Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 preFL ALL ] Czy MMI w polskiej wersji językowej działa  
Autor Wiadomość
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2012-03-11, 08:44   [D3 preFL ALL ] Czy MMI w polskiej wersji językowej działa

W świeżo zakupionym aucie mam MMI w języku niemieckim.Czy w polskiej wersji językowej wszystko będzie działać poprawnie po wgraniu?Czy lepiej nie kombinować i zostać przy tej wersji co jest?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-03-11, 10:58   

MMI po polsku owszem działa.... i być może są wersje które działają bardzo poprawnie ale ja jeszcze takiej nie widziałem.

Pierwszy problem spolszczenia to moim zdaniem samo słownictwo..... język polski nie jest tak zwięzły jak język angielski czy niemiecki więc w wielu miejscach menu zamiast jednego słowa po angielsku są dwa czy trzy słowa po polsku pisane w skrótach których w życiu codziennym wogóle się nie używa...... i wprawdzie idzie zrozumieć o co chodzi (tym bardziej po dłuższym użytkowaniu) ale mnie gryzie to strasznie w oczy.

Drugi problem spolszczenia to znikające elementy menu (ostatnio oglądałem auto w którym nie było podglądu na stan akumulatora, wcześniej widziałem taką wersję gdzie nie było menu parktronika a najgorszy przypadek który widziałem to brak sterowania zawieszeniem) lub też elementy menu które są ale nie mają nic wspólnego z wyposażeniem auta (widziałem już w menu oświetlenie ambiente, światła dzienne, zmieniarkę CD czy też ustawienia dla solardachu i tylnej rolety gdzie w każdym przypadku to konkretne auto nie miało takiego wyposażenia) → → → → tu zaznaczam, że opieram się na kilkunastu autach które z językiem polskim miałem okazję oglądać ale nie wykluczam że może być taka wersja spolszczenia w której te problemy nie występują.


Osobiście po przebadaniu tematu spolszczenie sobie odpuściłem...... daję sobie wystarczająco dobrze radę po angielsku i wolę tak niż kaleczenie języka polskiego albo dziwne buble w menu ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2012-03-11, 11:17   

Przestaw sobie język na angielski jest przyjemniejszy w odbiorze od niemieckiego. Już od kilku lat jest zwracana uwaga i robione naciski aby grupa VW zrobiła menu po Polsku. Jest po Portugalsku mimo, że to mniejszy kraj i na podobnym poziomie co Polska. Także to wynika z wewnętrznej polityki firmy i chyba niemieckich stereotypów, że jeszcze nie ma menu po Polsku. Jak było by sensowne spolszczenie menu w A8 to już użytkownicy forum by je mieli.

8-)
_________________
Forum Audi A6
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2012-03-11, 16:56   

FOSS napisał/a:
Osobiście po przebadaniu tematu spolszczenie sobie odpuściłem...... daję sobie wystarczająco dobrze radę po angielsku i wolę tak niż kaleczenie języka polskiego albo dziwne buble w menu ;-)
Serrgiusz napisał/a:
Przestaw sobie język na angielski jest przyjemniejszy w odbiorze od niemieckiego.
Alles klar ;-) ,będzie angielski z którym też sobie dobrze radzę.
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2012-04-13, 15:17   

Jeśli język polski jest dobrze przygotowany to nie ma zadnych problemów które zostały wyzej opisane, sam wgrywałem wieler azy polskie menu do systemu MMI i nigdy nie było brakujących funkcji czy funkcji nieaktywnych, a samo spolszczenie posiadało wszystkie polskie znaki. Po wgraniu softu warto wpiąc sie komputerem żeby wszystko "ogarnąć".
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-04-14, 10:27   

shaqal napisał/a:
Jeśli język polski jest dobrze przygotowany to nie ma zadnych problemów które zostały wyzej opisane...

Wczoraj u kolegi pierwszy raz widziałem MMI w języku polskim gdzie wszystko jest na swoim miejscu.... ale jemu język polski wgrano w ASO.

Pierwszy raz widziałem ładnie po polsku "zawieszenie - sportowe" a nie jakiś bliżej niezrozumiały zapis "zawieszenie pneumaty......." z którego nie można się potem dowiedzieć jaki jest typ zawieszenia.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2012-04-18, 19:39   

FOSS napisał/a:
shaqal napisał/a:
Jeśli język polski jest dobrze przygotowany to nie ma zadnych problemów które zostały wyzej opisane...

Wczoraj u kolegi pierwszy raz widziałem MMI w języku polskim gdzie wszystko jest na swoim miejscu.... ale jemu język polski wgrano w ASO.

Pierwszy raz widziałem ładnie po polsku "zawieszenie - sportowe" a nie jakiś bliżej niezrozumiały zapis "zawieszenie pneumaty......." z którego nie można się potem dowiedzieć jaki jest typ zawieszenia.


Mało widziałeś ;) ASO pewnie i tak zlecilo komus wgranie. Z ktorego roku było auto i jakie miało MMI?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-04-19, 00:11   

shaqal napisał/a:
Mało widziałeś ;) ASO pewnie i tak zlecilo komus wgranie. Z ktorego roku było auto i jakie miało MMI?

No może i mało widziałem... ale tak się składa, że ja w tym właśnie ASO przepracowałem kilka lat.... a kolega od tego A8 już kilkanaście lat współpracuje z tym ASO w trybie ciągłym... więc śmiem przypuszczać, że nikomu tego nie zlecono ale zrobiono mu to właśnie w ASO.... i do tego za free ;-)
Auto to A8L D3 4.2TDI rocznik jakiś 08 o ile dobrze pamiętam.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
EVAN 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 118
Skąd: małopolska
Wysłany: 2012-04-19, 13:14   

Ja też mam wgrane polskie menu-wgrywałem w prywatnym zakładzie. Po 2 tygodniach wysypał mi sie system i zniknęło np sterowanie zawieszeniem. Pojechałem do ASO, postawili mi na nowo system i wszystko działa poprawnie - choć kiedy pytałem sie wczesniej w ASO powiedzieli mi, że nie wgrywają polskiego menu. :roll:
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-04-19, 16:36   

EVAN napisał/a:
Ja też mam wgrane polskie menu-wgrywałem w prywatnym zakładzie. Po 2 tygodniach wysypał mi sie system i zniknęło np sterowanie zawieszeniem.

No właśnie taki przypadek widziałem na żywo... bez sterowania zawieszeniem... moim zdaniem porażka.

EVAN napisał/a:
Pojechałem do ASO, postawili mi na nowo system i wszystko działa poprawnie - choć kiedy pytałem sie wczesniej w ASO powiedzieli mi, że nie wgrywają polskiego menu. :roll:

Tu dodam tylko że nie twierdzę jakoby ASO oferowało taką usługę jak wgranie polskiego menu do MMI... natomiast kolega o którym pisałem powyżej, otrzymał to w ASO w ramach wieloletniej współpracy :lol:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2012-04-19, 18:39   

Włączenie na ekranie obsługi zawieszenia nie wymaga nawet podłączenia komputera, każdy ma mozliwość jego właczenia i wyłączenia o ile ma odblokowane testowe menu w mmi. Bardzo często po zmianie softu trzeba dopisac brakujące rzeczy i to normalna sprawa, w koncu auta różnie sa skonfigurowane.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-04-19, 18:56   

shaqal napisał/a:
Włączenie na ekranie obsługi zawieszenia nie wymaga nawet podłączenia komputera, każdy ma mozliwość jego właczenia i wyłączenia o ile ma odblokowane testowe menu w mmi. Bardzo często po zmianie softu trzeba dopisac brakujące rzeczy i to normalna sprawa, w koncu auta różnie sa skonfigurowane.

hehehe, każdy ma możliwość ale tylko ten który ma odblokowane zielone menu serwisowe...
to raczej marne pocieszenie bo ileż osób ma je odlokowane ;-)
a do odblokowania menu serwisowego potrzeba oczywiście VAG'a... i raczej nie każdy VAG z Alledrogo odblokuje to menu :lol:

A co ma zrobić ten który nie ma odblokowanego menu a garażowi VAG'owcy w jego okolicy nie wiedzą co począć jak brakuje opcji w menu albo jest ich za dużo :?:


Poza tym wiele spolszczeń które oglądałem ma nie tylko wady w postaci różnych wariacji w menu ale jak już wspomniałem wcześniej, słownictwo użyte do opisu niektórych opcji jest tragiczne.... nie dalej jak 2 tygodnie temu u jednego kolegi widziałem takie spolszczenie i w menu obsługującym zawieszenie nie doczytasz czy jest to zawieszenie sportowe czy komfortowe..... i jak, bez użycia kodów wyposażenia fabrycznego, takiemu koledze zaadaptować lub przekodować zawieszenie?.... metodą prób i błędów czy zmieniać język w MMI na inny oryginalny gdzie będzie to napisane ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2012-04-19, 21:56   

Wystarczy że ktos ma odpowiednie kabelki i troche chęći to moze wszystko zrobić i nigdy nie powie nie da sie ;)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-04-19, 23:15   

No ja to wiem.... ale kilku kolegów tutaj może tego nie wiedzieć stąd te pytania i takie tematy.

Poza tym, raczej nie ma takiego kabla który poprawi zapis pojedynczych elementów menu.... czyli pozostaje ponowna zmiana softu albo powrót do wersji oryginalnej?... czy może się mylę??


Na koniec tak dla jasności dodam..... nie jestem jakimś ślepym przeciwnikiem spolszczenia tylko zwolennikiem profesjonalizmu...... a niestety 99% spolszczonych wersji które widziałem miały jakieś buble co jak na razie skutecznie mnie do tego zniechęcały.
Ale przyznaję, że wersja którą widziałem u mojego kolegi wydawała się zdecydowanie lepsza i na taką sam mógłby się zdecydować ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2012-04-24, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szamo8 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: PRzemo
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: POznan
Wysłany: 2012-04-24, 13:24   

Witajcie, byłem ostatnio w ASO i wgrali mi polskie menu do mmi 2g. wszystko pięknie działa ale troche brakuje mi lektora języka polskiego. Ponieważ narazie do aso sie nie wybieram, zresztą nie wiem czy by mi cos poradzili ale na pewno zawołali by ciekawe pieniążki.:) Wiecie koledzy gdzie moge taka mapkę kupić, wgrać w wielkopolsce taniej niz w aso... ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.