Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kosztuję utrzymanie Audi A8 D2 ?  
Autor Wiadomość
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-01-19, 21:58   

Pepek napisał/a:
pb41ns napisał/a:
ale części jednak troche inny wymiar mają, no tak?

No nie. To że ktoś dorabia ideologię do prestiżu, pisze na pudełku zestaw do A8 i mnoży cenę razy dwa czy więcej - jego sprawa. Jak mówiłem wahacze, łączniki stabilizatora, końcówki drążka to jest to samo co pastuch, A4, A6. Wyjątkiem jest przedni górny wahacz dedykowany tylko A8 D2. Jest jeszcze jedna niewielka różnica, górny tylny w pastuchu i podobnych ma coś a'la gumowy odbój czego ten dedykowany A8 nie ma (i kosztuje swoje). Natomiast są one między sobą zamienne. Nawet pytałem tu na forum o tą różnicę i nikt nie odpowiedział. W każdym razie rozciąłem oba i sworznie mają takie same wymiary. Piszę o preFL. Polifta nie mam i nie mam również zamiaru się z niego doktoryzować. A że numery części są różne? No cóż... )

Potwierdzam zdanie kolegi Pepek - już parę części z zawieszenia "podpasowałem" z VW Passata B5
_________________

 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2017-01-20, 08:24   

przyzna że nie wiedziałem,zwracam chonor <bezradny> aczkolwiek nie ma co tu porównywać, wszystkie części są z lepszej i gorszej półki, a nasze auta są już wiekowe i zawsze coś wyskoczy, a wszystko zależy jak poprzednik dbał i jak my będziemy do kupna części podchodzić, i wcale nie mówie tu o awariach skrzyni czy silnika, bo to już odrębny i bardzo kosztowny zabieg,
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-01-20, 08:38   

Są przecież przypadki tutaj na forum, że niektóre części kupiono w serwisie skody za sporo mniejszą cenę, i różniła się tym, że logo skody było na części.

Polecam w IC sprawdzać rubrykę "stosowano w " ;)
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-01-20, 13:34   

Kolega Byku poruszył tutaj bardzo ważną kwestię niestety prawdziwą , znam to z autopsji każdy mechanik do którego prowadziłem swoje auto mówił niema problemu albo od razu odmawiali przyjęcia auta .Ci pierwsi nigdy sami sobie nie poradzili zawsze musiałem im pomagać i zazwyczaj to ja dochodziłem do sedna , oprócz jednego przypadku gdzie chłopaki z sonex-u podeszli do sprawy profesjonalnie i swoja robotę wykonali wzorowo i błyskawicznie . Teraz naświetle ci moje wydatki w ciągu 7-lat użytkowania mojej " BABUNI"
Samo auto nabyłem za kwotę 21900
Pierwsza awaria ,zerwanie paska rozrządu naprawa - 4200
Druga awaria , ASB do rem lub wymiana - ja wymieniałem na używkę łącznie z kosztami lawetowania 4500
Trzy zestawy opon 2X Falken 1800 1x Pirelli z wymiana alusów 2400 - świetna okazja!
Lakierowanie części elementów 3600
Wymiana oleju w ASB 600
Wymiany oleju coroczne w silniku jedna wymiana okolu 230-270 pln.
Dwie wizyty u elektryka gdzie to ja znajdowałem przyczynę- już nie pamiętam ile mu płaciłem.
Wymiana klocków też musiałem pomagać i nie pamiętam ile płaciłem bo nie mam faktury.
Pasek linowy z wymianą 150 pln.
Płyn chłodniczy 3 wymiany
Płyn hamulcowy 1 wymiana
Płyn wspomagania 1 wymiana
Wymiana piór wycieraczek 6 kompletów Bosch
Akumulator Bosch 430 pln.
Akumulator weba-sto 160
Skradzione kratki w zderzaku 70 pln.
Antena automatyczna -juz nie pamiętam
Przełączniki opuszczania szyb 70 pln.
Przełącznik świateł tempomat też nie pamiętam od kolegi z forum
Siłownik tylnej klapy------- to samo
wycieraczki 140 pln.
Wymiana żarówek na ledy -wnętrze i projektory w drzwiach około -200pln.
Wymiana xenon x2 280pln.
Wymiana odm , podciśnień itp. że o przesyłkach nie wspomnę to tak w skrócie .
Aaaa byłbym zapomniał Przeguby przednie uszkodzenie gumy 1szt. zew. 2 sztuki - wymienione
Łącznik stabilizatora uszkodzony 1-wymienilem 2 sztuki .
Końcówki drążka uszkodzona 1 wymieniono 3 szt. Febi padła bardzo szybko .

Walczę z podsufitką i to ona została do wymiany Około 300 pln.z przesyłką.

Podlicz sobie <jezyk2> ale za to jaka frajda <muzyka>


Nie szalej tak z "0" bo cuda wychodzą :D
krzychu22.p1i
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-01-20, 13:58   

kolego Gimli666 pytanie czy cie bedzie stac na utrzymanie A8 musisz zadać zam sobie i rowniez na nie odpwiedziec. Tu nikt tego za Ciebie nie zrobi.

Co do kosztow to moge Ci powiedziec, ze jest to sakrbonka bez dna. Generalnie ciągle jest cos do roboty, ale to juz zalezy od wlascicela. Ja generalnie wymieniam badz naprawiam kazda najdrobniejsza rzecz jak widze ze juz cos sie zaczyna dziac.
I tak przez te juz 4 lata chcac nie chcac wydalem na to auto ze 40tysi. Srednio tak wychodzo 10tysi / rok.

Na dzien dobry po zakupie poszedl pakiet startowy na rozrzad, zawieche, oleje itp...ok 5000zl. pozniej generalnie a to akumulator a to nastawnki, a to glowica, nowe lpg, nowy wal, 4 komplety felg, to wyminana oleju w ASB, nowe helbe od D3 itp itd....

kazdy ze swojego punktu widzenia powie ci czy jest drogo czy tanio...kolega preston wywalil w pierwszym roku chyba z 20tysi...

sa tacy co nic nie wkladaja (chyba <hmm> ... sa tacy ??? )

zapoznaj sie z cennikiem czesci i bedziesz wiedziec. Ale kiedys jakis kolega tu na forum napisal, ze on juz od poczatku sie nastawia na miesieczne koszty eksploatacji A8 w wysokosci 1000zl. No tak to mniej wiecej wychodzi. ;)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-01-20, 14:14   

Dodam jeszcze że do zbiorniczka spryskiwaczy miesięcznie idzie okolo 25-30 litrów płynu , jednorazowo około 9 litrów :D :D
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-20, 16:46   

tutenhamon napisał/a:
Dodam jeszcze że do zbiorniczka spryskiwaczy miesięcznie idzie okolo 25-30 litrów płynu , jednorazowo około 9 litrów :D :D


Dziewięć litrów wchodzi?
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-01-20, 17:30   

Tak. Prawie dwie 5litrowe banki wlewam. Może dlatego ze spryski reflektorów są a te bez maja mniejsza pojemnosc <bezradny>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-20, 17:37   

Nawet nie wiedziałem zawsze 5 litrów wlewałem. W mietku chociaż napisali pojemność zbiorniczka i dużo wygodniej się wlewa płyn
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-20, 17:42   

tutenhamon napisał/a:
Dodam jeszcze że do zbiorniczka spryskiwaczy miesięcznie idzie okolo 25-30 litrów płynu , jednorazowo około 9 litrów :D :D


to już zależy ile sie jezdzi i jak czesto uzywasz sprysku...
ja tyle to zuzywam przez rok lub nawet więcej ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Rentek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik 4HP CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Lukasz
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 74
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2017-01-20, 18:13   

Ja przez okolo 2 miesiace wsadzilem okolo 5000 tysiecy...
Fakt,kupilem taka z pelna swiadomoscia zeby doprowadzic ja do bardzo dobrego stanu.
Wymieniane bylo:
-maglownica bo stukala-350zl
-2x koncowki drazka+drazki-250
-plyn do wspomagania(febi)-50zl za dwa litry
-cale,kompletne zawieszenie tylne,razem z belka,wahaczami itd-500zl-uzuwane z pewnego zrodla
-przelacznik zespolony-120zl
-mechanizm wycieraczek z silniczkiem 120zl
-lozyska przod,SKF-cos kolo 500zl za dwa
-Oc-okolo 800zl
-olej,filtr,uszczelka ASB-240zl

To tak zgrubsza,nie chce mi sie pisac o drobnicy bo duperele tez sporo kosztowaly

Nadmienie jeszcze,ze ceny mam -30% jak w hurtowni motoryzacyjnej,znajomy ma warsztat i stad te znizki.
Za robote tez praktycznie nic nie place bo wszystko robimy ze znajomym mechanikiem,a koszty napraw A8 nie male...
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-01-20, 18:19   

tutenhamon napisał/a:
miesięcznie idzie okolo 25-30 litrów płynu , jednorazowo około 9 litrów

To chyba z instalacją dotrysku do układu dolotowego ;) [żartowałem]
Ja przez rok zużyłem trochę ponad 15 litrów (pompkę od spryskiwaczy ksenonów mam odłączoną).
_________________

 
 
Gimli666 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: a3 8l
Dołączył: 18 Sty 2017
Posty: 0
Skąd: Góra
Wysłany: 2017-01-20, 21:44   

Dzięki za odpowiedzi , wnioskuję że nie jest BARDZO drogo więc jak zarobię odpowiednią ilość gotówki to zakupię audi i myślę że będę miał na utrzymanie jej bez bardzo dużych problemów (ale zawsze jakiś koszt) .
Fajnie że kilka osób się wypowiedziało i może między innymi przyczyniłem się w małym stopniu na nakreślenie niektórym oosobom pewnej treści :)
 
 
D0l0R 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 22
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-02-03, 17:02   

Napisze tak, koszty utrzymania Audi a8 to pikuś, posiadałem S klase w220 z 1999 w wersji long, chcecie znać koszty ( nie licząc tego ze autko nie udane z początku produkcji dopiero od 2003 poprawione) to jeden amorek Tani 1200 zł używki których nie warto 750 tak pneumatyczne zawieszenie zestaw wachaczów jakieś 800 zł, Kompresor do zwiechy 1200 listwa rozdzielcza 1200 nie warto uzywek kupować czy tanich zamienników. A to koszty tylko zawieszenia któro sie pie...li namiętnie. Wystarczy mróz i świry motory odpiernicza. Przegub zew/wew 500 zł. Miałem pojemność 4.3 koszt świec 22 zł sztuka bez przesyłki tylko ich tam wchodzi 16 bo Twin spark do tego rdza... dodam że miałem wyjątkowo zadbany egzemplarz ale i tak regenerowałem (sam to obniżyło koszty kompresor i jeden amorek) Wygoda i wypas kosmos ale koszty utrzymania spore. Przy mojej wcześniejszej A8 2.5 tdi to małe piwo. Teraz szukam 4.2 i co by sie nie je..ło za koszt jednego amorka robię sobie wiele rzeczy w Aucie. Zreszta wychodze z założenia stać Cie na konia .... Nie wyobrażam sobie pasowanie rzeczy z passata, skody, wartburga do Audi A8.

Mniej wulgaryzmów proszę !
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-03, 21:14   

D0l0R, heheh jak bym słyszał posiadacza a8 d3 z początku produkcji w stanie typowo po sprowadzeniu :P

Ja to już powoli się lecze z a8. Takie auta z nalotem 300tys km+ to juz pasja nie środek transportu. Nie chodzi mi o to że kogoś nie będzie stać na utrzymanie, ale co chwile będzie sie coś psuło, takie tematy jak przeguby, wahacze, magiel, nastawniki ,rozrządy na łacuchu, elektronika, skóry, lampy, chłodnice szczotki w urządzeniach e,l osprzęt silnika, czujniki no siłą rzeczy będą sie psuły to ciężkie auto w którym wszystko nieco szybciej sie zużywa niżeli np w golfie.

I wszystko fajnie, wszystko jest do zrobienia ale zero ekonomi w tym aby w auto warte 35-45 tyś pakowac 20-30 tyś aby wszystko było git, dlatego ja to nazywam pasją nie normalną eksploatacją ;p. A8 powyżej 10 lat na pewno nie jest liderem niezawodności.
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.