Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 00 2.8PB/LPG ] Oświetlenie kabiny - ściemniacz  
Autor Wiadomość
gorzyk 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 4
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2012-03-12, 19:48   [D2 00 2.8PB/LPG ] Oświetlenie kabiny - ściemniacz

Jak w temacie. Od kilku dni mam problem z oświetleniem kabiny. Po otwarciu drzwi nie zapala sie lampka w podsufitówce z tyłu. Przód zapala sie normalnie z tym ze szybciej gaśnie. Zawsze po zamknieciu drzwi palily sie okolo 20 sekund a teraz gasnie po 2-3 sek. Wszytskie bezpieczniki sa ok. Lampka nie reaguje na żadne drzwi. Działa za to przy recznym jej wlaczeniu. Jest mozliwosc ze co sie rozkodowalo bo mialem wyjety akumulator ma jeden dzien. Jest mozliwosc Vagowania sciemniacza i i lampek w podsufitówce??

edit: Teraz zauwazylem ze nie moge wlaczy tylnej lampki przelacznikiem przy niej. Zapala sie tylko i wylacznie za pomoca przedniej lampki. Help ;)
 
 
Przemo11K 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Przemo
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Pierzchnica
Wysłany: 2012-03-30, 14:21   

Kolego ja miałem podobny problem spróbuj włożyć kluczyk do stacyjki na włączonym zapłonie wciśnij guzik w pilocie zamknij i otwórz samochód powinno pomóc mi bynajmniej pomogło.:)
 
 
jartur1983 
Użytkownik



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: Starokrzepice
Wysłany: 2012-09-12, 22:19   

Cześć. Przekopałem całe forum i wkońcu znalazłem. Koledzy ja mam ten sam problem co kolega gorzyk. Jak kupiłem autko wszystko działało. Teraz nie działa oświetlenie kabiny z tyłu, nie reaguje na żadne drżwi, ani na włącznik z tyłu, jedynie zapala się jak włącze oświetlenie kabiny włącznikiem z przodu. Niby nie usterka, ale trochę mnie to irytuje, bo kiedyś jak otwierałem autko z pilota to środek świecił aż miło było chwilę postać i się upajać widokiem extra fury. Któryś z kolegów proponował zapoznać się z instrukcją, niestety tam nic nie ma poza podstawami obsługi. Nie wiem co robić, byłem już u kilku elektromechaników i nic, na vagu nie wyswietla żadnego błedu. Może ktoś się uporał z podobnym problemem. Dodam ze propozycja Przemo11K ("Kolego ja miałem podobny problem spróbuj włożyć kluczyk do stacyjki na włączonym zapłonie wciśnij guzik w pilocie zamknij i otwórz samochód powinno pomóc mi bynajmniej pomogło") jak rownież sposób motors("Udało się !!! Przypadkiem jak odwoziłem dziecko do przedszkola udało się to ustawić Opisywany problem : Po otwarciu z pilota i/lub drzwi zapalało się tylko oświetlenie przednie. Rozwiązanie : przy zapalonej przedniej lampce ( np. po otwarciu drzwi ) włączyć tylną na "I" i włączyć zapłon, po włączeniu zapłonu wyłączyć tylną lampkę do pozycji środkowej. jeszcze nie "przetrenowałem" procesu odwrotnego i teraz po otwarciu samochodu zapalają się obydwie") nie zadziałały.

[ Dodano: 2012-09-13, 16:34 ]
Nie dawały mi to oświetlenie spokoju i dzisiaj wziąłem się na ostro za to i oto sukces. Jeżeli komuś pomogę to ja wziąłem wymontowałem tylną lampkę oświetlenia i gruntownie przeczyściłem wszystkie styki i coś już zaczęło łapać ale jeszcze nie do końca więc złapałem za lutownice i poprawiłem wszystkie luty i eureka wszystko działa. Kolego gorzyk jak nie usunąłeś usterki to sprubój tego co ja.
Pozdrawiam
_________________
Czego chcieć więcej
 
 
Darecki121 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 24
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2015-02-10, 16:52   

u mnie było to samo dokładnie zrobiłem jak kolega radził z poprawieniem lutów na płytce włącznika w tylnej lampce i teraz wszystko śmiga aż miło
pomógł bardzo pomógł :) :) uszkodzenie polega na małym pęknięciu cyny na jednej z nóżek prawie tego nie widać :)
_________________
AUDI D2 4.2 Q
 
 
kiju85 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: S8
Wiek: 39
Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2016-04-02, 00:44   

Darecki121 napisał/a:
u mnie było to samo dokładnie zrobiłem jak kolega radził z poprawieniem lutów na płytce włącznika w tylnej lampce i teraz wszystko śmiga aż miło
pomógł bardzo pomógł :) :) uszkodzenie polega na małym pęknięciu cyny na jednej z nóżek prawie tego nie widać :)


Hej, podpinam sie pod temat. Te wszystkie metody z kluczykami nie pomogły.
Nie dawało mi spokoju i o 24.30 przelutowałem styki.
DZIAŁA!

Dzięki za info. Piwko leci :)
_________________
Pozdrawiam, Grzegorz
 
 
bazzzyl 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8 D2 FL '99 4x4 193KM AQD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 328
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-02, 00:50   

Potwierdzam, u mnie też pojawiły się z tyłu zimne luty, chociaż nie było to widoczne gołym okiem.
Dla pewności poprawiłem wszystkie lutowania i już 2 lata śmiga.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.