Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] stacyjka -wymiana...  
Autor Wiadomość
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2016-04-09, 19:33   [D3 ALL ] stacyjka -wymiana...

panowie zastanawiam sie czy jezeli nawalilaby stacyjka ... tzn wkladka stacyjki czy jest to rzecz wymienialna /naprawialna ....

bo wiadomo zamek drzwi i zamek w klapie jeszcze zostaje .. i wtedy to 2 klucze nosić <boisie>

czy poprostu kupic caly komplet stacyjka /wkladka zamka i klapy wymiana grota i dziala czy jednak w stacyjce jest jakas pierdola uniemozliwaijaca jej uzycie <bezradny>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
gotman25 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D4, A8 D3 3.0TDI
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 69
Skąd: Mansfield
Wysłany: 2016-04-09, 19:41   

ladnie na przyszlos myslisz:)
Mysle ze jakos powinno byc zabezpieczone.

Bo by przyszedl Pan ze swoja, troche porozkrecal chociaz w sumie to tylko grot
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-04-09, 21:43   

Temat już był kiedyś na forum poruszany. Stacyjkę możne przekręcić każdym kluczykiem, można przełożyć używkę bez nowych kluczyków :)

Nasze auta nie odpala się grotem. Wsadzasz kluczyk i komputer musi go zaakceptować.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2016-04-09, 22:41   Re: stacyjka -wymiana...

dracus6662 napisał/a:
panowie zastanawiam sie czy jezeli nawalilaby stacyjka ... tzn wkladka stacyjki czy jest to rzecz wymienialna /naprawialna ....

bo wiadomo zamek drzwi i zamek w klapie jeszcze zostaje .. i wtedy to 2 klucze nosić <boisie>

czy poprostu kupic caly komplet stacyjka /wkladka zamka i klapy wymiana grota i dziala czy jednak w stacyjce jest jakas pierdola uniemozliwaijaca jej uzycie <bezradny>

Daniel, już kiedyś pisałem... tak jak drago wspomniał... stacyjka w tym aucie nie pełni takiej roli jak stacyjka w większości innych aut, jak w starszej D2 chociażby.

Wymienić stacyjkę to żaden problem - kupujesz sprawną używkę i wymieniasz całą.
Jest wielce prawdopodobne, że swoim kluczykiem (grotem) przekręcisz również tą drugą stacyjkę... albo moją, albo wielu innych forumowych kolegów.

Samego wkładu się nie wymienia bo nie ma takiej potrzeby. Osobiście zmieniłem kilka takich stacyjek i nigdy nie miałem problemów z prawidłowym działaniem samego kluczyka.
Za identyfikację kluczyka nie odpowiada sama stacyjka, ona jest tylko przełącznikiem.
Wkład kluczyka, wg. mojego programu, nie występuje jako oddzielna część zamienna.

Zasadę działania stacyjki bardzo dobrze ilustruje to co już kilka razy tu pisałem: jak masz kessy to możesz zupełnie wywalić stacyjkę z auta i samochód dalej pozostanie w pełni sprawny, będziesz mógł nim bez przeszkód jeździć uruchamiając i gasząc przyciskiem start/stop :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
gotman25 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D4, A8 D3 3.0TDI
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 69
Skąd: Mansfield
Wysłany: 2016-04-09, 23:20   

No mniej wiecej chcialem to powiedziec ze wsumie nie musi byc zabezpieczona bo to tylko grot i on nie odpowiada za odpalnie samochodu.

Heh ja pamietam jak ojciec sobie zalozyl alarm w golfie III ze mogl go zdolnie odpalic.
Mial pilota do alarmu z wyswietlaczem LCD gdzie pokazywalo czy drzwi sa zamkniete i czy leci dymek z rury wydechu i cos tam jescze. 4 przyciski byly.

Mial manual wiec byla pewna sekwencja. Trzeba bylo wrzucic luz, zaciagnac reczny, wyciagnac kluczyk i silnik ciagle pracowal i jak wyszedles z samochodu i trzasnales drzwiami to wtedy gasl i mozna go bylo zdalnie odpalic:) Mial bardzo duzy zasieg.

Pozyczalem od ojca samochod na rynek, "soczek" do popicia i jak ktos przechodzil to ja odpal.:) Ale sie dziwili :)

No ale to bylo gdzie w 1998 roku wiec 18 lat temu i czlowiek troche glupial i mlody byl

I ten alaram mial duzo minusow jak sie pozniej okazalo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.