Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 ALL ] Pytanie o felgi  
Autor Wiadomość
Risto 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 48
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Toruń
Wysłany: 2021-03-01, 22:10   [D4 ALL ] Pytanie o felgi

Witam,
chciałem zapytać czy coś takiego jak z linku zna ktoś? Może bardziej nawet sprzedawcę niż felgi bo to jakiś chińczyk jak wiele innych. Często jak sprzedawca z wątpliwą renomą to taki sam towar.
https://allegro.pl/oferta/felgi-20-5x112-audi-a7-a8-d5-e-tron-q3-q5-q7-s8-tt-9640326926

Standardowo jeżdzę na tych :
http://www.audifelgi.pl/c...-a8-4h0-20-nowe

No i właśnie, nawet jak teraz podniszczone i chciałbym naprawić to nie mam nic na przekładkę.
W to auto nie zamierzam inwestować nic za 12 tyś w górę więc pytanie czy warto zaprzątać sobie głowę takimi chińczykami?

Przy okazji podrzuciłby ktoś parametry felgi Audi D4 2012 4.2tdi 350km ? Opona standardowa na jakiej jeżdżę 265/50 r20. Nie pamiętam ani szerokości ani ofsetu.
 
 
Kruger 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: SŁAWEK
Jeżdzę: Audi a8 d4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 83
Skąd: Bielsko-Białą
Wysłany: 2021-03-02, 20:59   

Parametry sam sobie podałeś w linku na których jeździsz ale opony to masz z suva przy 265 to profil 35 max 40 tak na szybko jak kojarzę
 
 
W0 DKA05 

Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: D4
Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 20
Skąd: W-wa
Wysłany: 2021-03-02, 21:57   Re: Pytanie o felgi

Risto napisał/a:

https://allegro.pl/oferta/felgi-20-5x112-audi-a7-a8-d5-e-tron-q3-q5-q7-s8-tt-9640326926
W to auto nie zamierzam inwestować nic za 12 tyś w górę więc pytanie czy warto zaprzątać sobie głowę takimi chińczykami?


Przecież podany link to oferta kompletu, czyli 4 sztuk za 3,8 tys (900 zł za felgę). Przy tej cenie możesz od razu kupić 3 komplety, czyli 12 sztuk i nie wydasz tych zakładanych 12 tys. Jest szansa, że 4 sztuki uda się z tego wybrać do wyważenia i jazdy. Resztę możesz trzymać w zapasie jak zacznie schodzić lakier lub będą się krzywić.
 
 
Risto 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 48
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Toruń
Wysłany: 2021-03-05, 22:49   

Kruger napisał/a:
Parametry sam sobie podałeś w linku na których jeździsz ale opony to masz z suva przy 265 to profil 35 max 40 tak na szybko jak kojarzę
Sory mialo być 40 a wpisałem jakąś głupotę. Co do linku to faktycznie widzę co tam jest napisane ale jak mam zamawiać felgi na podstawie przypadkowo znalezionego linku, to wolałem zapytać.

[ Dodano: 2021-03-05, 22:56 ]
pioter napisał/a:
Risto

Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie zregulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi. W przypadku nie poprawienia, zostanie on usunięty


Mało tu pisze , ale jak sprawdzałem w regulaminie to macie słowo "tagi "z pkt 10. zamiast do "instruckji" podlinkowane macie do fishki.pl ? Na pewno tak ma być . Sory jeśli wykazuje się ignorancją , ale chyba coś jest nie tak.

[ Dodano: 2021-03-05, 23:24 ]
W0 DKA05 napisał/a:
Risto napisał/a:

https://allegro.pl/oferta/felgi-20-5x112-audi-a7-a8-d5-e-tron-q3-q5-q7-s8-tt-9640326926
W to auto nie zamierzam inwestować nic za 12 tyś w górę więc pytanie czy warto zaprzątać sobie głowę takimi chińczykami?


Przecież podany link to oferta kompletu, czyli 4 sztuk za 3,8 tys (900 zł za felgę). Przy tej cenie możesz od razu kupić 3 komplety, czyli 12 sztuk i nie wydasz tych zakładanych 12 tys. Jest szansa, że 4 sztuki uda się z tego wybrać do wyważenia i jazdy. Resztę możesz trzymać w zapasie jak zacznie schodzić lakier lub będą się krzywić.


To już się zorientowałem że shit, ale raczej dlatego że sprzedawca nie ma certyfikatów ani nie chce udostępnić warunków gwarancji.
Natomiast ile wg. Ciebie powinny kosztować felgi żeby można je kupić?
Tak jak napisałem nie potrzebuję felg do jazdy codziennej, potrzebuję serwisowe. Zmusiła mnie sytuacja tak że ostatnio kupiłem opony Pzero i nadają się na śmietnik , reklamacja zajmie w najlepszym wypadku 3 tygodnie wg. "oponeo". Nie mam nawet na zimę drugiego kompletu , te fabryczne do tej pory robiły robotę lato zima.
Przy okazji a propos ceny analogiczna sytuacja z oponami Pirellego P Zero. To już mój 4-ty komplet letni w tym aucie. Jeden argument za, może najważniejszy to przyczepność, ale po kolei. Pierwszy poleciał na 17 tyś km, łyse , jazda bez szaleństwa ale też tylko ten komplet był równy. Drugi bardzo głośny i nierówne , cały czas problemy z wyważeniem. Trzeci kpl hałas koszmarny przez pierwsze ok 10 tys km, potem lepiej ale bez szaleństwa. Zawsze jak zakładam zimówki to się cieszę że w końcu będzie cicho. Dwie opony od nowego falowały na maszynie. Czwarty teraz kupiony- wszystkie cztery mniejsze lub większe falowanie na wyważarce, wracają na reklamację.
Mnie zastanawia głównie kontekst hałasu i to że wszystkie cztery kolosalnie się różniły między sobą? Dlaczego , może ktoś wie?

Może ktoś napisać to po co ładuje się po raz czwarty w te same felerne opony? Bo jeździ nim głównie żona i dzieci i ma być przyczepnie. Aczkolwiek też od dawna nie szaleję autem więc szczerze nie wiem jak one faktycznie przyczepne, a auto też jeździ może z 15-17 tys rocznie
Reasumując z ceny się wyleczyłem. W dzisiejszych czasach cena jest gwarantem... niczego.

Taka ciekawostka u jednego z największych dilerów opon pytam to co teraz jak z PZero taki problem. Odpowiedz że Pan obawia się że oni przestają zauważać różnice w cenie opony za 1200zł i całej masy chińskich za 400- 500zł . Zapropnował opony za tyle że zaraz tutaj większość by się obruszyła bo za tanie, gość twierdził że nie wrócę do Pzero na pewno. Niestety nie zdecydowałem się z tego samego powodu, czyli że za tanio. No to reklamuje te dobre...
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-03-06, 08:27   

Nigdy nie rozumiałem zachwytu tymi Pziobrami, tak jak poprzednio
Vredesteinami, które żarło na potęgę. Według mnie o wiele lepsza opona są Goodyeary Eagle F1 Asymmetric. Nie wiem jak z nowszym modelem, ale seria 3 to najlepsze co do tej pory z gum miałem.

Jak to ma byc na chwile na przekladke to kupilbym byle co jak najatnsze byle by proste (lub takie co mozna wyprostowac) z oryginalnych felg (moga być i te klepane dla VAGa bo tego pełno, a niektore modele chodza za grosze) i tyle.
_________________
Black Cars Matters
 
 
W0 DKA05 

Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: D4
Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 20
Skąd: W-wa
Wysłany: 2021-03-06, 22:39   

Risto napisał/a:

To już się zorientowałem że shit, ale raczej dlatego że sprzedawca nie ma certyfikatów ani nie chce udostępnić warunków gwarancji.
Natomiast ile wg. Ciebie powinny kosztować felgi żeby można je kupić?
Tak jak napisałem nie potrzebuję felg do jazdy codziennej, potrzebuję serwisowe.


Nie siedzę w temacie felg. Jak 5 lat temu kupowałem nowe felgi do samochodu średniej klasy wybrałem firmę OZ Racing. Nie jest to jakaś ekskluzywna marka, ale pewna europejska. Dziś sprawdziłem rozmiary 20 cali i ceny zaczynają od się od ok. 1800 zł. Według mnie od tej kwoty wzwyż kosztują dobre felgi. Za 900 zł można kupić bardzo dobre, ale w rozmiarze 17 cali. Jeśli chcesz tylko na czas weryfikacji w serwisie chyba lepiej kupić używane.
Jeśli opony to na pewno nie chińskie za 400 zł i nie Pirelli P Zero. Jest taka francuska marka na M. Kupowałem w zeszłym roku w rozmiarze 20 cali i nie miałem absolutnie żadnych problemów eksploatacyjnych. Jakość nieporównywalna w stosunku do Pirelli P Zero.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2021-03-15, 00:40   

W0 DKA05 napisał/a:
Jeśli opony to na pewno nie chińskie za 400 zł i nie Pirelli P Zero.
Jest taka francuska marka na M. Kupowałem w zeszłym roku w rozmiarze 20 cali i nie miałem absolutnie żadnych problemów eksploatacyjnych. Jakość nieporównywalna w stosunku do Pirelli P Zero.

Jak czytam te perypetie to trochę mnie to dziwi i jednocześnie martwi.
Dziwi ponieważ ostatnie kilka lat w sezonie letnim jeździłem właśnie na Pirelli P Zero i szczerze mówiąc oceniam je jako jedne z lepszych jakie miałem. A zaznaczę, że nie jeździłem nigdy na żadnej chińszczyźnie - od lat zakładam tylko markowe opony, śmiem twierdzić, że raczej z tej górnej półki.
Martwi ponieważ na sezon 2021 już założyłem na felgi nowy komplet Pirelli P Zero. Koła wyważane na maszynie Hunter z testem drogowym i wyszło bardzo dobrze więc mam nadzieję, że to co opisujecie to jednak przypadki odosobnione i nie będę się szarpał w środku sezonu z ich reklamacją/wymianą :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Hgo 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 123
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Do widzenia
Jeżdzę: Szybko
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-21, 15:38   

123
 
 
Risto 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 48
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd: Toruń
Wysłany: 2021-03-27, 20:52   

FOSS napisał/a:
W0 DKA05 napisał/a:
Jeśli opony to na pewno nie chińskie za 400 zł i nie Pirelli P Zero.
Jest taka francuska marka na M. Kupowałem w zeszłym roku w rozmiarze 20 cali i nie miałem absolutnie żadnych problemów eksploatacyjnych. Jakość nieporównywalna w stosunku do Pirelli P Zero.

Jak czytam te perypetie to trochę mnie to dziwi i jednocześnie martwi.
Dziwi ponieważ ostatnie kilka lat w sezonie letnim jeździłem właśnie na Pirelli P Zero i szczerze mówiąc oceniam je jako jedne z lepszych jakie miałem. A zaznaczę, że nie jeździłem nigdy na żadnej chińszczyźnie - od lat zakładam tylko markowe opony, śmiem twierdzić, że raczej z tej górnej półki.
Martwi ponieważ na sezon 2021 już założyłem na felgi nowy komplet Pirelli P Zero. Koła wyważane na maszynie Hunter z testem drogowym i wyszło bardzo dobrze więc mam nadzieję, że to co opisujecie to jednak przypadki odosobnione i nie będę się szarpał w środku sezonu z ich reklamacją/wymianą :/

No ja tym razem kupiłem coś co zaproponowano mi u tego dużego sprzedawcy opon którego wszyscy z netu kojarzą. Sami też zaproponowali żeby złożyć reklamację na PZero po rozmowie telefonicznej z opisem . Jak to sprzedawca powie co chcesz usłyszeć ale zasugerował że nowy nabytek pewnie będzie nie gorszy a sporo tańszy. Na razie opony dojechały , sa równiejsze , dużo cichsze i dużo tańsze. Jak jeszcze wytrzymają z 5-8 tysięcy to napisze co to.
Co do pzero to przyczepność jest atutem (aż ale i tylko) ale raczej nie uwierzę jak powiesz że są ciche. Na 3 komplety tylko pierwszy w okolicy 2012 roku był w miarę akceptowany, dwa kolejne to dramat i ta opona generalnie ma wiele opii w necie że jest strasznie głośna. U siebie mam szyby "dzwiękoszczelne" i nic to nie dawało.

[ Dodano: 2021-03-27, 21:10 ]
Chciałem jeszcze dopytać o inne felgi. Swego czasu w A6 miałem felgi MAM takie coś
https://www.ceneo.pl/92122184
i sprawowało się bez zarzutu ale miałbym 8,5 cala przy tym samym et co teraz fabrycznie więc chyba byłaby juz lipa bo byłoby ok 32 -35 mm pod błotnikiem wciągniete. A podobne znalazłem coś takiego:
https://wulmarex.pl/product-pol-53429-Alufelgi-20-cali-ET40-5x112-JAPAN-RACING-JR28.html
Przepraszam za link jeśli nie można wklejać, po prostu pierwszy lepszy link.
Znalazłem tylko trochę opinii na A6 i A4 i kilka osób twierdzi że ok , natomiast czy ktoś zna tę markę?
Tu mam kolor brozn który mnie interesuje i mogę dobrać ofset.
Nie za tanio?

I ostatnie obecnie dla 9cali i et37 tylne koło jest fabrycznie ok 2 cm wciągnięte pod błotnik , czy może ktoś podać max parametry aby wysunąć koło bliżej błotnika ?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2021-03-29, 02:48   

Risto napisał/a:
No ja tym razem kupiłem coś co zaproponowano mi u tego dużego sprzedawcy opon którego wszyscy z netu kojarzą. Sami też zaproponowali żeby złożyć reklamację na PZero po rozmowie telefonicznej z opisem . Jak to sprzedawca powie co chcesz usłyszeć ale zasugerował że nowy nabytek pewnie będzie nie gorszy a sporo tańszy. Na razie opony dojechały , sa równiejsze , dużo cichsze i dużo tańsze. Jak jeszcze wytrzymają z 5-8 tysięcy to napisze co to.
Co do pzero to przyczepność jest atutem (aż ale i tylko) ale raczej nie uwierzę jak powiesz że są ciche. Na 3 komplety tylko pierwszy w okolicy 2012 roku był w miarę akceptowany, dwa kolejne to dramat i ta opona generalnie ma wiele opii w necie że jest strasznie głośna. U siebie mam szyby "dzwiękoszczelne" i nic to nie dawało.

Lato właśnie założyłem już na auto i pierwszych kilka kilometrów już zrobiłem.
Zgodnie z wydrukami z Huntera nic nie bije więc jest dobrze.

Co do głośności to trudno mi się wypowiedzieć ponieważ wydech w moim aucie jest kompleksowo przerobiony i na codzień delektuję się bulgotem V8.
Ale we wcześniejszych latach sporo kilometrów zrobiłem na oponach tj. Toyo Proxes, Goodyear Eagle F1 czy Yokohama AVS Sport które miały bieżnik jodełkowy i tamte to dopiero potrafiły hałasować. Także tu na tych P zero na hałas z opon nie narzekam wcale :)


[ Dodano: 2021-04-02, 10:00 ]
Risto napisał/a:
Co do pzero to przyczepność jest atutem (aż ale i tylko) ale raczej nie uwierzę jak powiesz że są ciche. Na 3 komplety tylko pierwszy w okolicy 2012 roku był w miarę akceptowany, dwa kolejne to dramat i ta opona generalnie ma wiele opii w necie że jest strasznie głośna. U siebie mam szyby "dzwiękoszczelne" i nic to nie dawało.

Małe sprostowanie...
Przeleciałem wczoraj do Poznania i spowrotem i jak się wsłuchałem to rzeczywiście słychać te Pirellki. Głośność zależy od nawierzchni ale rzeczywiście są słyszalne.
Ale w dalszym ciągu nie na tyle aby mi przeszkadzały więc moje zostają.

W minioną sobotę przeleciałem natomiast trasę gdzieś za Olsztyn innym A8 - D3 4.2tdi na zimówkach - tam opony, Nokiany 19", tak wyją, że po dłuższej jeździe robi się to uciążliwe :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.