Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
warta AutoSzyba słabe zamienniki  
Autor Wiadomość
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2014-12-13, 18:42   warta AutoSzyba słabe zamienniki

Witam
Mam wykupione ubezpieczenie Autoszyby w Warcie, przy okazji też OC i NWW.
W maju pękła mi szyba w aucie i wymienili mi ją w zakresie ubezpieczenia na zamiennik firmy Nordglass. Niestety jest to zamiennik zamiennika itd, że aż się zdziwiłem że coś takiego jest na rynku. Dziś przy tych wichurach z drzewa spadła mi gałązka i wybiła w tej "super" szybie dziure prawie do srodka. Najlepsze jest to że gałązka miała średnicę kciuka i długość koło 20 cm. Zgłosiłem to do ubezpieczyciela, dostanę nową szybe.Pytanie zasadnicze i bardzo ważne czy jest możliwość żądania wymiany szyby na zamiennik lepszej jakości, typu Saint-Gobain czy Pilkington? Wiem że nie mam szans na orginał, pisze to jasno w OWU. Czy mogę żądać dopłaty z mojej strony na wstawienie lepszej jakości zamiennika?
Cytat:
Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych, które nie są szybami
oryginalnymi danej marki pojazdu, posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane
przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie.


Tak samo wiem, że teraz muszę dopłacić 30% faktycznie poniesionych kosztów, czyli rozumiem że szyby i wymiany jej.
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2014-12-19, 08:29   

Zostac ma wstawiona szyba zameiennik o zgodnosci z oryginalem i z pewnoscia kazda jedna spelnia ten warunek. Walka z wiatrakami. Ciesz sie , ze Ci wymieniaja :D
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-19, 08:56   

Albo to była ołowiana gałązka, albo Ci rozwinęli folie śniadaniową zamiast szyby. <hehe>
Jaki koszt składki taki serwis, wiadomo że ubezpieczyciel ma Cie wyrzeźbić a nie pomóc.
Ciesz się że szybę masz.
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2014-12-19, 10:39   

aro51 napisał/a:
Zostac ma wstawiona szyba zameiennik o zgodnosci z oryginalem i z pewnoscia kazda jedna spelnia ten warunek. Walka z wiatrakami. Ciesz sie , ze Ci wymieniaja :D


stillbadboy napisał/a:
Ciesz się że szybę masz.


Jakby tak każdy podchodził to bylaby kupa ze wszystkim. Jak się tak cieszycie z wszystkiego co CI dadza to nie dziwne że jest w naszym kraju tak jak jest. Grunt to nie dać sie wyruch**, ale jak kto woli.
Szybe dostałem nowa pilkingtona, musiałem jedynie dopłacić 320 zł za szybę solaryczną.
Tyle w temacie. Odpowiednie pismo wszystko załatwiło.
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-19, 11:18   

Uszek nie chce być niemiły ale w tym kraju jest tak jak jest bo każdy chce szkłem dupe utrzeć, dałeś 50zł składki a rozczarowany jesteś że nie dostałeś szyby ori z pierwszego montażu ;)
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2014-12-19, 12:52   

stillbadboy napisał/a:
Uszek nie chce być niemiły ale w tym kraju jest tak jak jest bo każdy chce szkłem dupe utrzeć, dałeś 50zł składki a rozczarowany jesteś że nie dostałeś szyby ori z pierwszego montażu ;)

Po pierwsze nie chce szyby ori, przed podpisaniem umowy przeczytałem OWU i jasno było że zamiennik porównywalny z szybą która była zamontowana. Ale jak dla Ciebie pilkington i nordglass to to samo to już Twoja sprawa. Ja niestety się nie dam.
Poza tym moja składka nie ma najmniejszego znaczenia. Mogę płacić i 500 zł jakie to ma znaczenie dla ubezpieczyciela? Bo myśle ze dla niego spore jak i dla mnie, tym bardziej dla mojej kieszeni. Jemu chodzi o to żeby jak najmniej zapłacić przy ewentualnej szkodzie. Wiec co ma piernik do wiatraka. Skoro płacę tyle składki a ubezpieczyciel gwarantuje mi wymiane szyb do kwoty 3000zł więc trzeba walczyć żeby szyba była jak najbliższa orginalnej. Czytaj zamiennik najlepszy.

Ps. Jak pewnie wiesz w Polsce mamy 4 rodzaje zamienników. A że robie w firmie która robi dla automotive to wiem jak niektóre zamienniki są sprawdzane i jak są robione.
Prosty przykład dlaczego jedna szyba ksoztuje 350 zł a druga innego producenta 900zł. Jakość
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2014-12-19, 16:37   

A co w przypadku jeśli masz szybę z podgrzewaniem? Zamiennika nie ma i co w tej sytuacji na to powie ubezpieczyciel?..
_________________
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2014-12-19, 21:55   

a tego to ne wiem.
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-12-19, 22:28   

krzychu22.p1i napisał/a:
A co w przypadku jeśli masz szybę z podgrzewaniem? Zamiennika nie ma i co w tej sytuacji na to powie ubezpieczyciel?..

A ja wiem. Wymienia tylko na zamiennik a takiego z podgrzewaniem nie ma, więc dostaniesz bez. Przerobiłem to ze szwagrem u niego w aucie i nie przeskoczysz tego. w dodatku w OW ubezpieczenia, dokładnie było napisane i też to była Warta jak pamiętam.
 
 
siwy71 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: D4 3.0TFSI
Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 82
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-19, 23:29   

Gabriel napisał/a:
krzychu22.p1i napisał/a:
A co w przypadku jeśli masz szybę z podgrzewaniem? Zamiennika nie ma i co w tej sytuacji na to powie ubezpieczyciel?..

A ja wiem. Wymienia tylko na zamiennik a takiego z podgrzewaniem nie ma, więc dostaniesz bez. Przerobiłem to ze szwagrem u niego w aucie i nie przeskoczysz tego. w dodatku w OW ubezpieczenia, dokładnie było napisane i też to była Warta jak pamiętam.

ja również przerabiałem taką sytuację, tylko w PZU (może Warta ma inne OWU).
Szyby mialem ubezpieczone na 3000zl, pekla mi tylna szyba, pojechalem do nordglass (tam maja podpisana umowe z pzu) zrobili zdjecia, i oznajmili ze koszt wymiany szyby to okolo 5500zl, wiec przekracza to sume ubezpieczenia.
W tym przypadku pzu wyplaca cała wartosc ubezpieczenia (jesli nie jest w stanie wymienic jej na inna - a zamiennikow nie ma) pod warunkiem udokumentowania jej wymiany.
Znalazłem warsztat, który mi wymienił ją za mniejszą kwotę, przedstawiłem fakturę, i zwrócona została cała wartość składki.
Jesli chodzi o moją szybę to była to tylna podwójna solar, podgrzewana i z antenami tv.
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.