Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Serwisowanie w ASO  
Autor Wiadomość
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2015-01-31, 00:06   Serwisowanie w ASO

Witam , rozmyślam czy warto serwisować audi d4 w ASO . Nie planuje sprzedawać auta w ciągu kilku lat . Z drugiej strony nie mam żadnego dobrego mechanika z okolic Rzeszowa który by prowadził przeglądy auta <niewiem>

Jeśli ktoś jest z okolic Rzeszowa i zna dobry warsztat specjalizujący się Vaginą to proszę o pomoc .
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2015-01-31, 00:10   

JAk Ty chcesz w autorudzie to robić to lepiej nic nie rob. Niestety mam doświadczenie z tamtymi fachowcami, uczą się na autach i niewiele mają wspolnego z prawdziwymi fachowcami. Cięzko im coś znależć w etce a mechanicznie to się uczą. Niestety jest to nowy serwis ma maks 4 lata a audi polowe z tego.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-31, 10:41   

Ja polecam tylko duże i większe starzem serwisy Audi. Mechaników garażowych raczej nie polecałbym do nowych modelów. Chyba, że sam ogarniasz komputerowe sprawy wystarczająco by oni zajeli się samą mechaniką. Nawet w ASO nie raz nie potrafią się kompami do nowych audic posługiwać. Przykład własny w ASO - Częstochowa: brak możliwości update softu(bo się nie da), język w SDS nie do zmiany bez wymiany komponentów(bo się nie da).

Patrząc na polskie realia ja bym serwisował jesli masz możliwość finansową(bo wiadomo, że to drogie rozwiązanie porównywając ze zwykłymi warsztatami). Ale u Nas tak to jest, że raz nie trzeba sprzedawać auta i jest bajka a na drugi dzień może się okazać, że trzeba ;)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2015-01-31, 12:17   

Przypomniało mi się że kilka miesięcy temu dostałem telefon od dealera nowo powstałej skody w Kraczkowej iż mogę u nich kupić Superba ponieważ myślałem kupić w innym salonie ale gdy dowiedził się że już kupiłem A8 zaproponował mi abym tam serwisował ale gdy w autorudzie (salon audi) dzieją się takie cyrki to co dopiero może być w rocznym serwisie skody <niewiem>
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-31, 14:53   

Zrobisz co zechcesz ale ja bym ASO omijał z daleka ewentualnie mając jakies pojęcie robił te serwisy "ich rekoma" patrząc im dosłownie na ręce. W zasadzie zawsze tak robię :)
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-03, 08:09   

ja z serwisu ASO w poznaniu na wiatracznej byłem zadowolony zawsze trafne diagnozy tym bardziej z d4 kto mu to naprawi ? tylko ASO
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
leon0376 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: AUDI A8 L
Pomógł: 11 razy
Wiek: 48
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 383
Skąd: FR
Wysłany: 2015-02-03, 09:29   

A mnie śmieszą wypowiedzi gdzie ktos przy zakupie auta pisze ze do konca byla serwisowana a ktos inny odpowiada "to bierz bo perelka" gdzie potem jeszcze inni piszą ze w serwisach same papraki i należy je omijac z daleka.Wiec sie zdecydujcie panowie. <niewiem> Moja nie byla serwisowana i jezdzi.
_________________
Zycie jest za krotkie zeby inwestowac w diesla
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-02-03, 10:13   

Zależy od serwisu... ja odradzam zawsze Częstochowe ale za to polecam mega w Berlinie przy Temelhof czy jak się to pisze... Tylko te dwa serwisy było mi dane odwiedzać. Facet tam komputerem zrobił cuda w mojej A8 w 15 minut i 5 razy taniej :D
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
hellracer 
Użytkownik



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: zależy jak leży
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-02-03, 20:01   

uszek napisał/a:
JAk Ty chcesz w autorudzie to robić to lepiej nic nie rob. Niestety mam doświadczenie z tamtymi fachowcami, uczą się na autach i niewiele mają wspolnego z prawdziwymi fachowcami. Cięzko im coś znależć w etce a mechanicznie to się uczą. Niestety jest to nowy serwis ma maks 4 lata a audi polowe z tego.


Nie wiem skąd ta wiedza która mija się z prawdą.
W Autorudzie jest praktycznie cała stara "ekipa" z Król-Knapik (25 lat byli na rynku z autoryzacją Audi), w tym świetny Wojtek Rak, który jest tam doradcą serwisowym.
Nie dość że umówisz wszystko, wejdziesz, dotkniesz, sprawdzisz z nim na hali, to jeszcze cenowo to uda je si jakoś ogarnąć.

Co do ogarnięcia Etki, znam tam wszystkich chłopaków, Etkę cytują na pamięć...

Dla lubiących dużo pisać - nie pracuję tam i nie mam z tą firmą żadnych powiązań.

A co do zaplecza serwisowego w Rzeszowie - do wymiany oleju dużo nie potrzeba, zrobi każdy, klocki i podstawowe rzeczy też, tylko musisz sobie odpowiedzieć sam czy chcesz mieć to zachowane jako ciągłość serwisową czy też Ci na tym nie zależy.

Do ASO zawsze możesz przywieźć swoje części, olej itp. a wszystko będziesz miał nadal wbite. Do tego dostaniesz gwarancję mobilności.
_________________
www.bicyklon.pl
www.fparts.pl
www.tuningowy.na.allegro.pl
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2015-02-03, 20:31   

Tak widziałem ostatnio z Etka chciałem coś do hamulców zamowić. Wszystko super pieknie czekam 2 tyg, przyszło i to nie to. POkazuje mu ze to chciałem to on ze to niedostepne. I wez tu badz madry. To ja mam sobie w etce w domu sprawdzac co chce i czy moge to dostac ?

Znam tam jednego goscia i moze w VW pracuje troche doswiadczonych osob to w wiekszosci pozostali sa to nowi, ktorzy sie uczą.
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2015-02-04, 09:05   

Panowie jedno wam powiem wszędzie pracują tylko ludzie ale na miłość boską 2 lata temu w Mercedes ASO u Czacha daliśmy na przegląd GL , zmienili tam jakiś pasek i okazało się że założyli go błędnie i przecierało obudowę silnika ! Po kilku tygodniach olej się wylał z silnika i bardzo dobrze że zajechaliśmy do znajomego mechanika i jak to zobaczył co zrobili to się za głowę chwycił , założę się że gdyby tam od razu na lawetę zawiózł samochód to była by śpiewka że coś tam pękło itp. tak na prawdę to wtedy mogłem im zrobić dobrą antyreklamę ...
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2015-02-05, 21:39   

rafalr93 napisał/a:
Panowie jedno wam powiem wszędzie pracują tylko ludzie (...)

I to chyba wszystko wyjaśnia. Kto nie popełnia błędów - ręka do góry. Czasami trzeba trochę wyrozumiałości. Owszem, ja też mam stres jeśli oddaję maleństwo w obce ręce, no ale po to mamy to forum, aby dzielić się opiniami i doświadczeniami. Pozdrawiam
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-05, 21:47   

Tylko że ludzi w ASO powinni brac odpowiedzialnośc za swoje nieudane czyny a z tym jak wiemy bywa kiepściutko bo nawet Turbo Kamera co tydzień jakieś ASO wysławia :)

Druga sprawa to żaden z nas nie da swojego kochanego auta w niepewne ręce jesli wie że jakiś Genek w zabitej wsi ma mechanikę w małym palcu...

No i wreszcie sam miałem okazje kilka razy rozmawiac ze specami z ASO którzy to jednak zbytnio sie wiedzą nie wykazali...

Więc jesli mamy płacić za cos najwyższą stawkę to usługa powinna być na najwyższym poziomie a nie na mocno średnim. Wszystko w temacie.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2015-02-05, 21:50   

Apophis napisał/a:
Tylko że ludzi w ASO powinni brac odpowiedzialnośc za swoje nieudane czyny a z tym jak wiemy bywa kiepściutko bo nawet Turbo Kamera co tydzień jakieś ASO wysławia :)

Prawda, ale wszystkiego nie przewidzisz - od tego jest jakieś ubezpieczenie OC przedsiębiorcy.

Apophis napisał/a:
Druga sprawa to żaden z nas nie da swojego kochanego auta w niepewne ręce jesli wie że jakiś Genek w zabitej wsi ma mechanikę w małym palcu...

Prawda. Czasami taki mały geniusz ruszy to, o czym inni nawet by nie pomyśleli.

Apophis napisał/a:
No i wreszcie sam miałem okazje kilka razy rozmawiac ze specami z ASO którzy to jednak zbytnio sie wiedzą nie wykazali...

Więc jesli mamy płacić za cos najwyższą stawkę to usługa powinna być na najwyższym poziomie a nie na mocno średnim. Wszystko w temacie.

Święta prawda. Jednak literki ASO do czegoś zobowiązują. Może kiedyś rynek wymusi aby tak rzeczywiście było.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.