Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 09 3.0TDI ] Moje koszta zaraz po zakupie używanego..  
Autor Wiadomość
AmiGarver 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: David
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 10
Skąd: UK
Wysłany: 2017-07-16, 08:05   [D3 09 3.0TDI ] Moje koszta zaraz po zakupie używanego..

Może to komuś pomoże jak będzie szukał odnośnie kosztów..

Osobiście kupiłem D3 3.0TDI 2009 rok, po remapie 280KM, 220k/km przebiegu
auto stan prawie idealny, sprawdzony, garażowany (hah brzmi jak reklama na otomoto ;D ale tak było) nowy silnik od Audi 22k/km temu, zawieszenie super, skrzynia, środek jak nowy

rzeczy o których wiedziałem i które musiałem zrobić w pierwszym miesiącu

tarcze jakieś zwykle Brembo
1000zl
Kolcki EBD yellow
1200
robicizna
800zl

tempomat zmiana manetki w kierownicy
300zl
robocizna 400zl

pęknięta jakas rurka w dolocie
400zl
robicizna I czyszczenie silnika
800zl

nowy zamek drzwi pasażera
500zl
robicizna
400zl

oryginakny kabel i VCDS
1100zl

wyważenie kół, zrobienie jednej felgi, jakaś klapka od jakiegoś zaworu, streaming z telefonu do MMI 3G, kamerki przód tył i inne duperele
2200zl

9100zl w miesiąc uff, (ceny angielskie) a jeszcze się nic nie zepsuło ;D
no ale wszystko zrobione i jest mega

nie są to koszta jak moje stare 330d ale ujdzie, ale dla wszytkich nowych polecałbym zostawienie sobie jakiś wolnych 10k zł na ewentualne niespodziewane naprawy xD
 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2017-07-16, 08:21   

Tak patrząc po cenach to połowa wszystkiego to robocizna. Co najmniej o 50% można było zejść robiąc wiele rzeczy samemu, tym bardziej że wymiana klocków i tarcz hamulcowych to żadna filozofia nawet w D3. Tak samo zmiana manetki...
No ale nie każdy lubi lub chce się bawić samemu w obawie o to że coś uszkodzi, więc jest to zrozumiałe.

Jak to mówią, stać na krowę, stać na łańcuch :-D

U mnie od roku po zakupie A8 D3 tylko 3,7MPI na same części poszło już ok 10k PLN z tym że wszystko robię sam :-) a duża część tej kwoty poszła na dopieszczanie auta w bajery np AMI :-)
 
 
AmiGarver 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: David
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 10
Skąd: UK
Wysłany: 2017-07-16, 08:32   

Freeq napisał/a:
Tak patrząc po cenach to połowa wszystkiego to robocizna. Co najmniej o 50% można było zejść robiąc wiele rzeczy samemu, tym bardziej że wymiana klocków i tarcz hamulcowych to żadna filozofia nawet w D3. Tak samo zmiana manetki...
No ale nie każdy lubi lub chce się bawić samemu w obawie o to że coś uszkodzi, więc jest to zrozumiałe.

Jak to mówią, stać na krowę, stać na łańcuch :-D

U mnie od roku po zakupie A8 D3 tylko 3,7MPI na same części poszło już ok 10k PLN z tym że wszystko robię sam :-) a duża część tej kwoty poszła na dopieszczanie auta w bajery np AMI :-)


no racja hamulce I manetki mogłem sam, nie jestem super specem ale bym sam zrobił po zobaczeniu jakiegoś filmiku na YT najpierw
ale trafiło akurat że ten miesiąc jest najbardziej zabity w roku dla mnie pod względem pracy więc się nie dało, a mam przegląda za 5dni więc trzeba było zrobić ;/
300zl za godzinę robocizny robi swoje, a to i tak zaprzyjaźniony mechanik którego używam od 12lat i sobie go cenie

ja specjalnie szukałem z AMI i MMI 3G żeby móc wszytko łatwo podłączyć ale nie mam kamerki parkowania niestety i to tak mnie boli! <placze> <placze>
 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2017-07-16, 08:43   

Gdybym miał wiedzę co w nim może być ciekawego to też bym szukał :-) ale w moim przypadku auto kupiłem od strzała bo mi się spodobało :-) dopiero później znalazłem forum, poczytałem, powiększyłem wiedzę i teraz wiem ile dobrego mogło jeszcze być. No trudno, na przyszłość lub dla potomnych będzie :-D
 
 
AmiGarver 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: David
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 10
Skąd: UK
Wysłany: 2017-07-16, 09:33   

Freeq napisał/a:
Gdybym miał wiedzę co w nim może być ciekawego to też bym szukał :-) ale w moim przypadku auto kupiłem od strzała bo mi się spodobało :-) dopiero później znalazłem forum, poczytałem, powiększyłem wiedzę i teraz wiem ile dobrego mogło jeszcze być. No trudno, na przyszłość lub dla potomnych będzie :-D


buehh <hehehe>

ja D3 chciałem kupić od jakiś 10lat, szukałem szukałem ale zawsze coś innego było ważniejszego I kończyło się na ogłoszeniach, ogólnie wiedziałem sporo o aucie ale..

zdecydowałem się na 530d i pojechałem do kolesia kupić jedno, było w złym stanie to odpuściłem sobie
nagle pojechała jego żona A8 i zaczęła narzekać że dalej nie umie parkować bo za duże itd
wiec zapytałem czy nie będzie chciał sprzedać kiedyś?
15 min później wracałem do domu A8 xD
 
 
Adrenalin8 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Automatic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8
Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-29, 12:51   

to dobrze że rozbić nie zdążyła:) Twój zysk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.