Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyta u gazownika zakończona uszkodzeniem samochodu  
Autor Wiadomość
MarcinA88 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 0
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-01-01, 17:57   Wizyta u gazownika zakończona uszkodzeniem samochodu

Witam wszystkich serdecznie :]

Dnia 29.12.2016 oddałem swój samochód do naprawy do warsztatu zajmującego się serwisowaniem instalacji gazowych. Naprawa miała polegać na regulacji instalacji gazowej, wymianie filtrów do czego konieczne jest podniesienie pojazdu na podnośniku oraz demontaż niektórych podzespołów.

Po samochód zgłosiłem się dzień później, niestety odbiór pojazdu przeprowadzony został na szybko gdyż właściciel serwisu stwierdził że już ma zamknięte i czeka specjalnie na mnie aż zabiorę pojazd, przez co nie zdążyłem przyjrzeć się stanowi technicznemu pojazdu, wierzyłem że oddając pojazd do profesjonalistów mogę być spokojny.

Po odbiorze samochodu i zapłaceniu za naprawę (nie otrzymałem paragonu ani faktury za naprawę) podczas wyjazdu z posesji gdzie znajduje się warsztat zahaczyłem spodem pojazdu o wystający metalowy element służący do zamykania bramy głównej. Sytuacja ta powtórzyła się kilka ulic dalej podczas przejazdu przez próg zwalniający. Samochód wyposażony mam w pneumatykę, przód pojazdu nie podniósł się co skutkowało uderzeniem zderzakiem o próg zwalniający i skończyło sie to jego porysowaniem.. Po zatrzymaniu się postanowiłem zadzwonić po pomoc, jak sie później okazało wystarczyło przeregulować zawieszenie w funkcji CAR i samochód wypoziomował się. Czekając na znajomego dokonałem oględzin pojazdu i odkryłem uszkodzenia pojazdu których nie było w momencie oddawania samochodu na warsztat. Wgnieciona tablica rejestracyjna, niedokręcone nadkole i co gorsza niedokręcona obudowa filtra powietrza, pionowe zarysowania na lewym błotniku takie od opierania się podczas naprawy przy otwartej masce. Odrazu zadzwoniłem do właściciela warsztatu i powiedziałem że samochód jest uszkodzony. Właściciel kazał mi jutro podjechać żebyśmy razem usunęli niedociągnięcia w postaci nieprzykręconych elementów. O zwrocie pieniędzy za uszkodzony zderzak nie chce słyszeć.


Przez dwa dni kiedy pojazd był przeze mnie użytkowany odkryłem że pracuje on gorzej niż przed jego oddaniem do serwisu z samochodu wydobywają się niepokojące dźwięki (być może spowodowane niedokręconymi elementami) oraz samochód pracuje nierówno na gazie o czym wcześniej nie było mowy.

Moje pytanie brzmi co mogę w takiej sytuacji zrobić aby dochodzić swoich praw. Nie posiadam rachunku za naprawę, nie został sporządzony protokół przyjęcia samochodu na warsztat, mam jedynie świadka w postaci mojej babci że samochód zostawiałem tego dnia w tym warsztacie. Proszę o poradę.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-01, 18:14   

Idac do obcego fachowca i nie posiadac podstawowych elementow zabezpieczenia i gwarancji. Chyba Cie kolego drogo zaboli ta nauka. Nie masz zadnego dowodu ze auto tam w ogole bylo. Pracownik w razie w na 99% nie powie przeciw szefowi bo praca w dzisiejszych czasach jest cenna. Jedyna opcja to jego dobra wola lub dluga walka w sadzie z niewiadomym efektem...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-01-01, 18:22   

Do tego musisz też udowodnić, że auto przed pozostawieniem w ów warsztacie nie posiadało wspomnianych uszkodzeń.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
MarcinA88 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 0
Skąd: Mielec
Wysłany: 2017-01-02, 08:49   

Samochód zostanie tam dzisiaj zostawiony w celu usunięcia awarii, czy przy jego odbiorze mogę zakwestionować jego stan techniczny w postaci wspomnianych uszkodzeń ? Pomyślałem że wtedy będe miał to wszystko na gorącym uczynku tzn dowód że samochód został tam oddany do naprawy, oraz spróbuje nagrać moją rozmowę z właścicielem. Samochód mam ledwie 2,5 tygodnia, posiadam zdjęcia samochodu świadczące o tym że np tablica rejestracyjna nie była wgięta w zderzak, czy to coś pomoże?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-02, 09:31   

Jest to jakiś punkt zaczepienia ale nic pewnego... Lepiej poproś o dokument poświadczający naprawę. Paragon, cokolwiek...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
FranzM 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D2, A6 C5
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-01-02, 09:36   

Niestety będzie ciężko, tak na prawdę to masz tylko twoje słowa vs jego. Nagrywaj wszystkie rozmowy telefoniczne i tą podczas rozmowy osobistej również. Jedyną opcją poza dobrą wolą warsztatu to sąd, a tutaj czeka Cię kilka lat walki zapewne, gdzie wynik nie jest oczywisty.
 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2017-01-02, 10:17   

Niestety to jest nauka do jakich warsztatów oddajecie samochody. Ja zostawiając u swojego mechanika (nawet strupa c4 warte może 5 tys.) gość bez pytania wyciąga papier (ma takie już przygotowane), coś w rodzaju protokołu przyjęcia/odbioru. Wypisuje jaki samochód, dane właściciela, co jest do zrobienia i co zostawiam (kluczyki, dow. rej. w razie potrzebnego vin do zamawiania części i pozwolenie lub nie na test samochodu przez mechanika po naprawie). Wszystko jasno i czytelnie, chociaż zna mnie już dobrych kilka lat. Przecież zostawiając samochód bez żadnego dowodu na dzień lub co gorsza dłużej można wkręcić się w niezłe tarapaty.
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-02, 18:38   

Wydaje mi sie ze to kwestia człowieka. Przeciez warsztat ma OC, zawsze cos sie moze wydazyc, moze cos spasc na auto, auto moze spasc, wszystko jest mozliwe. Nawet na jezdzie probnej moze sie cos wydarzyc... Jesli wlasciciel jest ok to zwsze mozna sprawe zalatwic polubownie. Jak jest szują to bedzie szują i tyle..
Mi osobiscie zdarzylo sie kiedys nie dokrecic półosi w S6 i co? Klient dostał nowe łozyska i pojechał. Tyle ze na drugi dzien. Na tej naprawie byłem w plecy, ale klienta mam nadal. Jak staropolskie przysłowie mówi - jak sie nic nie robi to sie nic nie spier...li <jezyk2>



szeryfisch, proszę o kulturalne wyrażanie się <onienie> ;)
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-01-02, 18:59   

szeryfisch napisał/a:
jak sie nic nie robi to sie nic nie spier...li
Dokładnie, tylko że większość partaczy nie przyzna się do błędu <onie>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-04, 19:36   

Ja tam pojechałem na warsztat koło Wrocka i ... musiałem sam sobie węże od chłodnicy ASB skręcić a właściciel tylko patrzył a jak wyjechałem na drogę to radia Maryja nie mogłem złapać :P

Jestem w trakcie dezynfekcji :>
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-04, 22:56   

Nie gadaj, patrzyłem profesjonalnie :) Zapomniałes dodac, ze miałem nieco zepsutego kciuka i sie do krecenia nie nadawał...
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-04, 23:03   

szeryfisch napisał/a:
Wydaje mi sie ze to kwestia człowieka. Przeciez warsztat ma OC


taaa... a co obowiązkowe jest? ;)

małzonka robi w ubezpieczeniach i uwierz mi boja sie tego wszyscy jak święconej wody
a potem jak się coś stanie za grubą kasę i trzeba się sądzić to zaczyna się lament ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2017-01-08, 11:28   

Zawieszenie opadło bo nie odpaliliście trybu podnośnika, co poradzisz ze d3 jest autem specjlanej troski.

Niestety żaden mechanik nie lubi jak mu się zwraca uwagi, uważają że klient to głąb. Ja natomiast za każdym razem opowiadam o aktywnym zawieszeniu i sposobie podnoszenia auta, zaraz po tym jak mechanik skończy opowiadać elaborat jakich to on aut nie naprawiał :)

Wiekszość rzeczy staram się robić sam, jednak jeśli sytuacja mnie zmusza do tego oddaje w ów czas autko na warsztat i tu dobra rada, osobiście robie zdjęcia całego auta każdą strone z datą, do tego zdjęcia przebiegu, nigdy nie zostawiam dowodu, nie zezwalam na jazdy próbne, spisuje protokół i tyle. Ew jeśli to drobna naprawa wymiana płynu hamulcowego to towarzysze przy serwisie i dodatkowo moge sobie auto obejrzeć od dołu.

Co do całej sprawy, poproś o FV imienną wtedy będziesz miał podkładkę do dalszego działania, jeśli nie będzie chciał wydać to nie muszę mówić co dalej z tym robić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.