Ogłoszenie 

Opony samochodowe Felgi Audi A8 opony width= OC/AC forum a8 forum audi a8 Tarcze, hamulce
Opony
samochodowe
Felgi Audi A8
Opony samochodowe
Kup OC/AC
Sprawdzanie VIN
Cewki zapłonowe
Układ hamulcowy

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D2 3.7 Quattro 2001 LPG  
Autor Wiadomość
krisker 
Moje A8

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: 5HP19 FBB
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D2 FL
Wysłany: 2020-04-25, 09:25   A8 D2 3.7 Quattro 2001 LPG

Wystawiam na sprzedaż swoją ósemkę z końcówki produkcji. Mam ją od 2016 roku i zrobiłem od tego czasu ok. 70000km. Auto do tzw. poprawek lakierniczych (wgniotki na klapie i drzwiach, byle jak naprawione nadkola przy drzwiach z tyłu, porysowany zderzak tył i popękany zderzak przód itp.). Korozji alu na nadwoziu brak. Maska była powtórnie malowana, reszta w oryginale. Szpachli poza wspomnianymi nadkolami z tyłu na odcinku 15-20cm brak. Środek średni, widać zużycie skór i są ślady po papierochach (któryś z poprzednich właścicieli - u mnie nie palone). Deska i kokpit wyglądają bardzo dobrze. Podgrzewanie fotela kierowcy działa tylko w jednym miejscu, pasażer z przodu OK, z tyłu ponoć działa, ale sam nie sprawdzałem. Elektryczna kanapa tylna i jej zagłówki działają prawidłowo. Roleta szyby tylnej również.

Przy skrzyni nic oprócz wymian oleju nie robiłem. Nastawniki wymienione na nowe z ASO (2000zł/szt).

Do dyspozycji jest pełna historia serwisowa po 2016 roku (wtedy kupiłem) oraz historia z ASO Audi za pierwszych kilka lat. Z ciekawostek w historii z ASO można wymienić np. wymianę gwarancyjną skrzyni po 120000km. Sądzę, że ta ósemka to dobry materiał do solidnej odbudowy i renowacji. Wymaga poświęcenia uwagi, czasu i $$, ale myślę, że odwdzięczy się z nawiązką. U mnie jest to trzecie auto w rodzinie, ostatnio mało jeździ, a ja nie mam czasu i warunków do odpowiedniej "opieki". Jednocześnie szkoda by było rozsprzedawać na części - może ktoś przygarnie?

Przygotowałem cały elaborat na temat tego egzemplarza (trochę historii, rzeczy do zrobienia itp.). Do tego mam więcej zdjęć. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na priv.

- VIN: WAUZZZ4D52N002148
- data produkcji 2001-09-06, modelowy 2002, data pierwszej rejestracji 2001-11-01
- przebieg 410000km
- OC na bieżąco (płacę miesięcznie), przegląd w sierpniu
- kolor nadwozia: ciemna zieleń perłowa (LZ6G Irish Green)
- silnik 3.7 AKC 260KM - zbiera się przyzwoicie, a przy tym jest w miarę oszczędny (11-14l LPG /100km), norma EURO 4
- quattro
- tip pięciobiegowy FBB z ostatniego wypustu (tryb S)
- pełna elektryka foteli przód i kolumny kierowniczej z pamięcią kierowcy i pasażera
- elektryczne fotele tył (pochylenie, zagłówki, lędźwie)
- podgrzewane fotele przód, tył
- podgrzewana kierownica z tipem i obsługą radia/cd
- parktronic przód-tył
- światła xenon plus
- webasto z pilotem
- hak (dokładany ori westfalia)
- servotronik
- radio/navi RNS-D (szwankuje czasem LCD) z BOSE
- solardach
- metalizowane, podwójne szyby
- lusterko wew. fotochrom (sterowanie zewn. również, ale założone są zwykłe wkłady)
- poduszki przód, boczne w fotelach przód-tył, kurtyny
- tempomat
- telefon (zdemontowany, można przywrócić)
- opony 245/45R18 Kleber Quadraxer 2 DOT 2019
- na wyposażeniu jest też koło dojazdowe z Allroada wraz z oryginalną pompką (zajmuje dużo mniej miejsca)
- zrobiona jest instalacja do kamery-rejestratora. Może działać po zapłonie lub non-stop (na postoju).

CENA: Jest parę rzeczy do zrobienia przy aucie, więc 10900zł do negocjacji przy ew. oględzinach.

Odpowiedz do tematu