Ogłoszenie 
blacharstwo lakiernictwo WRC części samochodowe forum a8 SklepOpon.com - opony i felgi AZet Serwis OC/AC forum a8 Tarcze, hamulce
Sztuka
lakierowania
werden.pl
moto market
Pompy paliwa
Przepustnice
Naprawa
wgnieceń
SklepOpon.com
opony i felgi
AZet Auto Serwis
Kup OC/AC
Sprawdzanie VIN Układ hamulcowy

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
A8 D3 4.2i 2004r 188tyś km  
Autor Wiadomość
Damias 
Moje A8

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Wysłany: 2019-01-09, 12:48   A8 D3 4.2i 2004r 188tyś km

Sprzedam moją A8 o którą od początku dbałem i porządnie serwisowałem. Szkoda mi się z nią rozstawać ale zmieniłem klimaty motoryzacyjne a dwa auta nie są mi potrzebne. Jednak po tych latach wspólnie spędzonych nie wykluczam że jeszcze kiedyś wrócę do tego modelu :)
Poniżej kilka słów o aucie.

A8 D3 4.2i 18.05.2004r 188tyś przebiegu. Wyposażenie niezłe, szczegóły można sprawdzić po nr vin WAUZZZ4E04N026398. Wszystko zachowane w ori stanie, nic nie modzone.

Auto kupiłem we wrześniu 2015r z przebiegiem 153tyś km. Sprowadziłem je osobiście od prywatnego właściciela z Niemiec. Ostatni wpis w ASO był w 11.2012r z przebiegiem 105 tyś km.
Od razu po zakupie wymieniłem:
- rozrząd
- olej silnikowy + filtr
- filtr powietrza, paliwa, kabinowy
- świece zapłonowe
- płyn chłodniczy
- płyn hamulcowy + klocki + tarcze tył
- płyn wspomagania
- olej i filtr w skrzyni

- 04.2016 wymieniona przednia szyba. Na mojej pojawiło się pęknięcie. Zamontowana została nowa szyba Guardiana podgrzewana, akustyczna, solar z miejscem na montaż kamery do asystenta pasa ruchu (moja oryginalna nie miała tej opcji ale nie było dostępnej szyby dokładnie takiej jak moja więc zamontowałem full wyposażoną :) jak ktoś będzie chciał sobie dołożyć opcję to już szybę będzie miał :) )
- 06.2016 wymienione klocki z przodu i zaworki olejowe pod kolektorem dolotowym.
- 11.2016 przy przebiegu 165tyś km wymieniony olej z filtrem + filtr powietrza, wymiana modułu zarządzania energią na poliftowy.
- 02.2017 przy przebiegu 168tyś km wymieniłem jeden nastawnik bo klekotał przy odpalaniu. Zamontowany nowy nastawnik ori z ASO.
- 03.2017 przy przebiegu 170tyś km wymiana górnych wahaczy z przodu + geometria. Wymiana elastycznego łącznika wydechu.
- 08.2017 przy przebiegu 177tyś km wymiana alternatora. Wymiana akumulatora na nowy.
- 11.2017 przy przebiegu 181tyś km wymiana oleju + filtr oleju + filtr powietrza.
- 05.2018 przy przebiegu 184tyś km wymiana łożyska w tylnym lewym kole + geometria
- 06.2018 przy przebiegu 185tyś km wymiana przednich tarcz i klocków hamulcowych

W międzyczasie zawsze na wiosnę wymiana filtrów kabinowych, sprawdzenie klimy, udrożnienie odpływów szyberdachu. Zregenerowałem klosze lamp przednich razem z lakierowaniem więc jest to trwała regeneracja i na razie po 2 latach użytkowania nie widać żadnego pogorszenia jakości.

Żeby nie było że wszystko jest idealnie to trzeba popracować nad:
- dociągiem drzwi kierowcy bo raz działa a raz nie
- pojawia się też od czasu do czasu błąd dodatkowej pompki pod filtrem powietrza
Poza tym wszystko sprawne.

Koła letnie 255/40/19: 2xdunlop jeszcze gruby, 2xNexeny 2-letnie
Koła zimowe 235/50/18: 2xNexeny 2-letnie, 2x nie pamiętam jakie ale jeszcze zdrowe

Bagażnik dachowy Whispbar używany jeden raz w wakacje.

Ubezpieczeni i przegląd do września 2019r.

Cena: 38000zł do rozsądnej negocjacji

Daniel Forum Audi A8

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Kliknij tutaj ----------->
Odpowiedz do tematu