Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Windowsem  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-06, 17:36   Problem z Windowsem

Szanowni.

Troszkę z innej beczki niż motoryzacja.

Borykam się z pewnym problemem,otóz mam laptopa,staruszek samsung i zaśmiecony system padł więc uruchomiłem recovery pełne i nastąpił zonk....
Po resecie system wpła hasła takiego zwyczajnego ustawianego na windowsie. Nikt tego hasła nie zna nawet były własciciel który nie ustawiał tam od lat niczego...

Próbowałem zciągnąć jakiś program do resetu haseł ale padł mi drugi laptop i chyba bez kompletnego formatu sie nie obejdzie. Pozostał mi jeden z którego pisze lecz ten nie ma napedu.

Pytanie do znawców,jak obejśc,zresetować to hasło w tamtym laptopie bo recovery pełne nie czyści widać dysku do końca.
Jesli macie jakiś pomysł jak przy pomocy pendriva wgrać inny jakiś bezpłtny system lub skasować tamto hasło dajcie znać ! ;(

PS kiedys obchodziłem hasło za pomoca jakiejs kombinacji klawiszy ale za chiny nie przypomne sobie co to było.

Zablokowany hasłem system to vista,w jeszcze starszym padniętym mam Xp a tu 7...

Prosze o rady :)
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2015-02-06, 18:28   

Wyciąg dysk z laptopa, podepnij do innego komputera przez USB, skopiuj ważne dane na dysk w drugim kompie, następnie wsadź z powrotem dysk do laptopa i pełen format z nowym systemem.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-06, 18:48   

1. Nie mam mozliwości podłaczyć dysk gdzie indziej-brak przejściówki,miedzy laptopami tez nie zamienie bo są inne.
2. Nie ma potrzeby kopiować dane,potrzeba jedynie uruchomić kompa.
3. Nie zainstaluje na nowo systemu gdyż jest on przywracany z dysku i uruchomienie tego narzędzia na tym laptopie z którego pisze mi ładnie przywraca a na tamtym po przywróceniu pojawia mi się _podaj hasło_
4. Próbowałem zformatowac dysk moim oryginalnym Xp ze starego lapka lecz wyskakuje bład_stop i uj wie o co biega....

Kombinuje i jak narazie wielkie nic....
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2015-02-06, 19:06   

Apophis napisał/a:
Próbowałem zformatowac dysk moim oryginalnym Xp ze starego lapka lecz wyskakuje bład_stop i uj wie o co biega


Najprawdopodobnie uszkodzone sektory na dysku.
Format z poziomu Bios-u jest nadrzędny i żadne hasło go nie powstrzyma, chyba że na samym bios-ie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-06, 19:36   

Recovery się realizuje lecz po jego zakończeniu wyskakuje okienko wpisania hasła tak jak bysmy sobie na windowsie ustawili. Wcześniej hasła nie było,włączało sie i wsio. Po recovery jest i dupa...
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-06, 19:58   

Nagraj na pendrive w miare możliwości takie oprogramowanie wedle instrukcji - http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

Tam powinien być reseter do hasła w windows
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-06, 20:14   

A to zadziała podczas rozruchu poza systemem?
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-02-06, 20:16   

Tak - dziala to jako Boot
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
bazzzyl 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2 FL '99 4x4 193KM AQD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 328
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-06, 20:20   

Jaki model Samsunga, jaki system? Spróbuj się zalogować na Administratora "pustym" hasłem.

Dziwna sprawa, bo po odwinięciu z recovery przy instalacji systemu zawsze zakłada się pierwsze konto i ono jest od razu adminem systemu.

A może chodzi o hasło założone na bios?

Napisz dokładniej.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-06, 21:08   

Samsung 510 z 2009roku,system vista. Hasło po recovery sie pojawiło własnie na systemie a nie w biosie.

Potrzebuje agresywnego boota-Michał sprawdzę to twoje. A potem wgram jakiegoś linuxa czy coś darmowego by tylko hasał jesli uda mi się wywalić te viste.

No chyba że reset hasła jakoś zadziała.
 
 
bazzzyl 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2 FL '99 4x4 193KM AQD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 328
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-06, 23:06   

Spróbuj zrobić tak:

This is a possible solution, but only if you haven't set an admin password. Restart the computer and keep pressing the "F8" button before windows loads. If done correctly you should be presented with a series options. select "safe mode". After windows boots up, log into an admin account (most people don't realize this exists and don't set a password). If this is possible, then open up a the "run command" or a "command prompt" and type in "compmgmt.msc" (without the quotes). A window should open up and inside the left pane select "local users and groups". Then select the "users" subgroup, locate the account password you want to change on the left pane. Right click on the account and select "set password".

Jeśli nie pomoże, to odpal Hiren's i: http://www.hirensbootcd.o...ndows-password/
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-06, 23:29   

Robiłem nie pomogło.

Te hasło to jakis wredny robal bo po kilkukrotnym kliknięciu wyskoczy "ZAPRASZAMY!" po czym zamiast system wraca że błedne hasło.

Podobnie mam z drugim lapkiem tylko ten drugi przestał przyjmowac standardowy format z oryginalnej plyty. W połowie sypie błedami o braku wielu plików....

Jeszcze bede próbował wystrugać bootsticka ale trace cos mozliwości...

Może ktoś chętny kupić zabytkowego 9letniego optimusa w bdb stanie?? Kupił bym se jakiś nowy :D
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-07, 15:49   

Więc po wielu godzinach wkońcu uruchomiłem wszystkie kompy. Hasła nie usunąłem ani nie zmieniłem gdyż na 99% był to złośliwy wirus lub więcej co siedziały nawet w partycji recivery.

Próbując wypalić płytkę ISO zasysał mi się jakiś złośliwy programik-przeglądarka co powodowała zadyszkę systemów na moich pozostałych kompach. Skończyło się pełnym formatem.

Zablokowaną vistę zastąpiłem darmowym windowsem 10.

Temat wyczerpany.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-02-08, 13:41   

Darmowy win 10 ma pewien mały szkopuł. W jego licencji jest zapis, że darmowa wersja w ramach swojej bezpłatności chce pobierać 100% informacji o użytkowniku wraz ze stronami oraz hasłami na nich użytymi. Oczywiście tylko w celu rozwoju systemu ale pewien niesmak jest.

Oficjalna komercyjna wersja ma być pozbawiona tego zapisu. :)

Co do recovery to jest możliwość zmiany przechowywanego obrazu. Jeśli ktoś wybrał opcje stworzenia aktualnego obrazu, mógł przypadkiem wrzucić tam system zwraz z aktualnym hasłem ;) a później np sprzedać Tobie. Po formacie z ur życiem recovery otrzymałeś system z hasłem jaki on zapisał.

Pozdro ;)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-08, 14:02   

Komp ma służyć dzieciom do nauki i zwyczajnego użytkowania. Więc win10 w tej opcji wystarcza. Co do infiltracji to w istocie jest taka opcja ale w ustawieniach wyczytałem że można to dośc znacznie ograniczyć,właściwie kazdy system ma te opcje podawania informacji.
Uruchomienie kompa z tą dziesiątką wymaga zalogowania się na konto w microsofcie(tworzysz tam swój profil)
W czasie pracy można się wylogować i online nie idzie już tak wiele jeśli cokolwiek(sprawdzałem wysył danych i nie odbiega od normy)
Dziesiątka działa też offline.

Z tym innym recovery to może być bo kompa raz formatował kiedyś młody chłopak i mógł coś namieszać,lecz próba sformatowania dysku oryginalną płytką z XP konczyła się wywaleniem błedu o jakis wirusach.

Jednak komp na 10tce hasa dobrze,lepiej jak na viście i zabawy wystarczy :)

PS. BOOT CD z opcją resetu hasła nie dało rezultatu co może świadczyć o faktycznie solidnie zawirusowanym systemie jaki tu był.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.