Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] ALUTEC Burnside - czy warto kupić jako felgi let  
Autor Wiadomość
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-06-04, 22:41   [D3 ALL ] ALUTEC Burnside - czy warto kupić jako felgi let

Szukałam, ale nie znalazłam. Są podobne tematy, a ja chciałabym konkretnej odpowiedzi na temat konkretnego modelu felg :)

Mam możliwość kupienia za 1500zł kompletu poniższych felg ALUTEC Burnside
https://www.felgi.pl/felga/alutec/burnside
Parametry: 8Jx18”, ET45, 5x112, otwór centrujący 57,1mm.

Chciałabym je na lato, boję się dziur, więc dal mnie to optymalny rozmiar, co by oponki chroniły felgi :) I teraz moje pytanie:
1. Czy ktoś zna tą firmę ALUTEC, tzn. czy te felgi dadzą radę udźwignąć A8.
2. I drugie pytanie, czy te felgi nie będą za bardzo się chowały do środka nadkoli przy ET45?


Chciałam kupić coś z ET35, ale się trafiła okazja (albo mi się wydaje, że to okazja), no i teraz myślę i myśłę.
Acha, a jakbyście mi już doradzili kupić te felgi, to jakie najlepsze oponki do nich, bo przeczytałam tu tyle, że juz sama nie wiem, co wsadzić, żeby było dobra, a mam w swoim aucie tylko jedne felgi i na lato chciałaby kupić całe koła i sama sobie co sezon zmieniać, bo to chyba nie takie trudne.
 
 
olimpus104 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3 Quattro 3.0 TDI Sport
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 267
Skąd: Bognor Regis UK
Wysłany: 2015-06-05, 00:53   

Miałem kiedyś na audi a6 felgi alutec shark,takie jak na foto,przeżyły uderzenie centralnie w krawężnik gdzie dwie opony, po stronie kierowcy zostały rozerwane.Felga lekko się wyszczerbiła ale nic ponadto.

sharkb[120].jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 75,12 KB

_________________
Audi A8 D3Quattro 3.0 TDI Sport
Audi A6 C6 2.0TDI S line
http://www.a8team.pl/a6-c6-s-line-vt8865.htm
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-08, 13:22   

d3 na 18 wygląda śmiesznie troszke no i ten wzór jeszcze je chyba optycznie pomniejszy , najważniejsze że podobają sie Tobie i jeśli rzeczywiście tak jest to je kup , ja szukałbym oryginalnych felg które z pewnością są trwalsze
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-06-09, 01:41   

preston81 napisał/a:
d3 na 18 wygląda śmiesznie troszke no i ten wzór jeszcze je chyba optycznie pomniejszy

Teraz mam auto na zimówkach 16", a wszyscy myślą, że to 19" jest założone, także nie ma tak źle, kwestia opony, żeby tak dobrać aby wypełniała całe nadkole. A 18" jest dużo bezpieczniejsza, na nasze polskie drogi, no i bardziej komfortowo się jeździ, a w końcu A8 to limuzyna z zacięciem sportowym, a nie odwrotnie :)

preston81 napisał/a:
ja szukałbym oryginalnych felg które z pewnością są trwalsze

Też nad tym myślałam, ale w dobrej cenie nie dostanie się dobrych oryginalnych felg. Pytałam o kilka używek na allegro i każdy na pytanie „czy jest gwarancja na to, że są w 100% proste?” odpowiadał, że oni sprawdzali i tak, ale jak się będą w aucie zachowywały te felgi, to już nie wiadomo, „bo to w końcu używane są felgi za 1500zł, a nie nowe za kilka tysięcy”. Także za duże ryzyko, i nie chodzi tutaj głównie o koszty, ale o nerwy i czas jaki to mogłoby kosztować.
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2015-06-09, 07:27   

16 na zime , a kto Ci je tam upchnal <boisie> <bezradny> <bezradny>
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-06-09, 07:56   

Powiem tak. Sam na sobie przekonałem się co znaczy oryginalna felga i chwała AUDI za te wytrzymałe felgi. 140km/h wpadłem w kosmiczną dziurę. Tuż przed wpadnięciem do niej przed oczami miałem całe życie i myślałem tylko czy koło odpadnie czy nie i ewentualnie na którą stronę mnie wyrzuci do koziołkowania. Jakie było moje zdziwienie jak na feldze zrobiło się tylko prawie 10 cm wgłębienie od krawędzi dziury w którą wpadłem (nie pękła). Felgę wyprostowałem, wyspawałem i pomalowałem. Jeździ dalej.

A8 jest za ciężkie na takie felgi moim zdaniem. Trzeba się z tym liczyć.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-09, 16:05   

to ja ci dam Gwarancję że są 100% proste jeśli podobają ci się słoneczka
to zapraszam do zakupu http://www.a8team.pl/sprz...600-vt14616.htm
felgi 100% proste nie naprawiane , kupione za granica , ja jeździłem na nich ok 2 mcy ale z okazji że mam 3 komplety te idą w odstawkę zobacz czy ci pasują wizualnie cena jest śmieszna jak za tą felgę
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-06-10, 23:15   

@up
preston81 dziękuję za ofertę, spać przez nią nie mogę :) jak się zdecyduje, a felgi nie zdążą się sprzedać, to dam Ci znać na priv, bo trochę się boję tych 19”, czy to nie będzie za bardzo na dziurach trzepać, a ja tymczasowo mieszkam w takiej dziurze, gdzie właśnie dziura na dziurze i do tego jakieś 2km kamienistej drogi codziennie powoli przejeżdżam. I jeszcze jedna sprawa, szkoda, że przemalowałeś tam te czarne fragmenty na biało, bo do srebrnego auta (ja mam srebrny kolor) dużo bardziej pasują czarne (wiem, czepiam się, ale kobietą jestem i czasami grymaszę :) )
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-11, 11:06   

szczerze ci powiem tak, miałem 17 na swojej A8, kupiłem 19 i 18 oczywiscie wszystko oryginał , 20 się bałem , i ściągnąłem te słonka i założyłem monobloki 18 na oponie 255/45/18 i mówię tu szczerze nie ma absolutnej różnicy w komforcie jazdy miedzy18" ,a 19" a jestem na tym punkcie zboczony

18"
19 "

jak je podasz dobremu lakiernikowi powinien ściągnąć białą farbę bez kolizji z oryginałem
zadzwoń do mnie jutro to ci powiem co i jak

a tu film jak to wygląda w ruchu
https://www.youtube.com/watch?v=1gkdUM0kg4I
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-06-14, 02:36   

@up

preston81 mam nadzieję, ze się nie obrazisz, ale nie miałam dostępu do internetu i dopiero teraz mogę odpisać, chciałam wysłać wiadomość na priv, ale coś mi się zawiesza, także mam nadzieję, że tutaj też odczytasz mój tekst :) Twoja oferta jest na prawdę super, ale jednak pozostanę przy poszukiwaniu 18 calowych :) Tym bardziej, ze oryginalne razem z oponami o bieżniku 4-6mm można dorwać do 1200zł i to jest tego dość sporo do wyboru jak się dobrze poszuka, tylko jak ja się boję używek, żebym potem nie żałowała zakupu, no ale raz się żyje :) . W ogóle to dzięki temu forum zrozumiałam, że nie ma to jak oryginał, więc będę takich szukać.

preston81 a tak jeszcze napiszę, żebyś nie był na mnie zły, że twojej oferty nie odrzuciłam ze względu na cenę, bo ta jest bardzo dobra :) tylko ja wolę te 18 cali, a te niższe ceny mniejszych kółek to taki bonus dla mnie :)
Jestem pewna, że tutaj z forum ktoś od ciebie weźmie te kółka (jeśłi już tego nie zrobił).
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2015-06-14, 09:08   

karokarolinka dodam od siebie że felgi polerowane bez warstwy bezbarwnego nie nadają się na zimę,wiem bo mam i to co robi sól z aluminium to masakra. <placze>
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-14, 23:42   

spoko nie upycham nic na siłe , nie jestem z "tych" :)
od przybytku głowa nie boli na szczęście , pokazujac co i jak wykładam kawę na ławę nic nie mam do ukrycia stąd moja wypowiedz dość rozwinięta o foty, filmy itd :)
Mam nadzieję że znajdziesz swoje wymarzone felgi i obejdzie sie bez kwiatków , dokładnie oglądaj felgi albo daj komuś do sprawdzenia czy nie biją, itd naprawiane felgi idzie też rozpoznać i jeśli na takie trafisz to uciekaj ... nie daj sie wpuścić w maliny ja tak popłynąłem na 20" RH naj 200 dostałem felgi krzywe i w dodatku ze złym rozstawem śrub... "zakup top malina z allrgro"
pozdrawiam
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.