Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Zabrany dowód jaki mandat od policji ? motocykliści  
Autor Wiadomość
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-03-23, 00:55   

Gabriel napisał/a:
raftor napisał/a:
Wie ktoś może do kogo można pisać odwołanie? do komendanta ?

Mandat przyjąłeś? Podpisałeś? Bo jeżeli tak to szkoda pisać odwołań, bo własnoręcznym podpisem potwierdziłeś że przypuszczenia policjantów są słuszne i zgadzasz się z nimi jak i nałożona karą.


niestety masz racje

następnym razem jak nie będą mieli sprzętu to odmowie mandatu
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2015-03-23, 07:36   

Dokładnie tak zrób.
Tylko policja wykorzystuje naiwność ludzi. A kiedy odmówisz, wtedy przyjedzie patrol z przyrządem pomiarowym. Dostaniesz mandat, dowód zabiorą i zakaz dalszej jazdy tym pojazdem.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-23, 07:57   

Niekoniecznie zaraz przyjadą specjaliści a jak już to niekoniecznie zaraz zakażą. DR moga zabrać czy się zgodzisz czy nie i nie musi to iśc w parze z mandatem. CO do samego mandatu przysługuje odwołanie jak od każdej decyzji administracyjnej.
 
 
RadMon 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Radek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 28
Skąd: Wielun/Lodz
Wysłany: 2015-03-24, 22:28   

przy każdej kontroli masz trzy opcje o których w 50% decyduje policjant/tka, a drugie 50% kierujący.. mandat, pouczenie, wniosek do sadu..
jeśli decyzja pada na mandat masz prawo do odmowy przyjęcia i wtedy zostaje skierowany wniosek do sadu o ukaranie (czyli 50/50), a tam możesz dochodzi i udowadniać swoje racje.. jeżeli argumenty będą dobre/ wystarczające to nie zostaniesz ukarany, jeżeli słabe to wiadomo - wydatek...
jeśli chodzi o głośny wydech to musi zrobić pomiar no bo na podstawie czego stwierdził ze jest za głośny ?? równie dobrze mógłby stwierdzić ze wydech jest za głośny w porche, lambo, merc sls amg, itd itd - a wiec odmowa przyjęcia = wniosek do sadu..
xenon no to już wygląda inaczej.. nie wiem jak to jest w przypadku motoru ale w aucie jeżeli jest założony ksenon to musi być auto-poziomowanie + spryski lamp, a dla bardziej konkretnych i szczegółowych jeszcze odpowiednie oznaczenie na lampach (homologacja).. soczewka w lampie nie oznacza xenonu ani przyzwolenia na xenon..
to ze spryska na lampach nic nie zmieniają to jedno, a wymogi/przepisy to drugie i nie jest to wymysł policji...
zabranie dowodu nie łączy się z wystawieniem mandatu, ale możne..
co do zwrotu kasy za ponowne badanie to pierwsze słyszę.. nie wiem gdzie Ty takie coś wyczytałeś i z wielka chęcią się dowiem..
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-03-24, 22:54   

RadMon napisał/a:
co do zwrotu kasy za ponowne badanie to pierwsze słyszę.. nie wiem gdzie Ty takie coś wyczytałeś i z wielka chęcią się dowiem..



no wyczytałem na forum , weźmy na logike daje zabiera mi Dowód pojazdu bo wydaje mu sie ze mam xenon i za głośny wydech tylko na podstawie widzi mi sie bo tak było , zatem jade na SKP wychodzi ze jest wszystko ok , czyli co? poniosłem niepotrzebne koszta związane z przeglądem jak i mandat w wysokości 50zł łacznie 90zł

mówie o takiej sytuacji

bo idąc takim tokiem myślenia jak zatrzyma policjant jakieś auto to może zabrać dowód bo światła świeca nie tak szyby za ciemne xenon chyba nie oryginalny , wydech chyba za głośny

no bez jaj to sie kupy nie trzyma tak to oni za wszystko mogą nękać i robić co im sie żywnie podoba

wiem teraz jedno że sie sfrajerowałem przyjmując mandat i następnym razem rzuce frajerom papiery z SKP a jak bedą chcieli dać mi mandat albo skierować na SKP to wezme ich dane i napisze skargę o nękanie
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-03-25, 19:06   

raftor napisał/a:
no bez jaj to sie kupy nie trzyma tak to oni za wszystko mogą nękać i robić co im sie żywnie podoba

To nie wiesz, że Polska kraj policyjny i na każdego sie znajdzie paragraf ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-03-28, 16:44   

dice111 napisał/a:
raftor napisał/a:
no bez jaj to sie kupy nie trzyma tak to oni za wszystko mogą nękać i robić co im sie żywnie podoba

To nie wiesz, że Polska kraj policyjny i na każdego sie znajdzie paragraf ?


niestety coraz czesciej odczuwam to na sobie :<
 
 
Inter32 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 233
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2015-03-29, 23:19   

dziś w radiu mówili że jakiś policjant odszedł bo miał dość wyrabiania tych policyjnych statystyk i norm oczywiście policja mówi że coś takiego nie istnieje i zakładają mu sprawę, policja to fikcja w tych czasach, u nas sami sobie mandat pisali żeby normę wyrobić
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-30, 08:55   

Cos w tym jest bo takie zachodnie sąsiady zadnych norm nie wyrabiają i to da sie bardzo odczuc mimo ze jakos cudownie lepiej pod wzgledem wypadkow,pijakow itp nie maja od nas. Statystyki nie kreca i jest jak jest.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-31, 20:09   

Inter32 napisał/a:
dziś w radiu mówili że jakiś policjant odszedł bo miał dość wyrabiania tych policyjnych statystyk i norm oczywiście policja mówi że coś takiego nie istnieje i zakładają mu sprawę, policja to fikcja w tych czasach, u nas sami sobie mandat pisali żeby normę wyrobić

Kolego, dlaczego nie zapytasz o swoje rozterki i mandaty Policjantów bedących na naszym forum, jest wśród nas kilku Stróżów Prawa, a jak nie chcesz mieć problemów z Prawem lub je skutecznie obchodzić to nie czytaj internetu czy też ukierunkowanych, spreparowanych sytuacji, rozczarowanych lub sfrustrowanych osobistosci. W ręke LEX....ustawy i rozporządzenia ....a w każdym zakresie i poziomie będziesz przygotowany.
PS.Nieznajomość Prawa szkodzi i nie zwalnia z odpowiedzialności ;)
 
 
Inter32 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 233
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2015-04-02, 23:26   

o co Ci chodzi?
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-04-03, 17:33   

Ja to powiem krótko przez to jak policja działa nie mam do nich ani szacunku ani zaufania , mógłbym przytoczyć dziesiątki sytuacji z mojego życia bądź znajomych gdzie policja daje D... po całości bo najzwyczajniej w świecie im sie nie chce i idą na łatwizne.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-03, 20:43   

Inter32 napisał/a:
o co Ci chodzi?

O nic Kolego, po prostu wyraziłem swój pogląd, Prawo obowiazuje Policję w takim samym stopniu jak nas, wiec do dzieła... :]

[ Dodano: 2015-04-03, 20:51 ]
raftor napisał/a:
przez to jak policja działa nie mam do nich ani szacunku ani zaufania

To są ludzie tacy jak my, nie roboty, maszyny, każdy jest inny i ma swoje życie, "nikt się jeszcze taki nie narodził aby wszystkim dogodził" dotyczy to zapewne każdego rodzaju pracy, zajęcia czy zespołu, nawet w naszej piłkarskiej 11-tce nie wszyskie Osobistości są Lewandowskim ;)
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-04-03, 22:45   

JIMM napisał/a:
Inter32 napisał/a:
o co Ci chodzi?

O nic Kolego, po prostu wyraziłem swój pogląd, Prawo obowiazuje Policję w takim samym stopniu jak nas, wiec do dzieła... :]

[ Dodano: 2015-04-03, 20:51 ]
raftor napisał/a:
przez to jak policja działa nie mam do nich ani szacunku ani zaufania

To są ludzie tacy jak my, nie roboty, maszyny, każdy jest inny i ma swoje życie, "nikt się jeszcze taki nie narodził aby wszystkim dogodził" dotyczy to zapewne każdego rodzaju pracy, zajęcia czy zespołu, nawet w naszej piłkarskiej 11-tce nie wszyskie Osobistości są Lewandowskim ;)


lekarza tez będziesz usprawiedliwiał jak popełni błąd np z lenistwa, zła diagnioza i przez to ktoś z Twojej rodziny bedzie poszkodowany ciężko chory ? przecież to tylko człowiek :)

wiec proszę Cie nie usprawiedliwiaj lenistwa , ja cały czas powtarzam jak sie ktoś za coś zabiera to niech robi to dobrze albo wcale

Dawno temu miałem włamanie i dewastacje domku wczasowego , doskonale bylo wiadomo kto to zrobił ale policja nawet nie kiwnęła palcem żeby zainteresować sie sprawą odrazu sprawa umorzona powinni wpisać "z powodu lenistwa policji" ale oczywiście było z braku dowodów choć takie były jak byk. Przez takie lekceważenie spraw powiększa sie patologia bo ludzie czuja sie bezkarnie .

Takich przykładów z autopsji mam tyle ze mógłbym napisać książkę , i równie wiele takich gdzie policja działa perfekcyjnie czyli np moja sytuacja zabieranie dowodu za "przypuszczenie" za głośnego wydechu i światła xenonowego nabijanie kasy i tyle , czy ja komuś krzywdę zrobiłem tym ?

Wiem ze opisałem różne komórki śledczych i drogówkę ale to tylko świadczy o tym że polska policja jest do D.... w całej rozciągłości
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-03, 22:52   

raftor napisał/a:
przecież to tylko człowiek

dokładnie tak :)

[ Dodano: 2015-04-03, 22:58 ]
raftor napisał/a:
o tym że polska policja jest do D.... w całej rozciągłości

to akurat twoje doświadczenie, ale zaręczam ci ,że gdy będziesz szedl z rodziną...i ktoś ci da "pysk" pierwszy bedziesz krzyczał "Policja!!!"...to tak na marginesie nikogo nie osądzając i posądzając. Spróbuj być po prostu sprytniejszy, jakkolwiek to rozumiesz.
To tylko moje odczucie i spostrzeżenie....błędy lekarza też się zdarzają a i Policjant czy Żołnierz zastrzeli kogoś przez przypadek...takie życie <niewiem>

[ Dodano: 2015-04-03, 23:01 ]
raftor napisał/a:
Takich przykładów z autopsji mam tyle ze mógłbym napisać książkę

a to akurat zabrzmiało, jakbyś miał totalnego pecha lub był recydywistą :D .Przepraszam jesli uraziłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.