Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[inne ] Skrzynia Tiptronic POMOCY!  
Autor Wiadomość
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-04, 00:58   [inne ] Skrzynia Tiptronic POMOCY!

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem audi A6 C5 4.2. Samochód kupiłem miesiąc temu i w tym tygodniu zaczęły mi się problemy. A mianowicie gdy skrzynia delikatnie się rozgrzeje, szarpie mi przy zmianie z P na D, oraz czasami na biegach w momencie gdy jadę bardzo wolno. Nie dzieje się tak gdy ruszam autem pierwszy raz w ciagu dnia, gdy troszkę postoi chodzi idealnie. Pewien mądry mechanik powiedział mi że pomoże zmiana oleju i filtru, lecz to nic nie pomogło. W dniu dzisiejszym kilka razy mocniej przyśpieszyłem po czym gdy zatrzymałem się na skrzyżowaniu auto na D nie chciało jechać do przodu. Miałem około 3 tyś obrotów a samochód jechał jak ślimak. Wyłączyłem zapłon, odpaliłem jeszcze raz i ruszyło normalnie. W okolicach polecają mi mechanika niby znawce od Tip Tronic, który powiedział że jest popsuty Sterownik hydrauliczny w skrzyni i że koszt to 5 tysięcy, mówił także że jeżeli chce to może mi zregenerować stary za 2 tyśiące ale nie wie czy to pomoże...... Proszę was o pilną pomoc :( bo juz nie wiem co mam robić.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-08-04, 07:44   

Jedź do dobrego zakładu ASB a nie do kowali bo nie skończy się na 2 czy 5tys zł.. Znawca tiptronika hmm, ile tych skrzyń rozebrał w życiu?

Na PB i LPG to samo? Silnik w pełni sprawny?

Odłącz akku na parę godzin, kompy się zresetują a potem pojeździj i sprawdź czy nie ma błędów.
_________________
 
 
Arthur 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6-speed manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2,cq V8,90Q B2,RS4b7,A7
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-04, 10:21   

Trzeba sciagnac jeszcze raz miske i dokladnie sprawdzic cale sterowanie , bo zdarza sie ze pekaja w nich plyty. Jesli byly opilki w skrzyni to moga sie zawory przycinac
 
 
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-04, 13:01   

Powiem wam, że niby ten gościu najlepszy w okolicy , wszyscy go polecają. On jest tak jakby serwis tiptronic tylko czy mu ufać wiecie sami jak to jest, niby dobry warsztat a ci zjebie robote że hej.. Najlepsze jest to że w aucie na zimnym silniku wszystko chodzi idealnie tylko w momencie gdy troszkę pojeżdżę tak się dzieje ;/. A czy to co on mi mówił, czyli sterownik hydrauliczny to może być ta przyczyna ?
 
 
Miskov51 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D2 Lift
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 31
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-08-04, 13:05   

W pierwszej kolejności podpinałbym vaga i odczytał skrzynie + silnik czy coś tam nie wywaliło to na pewno nie zaszkodzi. Pytanie kto i jak wymienił tobie ten olej czy aby nowego nie zalał za dużo / za mało. Szkoda że nie wiadomo czy były opiłki przy zlewce starego oleju bo jeżeli tak to płyta sterująca na bank do czyszczenia/regeneracji/wymiany. Inna sprawa to czy wymiana oleju była statyczna czy dynamiczna.
_________________
Miskov51
 
 
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-04, 15:54   

Wymiana oleju była statyczna, niby oleju weszło około 5l do skrzyni, wymienił także filtr w skrzyni. Miałem problem z kolektorem ssącym, nie było do końca dokręcony i gdy się silnik nagrzewał starsznie piszczało. WYmieniłem takżę odmę i miałem 5 błędów. Jakieś dwa błędy w przepustnicy. Klapy w kolektorze mi się nie zamykają ponieważ zacięły się w momencie gdy były otwarte. Jutro jadę do serwisu skrzyń tiptronic na diagnozę powiem wam co zdiagnozowali. Dziekuję wam za wszelaką pomoc :)
 
 
Arthur 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6-speed manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2,cq V8,90Q B2,RS4b7,A7
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-04, 18:10   

5 litrow troche malo, miska jest prosta? jaki filtr zostal zalozony, bo czesto zakladaja zamienniki z krotka rurka.
 
 
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-04, 19:48   

Powiem szczerze, że nie wiem zapłaciłem za filtr około 240 zł
 
 
pavel44 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: s8 d2
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 219
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-08-04, 21:13   

Doprowadź najpierw silnik do porządku
_________________
xyz
 
 
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-05, 03:56   

A czy to moze byc duzy zwiazek? Silnika z skrzynia?
 
 
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-05, 10:08   

Dowiedziałem się, że muszę zmienic sprzęgło hydrokinetyczne, uszczelki, przeczyścić całą skrzynię. Koszt Naprawy około 5 tysięcy :(
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-08-05, 11:18   

Praca skrzyni zależy od stanu silnika. Jeśli silnik ma babole to skrzynia będzie jeździć na nieprawidłowych parametrach i to odczujesz.

Jaki olej był zalany po wymianie.

U mnie są dość podobne objawy, jak zimna to chodzi jak trzeba ale po osiągnięciu temperatury roboczej poszarpie na 4 i 5 biegu. Konwerter buczy i ślizga się, zmiana biegów 3,4,5 (sporadycznie) jest ze szarpnięciem. Po pierwszej wymianie oleju, filtra olej był dosłownie jak smoła, praca skrzyni się poprawiła ale po około 700km zaczełasię odzywać ale było o wiele lepiej jak na początku. Druga wymiana, olej dalej czarny ale już jaśniejszy, nadal konwerter ma poślizg, lockup ma problem ze spięciem ale już z tym jeżdzę.. Przyjdzie na to czas przy rozrządzie.

Przy 5k to powinni Ci ją wytargać, zregenerować konwerter, wymienić uszczelnienia, wyczyścić i dać gwarę na rok. Cena jeszcze zapewne netto..
_________________
 
 
shuttered 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A6 C5
Wiek: 32
Dołączył: 02 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2015-08-05, 17:24   

No widzisz kolego. zakupiłem niedawno ten samochód i że tak powiem zakochałem się w nim ;/. Autko posiada full pakiet rs 6, wydechy super sprinta ogólnie jest piękne, tylko przeraża mnie ta skrzynia i jej koszt dlatego zastanawiam się co dalej z tym robic :( . Boje się, że jak zrobie 1 to zjebie się coś znowu, bo takie mam szczęście
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-08-06, 09:25   

shuttered, trzeba było kupić auto na które Cię stać. Niestety V-ósemka z automatyczną skrzynią to nie jest Golf 4 <bezradny>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-06, 11:17   

Dokładnie.

Jak ja mam wydać spora kasę bo sie spsuła skrzynia to owszem humor kiepski ale zacisłem zeby i zleciłem naprawe za prawie 8kafli. Niestety to auto klasy premium do tego wiekowe i do tego nie stygnie I do tego zaniedbane przez poprzednika szczegolnie w kwestii ASB.

Koszty utrzymania dupowozu jakim np smiga moja żonka to sa smieszne w zestawieniu ilośc km i ilośc wydanej kasy. No ale smieszna jest też opcja porównania bo tamto to tez samochód i tyle ma wspólnego z A8 :)

Także shuttered, jeżeli cie coś przeraża to pozbądź sie za wczasu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.