Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Modyfikacje i obsługa 3.0 TDI  
Autor Wiadomość
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-04, 17:56   Modyfikacje i obsługa 3.0 TDI

Witam,

mam kilka pytań odnośnie silnika 3.0 tdi od audi.

Rozglądam się już od dłuższego czasu za 2 gim autem kilka oglądałem, chciałbym kupić coś nieco nowszego niż obecna D3.

Przeglądam a5 i a7, bliżej mi do a5 ze względu na potencjalnie niższe przebiegi niż a7 no i tez dlatego że chciałbym kupić coś pod modyfikacje pieca do tzw zapierniczania. Wyczytałem że silnik 3.0 pod te okoliczność nieźle sie do tego nadaje.

Słyszałem o problemach tego silnika:
-klapy kolektora wymiana 2500zł jeden są 2 , czy istnieje mozliwośc regeneracji?
-Dpf , jaki koszt wywalenia tego badziewia?
-rozrząd do 2010r na 4 łańcuchach poźniej na 2 podobno mniej problematycznych jaki koszt serwisu rozrządu, czy jest on od przodu auta?
czy o czymś jeszcze powinienem wiedziec?

Jakie skrzynie były montowane w a5 klasyczne tiptroniki czy S tronic? jeśli tak to od którego roku? nie moge tego znaleźć. Jaką moc wytrzymują?

Ile można wykrzesać programem z silnika 3.0tdi 240KM 500NM najmocniejsza odmiana do 2011r. granice 5 s do 100 byłyby dla mnie zadowalające 4,5s rewelacja.

Jakie jest spalanie takiej jednostki? obiło mi sie o uszy 9l w miescie i 6l w trasie.

Może macie jakieś ciekawe artykułu do podrzucenia z chęcią poczytam.
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-02-04, 18:57   

Jak Ci starczy na a7 bitdi to sie nawet nie zastanawiaj. A5 jest w srodku slabe i ciasne.
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-02-04, 19:24   

raftor napisał/a:
-klapy kolektora wymiana 2500zł jeden są 2 , czy istnieje mozliwośc regeneracji?
Można je naprawić za 1 zł, jedną śrubką M6 ;) ...więcej nie zdradzę !
raftor napisał/a:
czy jest on od przodu auta?
Między silnikiem a skrzynią czyli z tyłu

Osobiście wybrałbym A5, linia A7 w ogóle mi się nie podoba a naprawa tylnego spoilera (który co chwila się psuje) kosztuje 300 euro. Poza tym znacznie cięższe auto i tym samym wolniejsze od "piątki".
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-04, 21:18   

aro51 napisał/a:
Jak Ci starczy na a7 bitdi to sie nawet nie zastanawiaj. A5 jest w srodku slabe i ciasne.


Starczy starczy, ale obawiam sie kręconych liczników jak w A8 siłą rzeczy a7 i a8 robią większe przebiegi niż a5. Chciałbym aby auto jeździło i mnie nie wkurzało zbyt często :P

danishow napisał/a:
Można je naprawić za 1 zł, jedną śrubką M6 ...więcej nie zdradzę !

To krzepiąca informacja :) , nie znam sie zbytnio na dieslach, jeździłem 3.0tdi w a5, wrażenia z jazdy niezłe fajnie sie zbiera.

danishow napisał/a:
Między silnikiem a skrzynią czyli z tyłu


Czyli 3-4 tyś zł wymiana, graty sprawdzałem okolo 1800zł SWAG i robota zapewne jakies 1,5-2k

danishow napisał/a:
Osobiście wybrałbym A5, linia A7 w ogóle mi się nie podoba a naprawa tylnego spoilera (który co chwila się psuje) kosztuje 300 euro. Poza tym znacznie cięższe auto i tym samym wolniejsze od "piątki".


A7 ładne jest w body rs/s z felga rotor 20 inaczej to takie koślawe, środek zarówna w a5 jak i a7 mniej mi sie podoba niż ten z D3 . Za a5 przemawia mniejsza masa fajny stosunek mocy do masy, małe spalanie, tanie części jak barszcz, mniej elektroniki, no i wydaje mi sie że mniejsze przebiegi. Dodatkowo body s5 jest taniutkie i wiele tam nie trzeba modzić, nie to co w przypadku D3 gdzie koszta i ilośc modyfikacji idzie w tysiące nieadekwatnie do wartości auta :P

I tak daje sobie ten rok na znalezienie auta więc będę się starał edukować z zakresu 3.0 TDI.

A jak było ze skrzyniami ? stare poczciwe tipy z q/ czy była też opcja s-tronic?
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-02-04, 21:37   

raftor napisał/a:
A jak było ze skrzyniami ? stare poczciwe tipy z q/ czy była też opcja s-tronic?
Nie wiem czy wystepuje w ogóle S-Tronic, nie zagłębiałem się w ten temat ...na pewno większość to DSG, przynajmniej te egzemplarze z którymi miałem styczność.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-02-04, 23:23   

Jak obawiasz sie psucia auta i przebiegu to kup sobie max 2-3 letnie z historia i po temacie... czy a5 lata mniej od a7 hmmm temat dyskusyjny tzn nie ma reguly.

Mala podpowiedz:
Jesli Ci to niestraszne to fajne a7 mozna pociagnac sobie z USA i to ciekawostka ale a7 jako nieliczne audi w USA wystepuje na potege w TDI. Wiadomo jakies uszkodzone , ale zawsze mozna wrzucic sobie jakies ciekawsze body, auto mlode bez przebiegu i w dobrych pieniadzach wiekszosc bardzo bogato wyposazonych...
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-05, 00:24   

S tronic i dsg to to samo chyba? Fajna jest procedura startowa LC w 2 sprzeglowej skrzyni zmiana biegow 0.05s jednak koszta awari jeszcze wyzsze niz w tipie no i padaja duzo szybciej.

aro51, no wlasnie chcialbym cos nowszego nawet kosztem utraty wartosci, robic ekspoatacje i tyle, poki co a8 jest zbyt czasochlonne dla mnie.

aro51, zmieniles a8 na f10 ? Mam opcje na takowa 2.0 ON 8-g ful wypas, tylko ciekawa sprawa masa tych betek stoi po warsztatach na problemy ze skrzynia nawet przy przebiegach 90tys

Pomysl z amerykancem ciekawy ...
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-02-05, 09:02   

No ja mam juz kawalek czasu F11 ( wozek do bagaznika trzeba chowac :) dlatego kombi ) mialem ja juz zanim sprzedalem a8. Tylko ja nauczylem sie placic za przebieg dlatego sciagnalem z niemca z przebiegiem 76tys km i mam swiety spokoj. Wiadomo ze w De za auto z malym przebiegiem trzeba duzo wiecej zaplacic, ale komfort psychiczny jest niewspolmierny- zapomnialem co to jakas kontrolka albo awaria. Zmienia sie oleje filtry leje paliwo i tylko jezdzi... nic wiecej. Wiadomo utrata wartosci jest spora , ale ja obecnie nie mam czasu na babranie sie z samochodami.

Mam kilku znajomych z f-kami wszystko wylazi przy pewnych kilometrach, a ciezko cos kupic z przebiegiem mniejszym niz 200+

Ja chetnie kupilbym d4 albo c7 allroad ale takie jak mi sie podobaja to niestety jeszcze +200k trzeba chwile zaczekac :P
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-05, 10:12   

No i to tez jest moim głównym powodem, a8 fajna bryka jednak jednego dnia mam czystą deske od kontrolek, a za 2 dni już świecą się 3 alerty, od tak sobie padł moduł abs i czujnik skrętu w lampie. Mimo tego że obecnie mam auto pewne i w dobrym stanie to jest sporo kwesti które wraz z przebiegiem każdy przerabia bez wyjątku. W sumie to moje 2 gie D3 i wiem że trzeba mieć czas w przypadku awari na interesowanie sie autem szukanie warsztatów części itp. , obecnie podobnie tak jak Ty nie mam czasu na zbytnie babranie sie z autem dlatego rozglądam się za 2 gim autem.

D4, A7, F01 fajne autka ale jak mocno stanieją i przebiegi zacną jechać do tyłu to historia będzie podobna jak z d3 też zapewne co chwila coś wyjdzie w nich.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-02-05, 13:12   

raftor napisał/a:
S tronic i dsg to to samo chyba?
Tak, tak. To jedno i to samo, pomyślałem przez chwilę o R-Tronic-u ale one występowały tylko w niektórych modelach RS i R8
raftor napisał/a:
koszta awari jeszcze wyzsze niz w tipie no i padaja duzo szybciej
Skąd ta informacja, że padają dużo szybciej? Nie zgodzę się z tym.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-02-05, 15:02   

No wiadomo jak jest. D4 z poczatku produkcji rzadko ktora ma przebieg ponizej 300 tys km, a za 10 lat beda mialy 240 :) . Niestety poziom zawansowania i elektroniki obecnych aut klasy premium jest na takim poziomie, ze te auta sa dla tych co kupuja je jako nowe no max 2-4 letnie. No chyba ze do stania w garazu i jazdy w weekendy :)
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
justinos1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D2FL
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 131
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2017-02-05, 15:48   

Mój kuzyn ma A5 3.0 TDi po fabrycznym tuningu ABT i niestety, dwa razy awaria skrzynii. Po wgraniu fsbrycznego oprogramowania skrzynia działa super. Z tego co pamiętam ma automat 7 biegowy. Wychodzi na to, że modyfikacje bez wzmocnienia skrzyni to słaby pomysł. Pozdrawiam
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-02-05, 16:47   

danishow napisał/a:
pomyślałem przez chwilę o R-Tronic-u ale one występowały tylko w niektórych modelach RS i R8

A to tez nie jest to samo co S-tronic? :P jest tam jakaś znacząca różnica?

danishow napisał/a:
Skąd ta informacja, że padają dużo szybciej? Nie zgodzę się z tym.

Forum A5, masa skrzyń nie wysprzęgla do końca sprzegła i sie przypalają w korkach. Przebiegi nawet do 100 tys i już były objawy szarpnięć skrzyń przy redukcjach. Nie wiem jeszcze za wiele o skrzyniach 2 sprzęgłowych, co nieco wczoraj poczytałem, ciekawe jak jest faktycznie z trwałością skrzyń DSG.

aro51 napisał/a:
Niestety poziom zawansowania i elektroniki obecnych aut klasy premium jest na takim poziomie, ze te auta sa dla tych co kupuja je jako nowe no max 2-4 letnie. No chyba ze do stania w garazu i jazdy w weekendy


Sama prawda, napisałem w jednym temacie że dla mnie A8 ponad 7 letnie to już pasja i hobby w przeważanej większości. Natomiast stosunek inwestycji w serwis do wartości auta jest porażający :D

justinos1 napisał/a:
Mój kuzyn ma A5 3.0 TDi po fabrycznym tuningu ABT i niestety, dwa razy awaria skrzynii. Po wgraniu fsbrycznego oprogramowania skrzynia działa super. Z tego co pamiętam ma automat 7 biegowy. Wychodzi na to, że modyfikacje bez wzmocnienia skrzyni to słaby pomysł. Pozdrawiam


Na ile była podkręcona? Jaki przebieg? No i co w niej padło?
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-02-05, 17:35   

raftor napisał/a:
A to tez nie jest to samo co S-tronic? jest tam jakaś znacząca różnica?
Tak oczywiście R-Tronic to manual z automatyczną zmianą (tak najprościej opisując) a S-Tronic czy tam DSG to już typowe automaty z dwoma sprzęgłami.
justinos1 napisał/a:
po fabrycznym tuningu ABT i niestety, dwa razy awaria skrzynii
Trzeba też zmienić program w skrzyni, inaczej sobie ze zmienioną mocą silnika nie poradzi a mało kto to robi.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2017-02-05, 20:07   

Jakoś nie mógł bym się przenieść z a8 do a5 , te plastiki trochę odstraszają . Jedyna myśl która mi się nasuwa jakość/komfort/cena to VW phaeton z 2011 można kupić za dobrą kasę a ogólnie komfort jak w A8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.