Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kompendium wiedzy o silnikach w A8.  
Autor Wiadomość
TomiSD
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-09, 21:30   

Wielkie dzięki za pomoc. Jestem nowy i muszę się ogarnąć:)
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-12-09, 21:39   

A2 napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc. Jestem nowy i muszę się ogarnąć:)


Każdy kiedyś zaczynał ;) Na spokojnie ;)
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-03-22, 17:28   

gryzzli napisał/a:
V10 to jest jeszcze inna historia tam mysle ze polaczone trzy elementy w calosc powoduja ich padanie czyli nieszczesne plastikowe klapki w kolektorze (wada fabryczna),zasilanie fsi czyli niedoskonalosci tej metody plus samochod do jakiej trafia ten silnik .S8 w zalozeniach ma byc usportowiona limuzyna wiec trafia z regoly do kierowcy ktory lubi ostrzej przeploszyc te konie z tej limuzyny :-)


Może z tego tematu żeby nie robić tam bałaganu, napisz proszę coś więcej na temat niedoskonałości FSI. Co do trzeciego powodu jaki podałeś, każde auto sportowe ma sportowy silnik, i każdy silnik katowany kiedyś się podda, daleko szukać nie trzeba, np. RS8 D3 SENTENZY. Przyczyny takie czy inne, ale katowanie silnika to moim zdaniem nie jest dobry powód, żeby punktować konkretny silnik. Podobnie klapki w kolektorze, które są w każdym FSI, i w każdym FSI dolot się zakleja, to nie jest tylko domena tego konkretnego silnika.

Do czego dążę - każdy silnik ma zalety i wady, mniejsze bądź większe. Znając przypadłości konkretnego silnika można zwracać uwagę na punkty newralgiczne i jeździć spokojne.

Swoją drogą, trzeba się zarejestrować na jakimś forum Lamborghini i poczytać co tam piszą o tych silnikach ;-p
 
 
gryzzli 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: audi d2 S8
Wiek: 48
Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 175
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-03-22, 18:43   

Wiekszosc pisze ze silnik v10 jest od lamborgini a on niewiele ma wspolnego z silnikiem od lambo :-) predzej juz v10 ale z r8 .Klapki plastikowe to wedlog mnie czysta kpina ze strony grupy vag w tak drogich silnikach jak w s8 jak by nie mozna ich zrobic ze stopu magnezu i bylby swiety spokoj w tej kwestji.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-03-22, 18:52   

Sam jestem ciekawy jak ten silnik ma się w lambo. Oczywiście że jest zmieniony w S8, ale czy ma te same przypadłości? I jakie są względem niego zmiany? W najnowszym R8 silnik też jest z najnowszego lambo. Choć myślę, że bezpieczniej napisać: najnowsze R8 dzieli rozwiązania technologiczne zastosowane w najnowszym lambo ;-)

Fakt, klapki mogłyby być z trwalszego materiału. Może coś twardszego jest za ciężkie i nie przeskakują wtedy klapki tak szybko, jak trzeba?

Odnośnie tych wad FSI proszę jeszcze słówko :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 19:03   

Doczytajcie sobie bo ja też kiedyś byłem w błedzie. Silnik z S8 ma tyle wspólnego z tym z Lambo co mój z amerykańskim HEMI.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-03-22, 19:10   

Będziesz uprzejmy podać jakieś źródło tych wiadomości?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 19:13   

Szeroko pojęty internet,ogarnięci w temacie mechanicy np firm tuningowych,zagraniczne fora. O tej konkretnie S8 D3 troche wiem ze względu że mój kolega posiadacz takowej od nowosci zjadł już na niej zeby. Gdzieś tu opisywałem to a na forum AKP jest bardzo podobny temat z fotorelacją.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-03-22, 19:21   

Tak, wiem, pamiętam, ale po za tym, że kolega przegrał chyba na loterii (ja chyba wygrałem, bo po niecałym roku i kilku tysiącach przejechanych km nic się nie dzieje a jeszcze do dolotu nie zdążyłem zajrzeć) nic konkretnego.
Na AKP nie pamiętam czy to o tym piszesz, ale widziałem spustoszenia po wyrwaniu klapek, ale tam w misce olejowej było błoto, nie olej. Chyba, że pomieszałem przypadki, albo były dwa takie.

A chodziło mi w moim poprzednim poście o źródła odnośnie tego ile w S8 jest silnika z lambo.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 19:42   

No z mojej wiedzy tylko tyle co to i to jest V10 dlatego porównałem mojego ABZta do HMI bo to i to jest V8 :)

Spece co kumplowi ogarniali eSkę doradzali montaż silnika z RS6 C6 bo mimo że to bliźniak eskowego to jednak ma już dopracowana konstrukcję. Znalazłem mu w niemcowni rsę na graty i eSka już dawno smiga po swapie :)

Dramat polega na tym że klasa premium jakim jest A8/S8 nie powinna mieć takich akcji jak w przypadku 5,2-no nie wypada...to nie jest 1,4 tsi z posranym aluminiowym wałkiem rozrządu z golfa itp...
 
 
gryzzli 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: audi d2 S8
Wiek: 48
Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 175
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-03-22, 20:35   

Wady sa wszedzie opisane wiec raczej nic nowego nie napisze .Syfienie zarastanie w kanalch dolotowych kolektorze ssacym powodujacy spadek sprawnosci a w extremalnym przypadkach nawet urwaniem zaworu ktory moze zniszczyc silnik .Szybka degradacja oleju w silniku .Silnik w procesie zarastania zaworow przewaznie jest bardziej obciazany przez spadek sprwnosci w celu uzyskania nominalnych parametrow drogowych w samochodzie co tez nie sluzy jednostce napedowej . Reasumujac temat v10 5.2 z mojej strony zgadzam sie w zupelnosci z administratorem i raczej balbym sie miec s8 nawet jako wekendowoz bo ten silnik potrafi pasc w jednej chwili bez zadnego ostrzezenia i pewnie kazdy z tych silnikow padnie wczesniej czy pozniej jesli tylko bedzie uzywany :-)
Ostatnio zmieniony przez gryzzli 2015-03-22, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-03-22, 20:42   

Pisząc o zaworze, który może się urwać, masz na myśli te nieszczęsne klapki w dolocie?
 
 
gryzzli 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: audi d2 S8
Wiek: 48
Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 175
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-03-22, 20:50   

Nie.Chodzi mi o narastanie tego syfu na trzonku zawora i w gniezdzie.Ten silnik musial byc sknocony skoro audi po tak krotkim czasie przestalo go rozwijac i wycofalo z oferty .Nawet w12 rozwijaja a nie sadze ze sprzedaje sie ich wiecej niz v10.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-22, 20:55   

Kumpel kolektor ogarnął zaraz po gwarancji więc to nie spowodowało juz problemu. Jak wspomniano wyżej potrafi paśc bez uprzedzenia i tak padł. Trasa na Neapol,prędkośc 140 na tempomacie i nagle jebut w silniku i koniec jazdy. Po rozebraniu zatarty na amen jeden-tłok,urwana korba i zacierające się kolejne 3 cylindry. Jakiś szlam w misce tez był a kolega nie słuchał zaleceń serwisu i olej zmieniał na LM co 10tyś nie jakies LL co 30 jak kazali...

Nie pomogło. Po awanturze audi zaoferowało że wymienia mu za jedyne 25tys euro... wolał swapa. Przebieg 170tyś.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-03-22, 21:01   

Czy zacierające się 4 cylindry nie dają jakiś oznak wcześniej? Bo to się nie stało w kilka sekund, jak mniemam...
Z tym szlamem nie rozumiem - był jakiś syf, czy dobry olej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.