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

A kabelek z różową wtyczką leci sobie jeszcze gdzieś tam dalej, nie udało mi się zbadac tego bez ściągania boczka.
Pytanie brzmi, czy ta antena jest w polifcie tylko od telefonu, czy od czegoś jeszcze? Jak wypnę te dwie wtyczki z anteny i ja wywalę to nie zrobi się żadna szopka?


jeżeli wcześniej jeździłeś z CB i miałeś normalną antenę to według mnie nie instaluj Triflex,a
Też miałem rozterki gdzie zamontować i jaką antenę. Czy wiercić dziurę, czy w miejsce oryginalnej anteny Triflex'a.
Triflex ma bardzo słaby zysk i nie działa tak jakby wiele osób sobie życzyło.
Cytuję wiele osób: "... jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"
Ja zamontowałem Omegę 27 na uchwycie bagażnikowym.
Dla mnie efekt wizualny jest pozytywny, odbiór bardzo dobry i śmiem porównać do mojej poprzedniej ML145.
_________________
Pozdrawiam Jaro
 
 
Kondraczek 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-08-03, 17:05   

Cytat:
Cytuję wiele osób: "... jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"


Właśnie trochę poczytałem i w sumie opinie jak zwykle bardzo różne. Chciał bym żeby taka antena też nie szpeciła okrutnie. Obadałem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/nagoya-...5119027758.html. Co prawda cena jak za uchwyt i kabel spora, no ale w końcu nie zakładam tego tego do np. matiza. Do tego mam upatrzoną antenę helikalną Sirio T3 i powinno nie dość, że w miare nieźle działać to i dobrze wyglądać.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-08-03, 17:28   

Albo to ma wygladac albo..działać :D Ja polecam zaczep Sunker U4 + antena Sirio ML 145
_________________
Black Cars Matters
 
 
jarogmur 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic 6HP
Zasilanie: ON
Imię: Jarek
Jeżdzę: D3
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-03, 19:44   

Kondraczek napisał/a:
Cytat:
Cytuję wiele osób: "... jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"


Właśnie trochę poczytałem i w sumie opinie jak zwykle bardzo różne. Chciał bym żeby taka antena też nie szpeciła okrutnie. Obadałem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/nagoya-...5119027758.html. Co prawda cena jak za uchwyt i kabel spora, no ale w końcu nie zakładam tego tego do np. matiza. Do tego mam upatrzoną antenę helikalną Sirio T3 i powinno nie dość, że w miare nieźle działać to i dobrze wyglądać.

Fajne rozwiązanie, kabla starczy bez przedłużki ale cena wysoka. Za połowę mam Sirio 27 + uchwyt + strojenie
_________________
Pozdrawiam Jaro
 
 
bybus 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Piaski
Wysłany: 2015-08-06, 13:26   

Kondraczek napisał/a:
Cytat:
Cytuję wiele osób: "... jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"


Właśnie trochę poczytałem i w sumie opinie jak zwykle bardzo różne. Chciał bym żeby taka antena też nie szpeciła okrutnie. Obadałem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/nagoya-...5119027758.html. Co prawda cena jak za uchwyt i kabel spora, no ale w końcu nie zakładam tego tego do np. matiza. Do tego mam upatrzoną antenę helikalną Sirio T3 i powinno nie dość, że w miare nieźle działać to i dobrze wyglądać.


Ja dwa lata temu skusiłem się na owego triflexa, pojechałem z nią do Zakopanego i z powrotem. Od tamtej pory służy jako zaślepka po oryginalnej antenie.
Teraz jeżdżę z uchwytem na klapie bagażnika, kupiłem właśnie tą Nagoyę, jest naprawdę OK, no i ten cienki kabelek nie wygniata aż tak uszczelki. Antena z kolei to była przez dwa lata Missouri presidenta, działać działało ale bez rewelacji, dwa tygodnie temu kupiłem helikala Sirio Twin Log 3 95 cm i muszę powiedzieć że w końcu to jest to, szczerze polecam, a od trifleksa trzymaj się z daleka :)
 
 
Kondraczek 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-08-11, 19:35   

Cytat:
a od trifleksa trzymaj się z daleka

To i dobrze, że się na niego nie skusiłem. Kupiłem ten zestaw z linków które podawałem, czyli uchwyt nagoya z tym cienkim kablem i atene sirio t3. Narazie tylko założone, ale jeszcze nie zdążyłem wystroić więc ciężko coś powiedzieć. W sumie to się zastanawiam czy nie przykręcić tej anteny w błotnik na stałe zamiast tej od gsm'u.
 
 
jarogmur 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic 6HP
Zasilanie: ON
Imię: Jarek
Jeżdzę: D3
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-11, 20:33   

Jak masz tylki gsm to nawet bym się nie zastanawiał. Ja mam fm i gsm i podwójne szyby więc u mnie uchwyt jest dobrym kompromisem
_________________
Pozdrawiam Jaro
 
 
Kondraczek 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-09-01, 19:09   

Ostatecznie padło na zamontowanie anteny w miejscu tej od GSMu. Antena Sirio 27 działa wyśmienicie, nie rzuca się w oczy i wygląda pierwszorzędnie. Jak ktoś nie korzysta z telefony to nie widzę lepszego rozwiązania. Dzięki wszystkim za rady. Któregoś dnia wrzucę jeszcze fotę dla potomnych jak to się prezentuje.

EDIT:
Tak wygląda na brudnym samochodzie :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.