Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Co dzisiaj zrobiłem w swojej A8 ??  
Autor Wiadomość
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-14, 22:05   

Kupa jak kupa. Najwięcej zabawy to było ze zrobieniem projektu adaptera. Pierwsze dwie wersje nie pozwoliły odpowiednio odchylić soczewki. Dopiero trzecia wyszła jak należy. Największy problem to czas i brak dostępnych niektórych narzędzi jak CNC pod ręką. Nie mam wielkiego problemu sobie coś wyfrezować bo mi to kumpel ogarnia na potrzeby prototypowania, tyle że czasem muszę miesiąc albo i dwa poczekać aż znajdzie czas wrzucić to na maszynę.

Zabawy trochę jest ale efekt końcowy powinien być piorunujący. Docelowo jak pisałem, planuję zrobić od zera kosz AFS-u z przygotowaną wbudowaną obudową pod projektor bezodbłyśnikowy. Generalnie chcę zrobić lampę od zera. Ale kiedy znajdę na to czas ...
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2022-04-14, 22:12   

Dżordż napisał/a:
1. moje auto nie ma kontroli poziomu oleju? poza tą oczywiście kontrolką, która jest we wszystkich autach i gaśnie po odpaleniu.


Gdzie masz kontrolkę oleju na desce w D3 ??
 
 
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-04-19, 21:51   

Gratulacje za czujność, nie byłem w garażu ale w instrukcji patrzę i rzeczywiście w D3 nie uraczysz tradycyjnej kontrolki konewki z kropelką wskazującą na ciśnienie oleju która gaśnie za każdym razem po uruchomieniu silnika. Jeżdżę już kilka lat i dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawę- dzięki za zwrócenie uwagi. Pisząc to zasugerowałem się wyglądem kontrolek na desce w innych autach.
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-21, 18:37   

Ostatnie dwa dni udało mi się wygospodarować odrobinę czasu i...

Zacząłem składanie już samych lamp. Projektory Biled dziś wylądowały na swoich miejscach, ledy DRL też, instalacje w lampach spięte i co trzeba było porzeźbione. Zostało już tylko zaczekać na powrót chromów z odnowienia i zostaje poskładać lampy do samego końca. Potem wrzucić rozszerzoną instalację do sterowania AFS II, wymienić moduł za zegarami, pokodować wszystko i zrobić test zanim skleję szkło lamp na amen :)

Do tego udało się w końcu upolować drugą połowę układu hamulcowego (tą tylną połowę) tak, żeby była brzytwa a nie hamulec i żeby przy tym wszystkim zmienić balans działania hamulców przenosząc więcej na tył. W końcu powinno się dać zniwelować nieco nurkowanie przy hamowaniu <amasz>

No... zostało do tego 6500km do wymiany rozrządu czyli... za maksymalnie 3 tygodnie trzeba będzie rwać przód auta. Mam nadzieję, że od strzału uda się to od razu połączyć z wymianą lamp
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Prezes-Artek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 154
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2022-06-26, 20:08   

Odgrzeje troszkę temacik :]
Przez weekend poleciało całe zawieszenie łącznie z sankami i skrzynią biegów dodatkowo zdemontowałem wszystkie poduchy teraz czas na piaskowanie malowanie może anodowanie poszczególnych części, całe nowe zawieszenie i uszczelnienie wycieku od strony wyjścia wału, miski olejowej skrzyni i co tam jeszcze znajdę a dodatkowo na garaż wpadł nowy podnośnik do skrzyń który spisał się wzorowo <okok>

 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-06-27, 09:42   

To i ja coś dopiszę. Wymieniony (już jakiś czas temu) cały rozrząd. Od paska, rolek, pompy wody po łańcuchy, napinacze/regulatory faz, przez uszczelki, zaworki olejowe, broki po świece (ponownie Irydowe Denso) i filtry. Kolejna w kolejce jest pompa oleju wraz z jej napędem przy okazji (to następnym razem przy wymianie oleju). Teraz dalej na tapecie będą lampy, bo ostatnio zabrakło czasu na dokończenie tematu. Przy okazji równolegle regeneracja/przegląd wszystkich zamków oraz instalacji drzwi (jedne drzwi mają przełamaną wiązkę). Przy okazji będzie wymiana szyb na VSG IR Acoustic + wyciszanie drzwi. Kiedy? Zobaczymy jak życie czasowo pozwoli.

Natomiast w międzyczasie takie rzeczy się dzieją (może nieco inna marka, ale myślę, że są tu i tacy, którym się łezka w oku zakręci :] )

Prima_II.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 154,63 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-06-27, 18:09   

A co to jeśli można zapytać, silnik z malucha?
 
 
Dżordż 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jerzy
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-06-27, 18:18   

Nie, to nie z Fiata.
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-06-27, 19:01   

Fiat Fiat, konkretnie 1500 tyle że z FS Primy (FSO Polonez wersja eksportowa na kraje Beneluxu).

Auto rocznik 1990 w budzie Caro (oficjalnie w sprzedaży w PL był od 91 roku). Silnik 1500 na utwardzanych gniazdach zaworowych pod bezołowiową benzynę, z wtryskiem, katalizatorem i sondą lambda. O innym wyposażeniu niż krajowe wspominał nie będę :)
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-09, 14:58   

Wczoraj w końcu udało się coś dalej pchnąć w kwestii lamp.. W kabinie wszystko skończone, J431 wymienione, Can lamp dociągnięty, stare sterowanie odłączone. kable pod bezpieczniki dociągnięte, same gniazda dorobione. W sumie zostało zamontować wtyczki lamp 14 pin zamiast 10 pin, włożyć 2 bezpieczniki i zakodować moduły. Jak dobrze pójdzie i jutro pogoda nie przeszkodzi ( w garażu brakuje obecnie miejsca żeby przy aucie robić) to będzie pierwszy test moich Biled + AFS II. W końcu.... po prawie 5 latach jak rozpocząłem temat :D

A8.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 421,25 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-23, 18:34   

Ciąg dalszy:

W końcu zrobiłem test nowych lamp przednich. Wyszło obiecująco. Jeszcze tylko test drogowy nim skleję obudowę ze szkłem :]

Póki co jeszcze się zastanawiam czy zostać z przedliftem czy robić od razu polifta. Zderzak przedni do polifta mam nowy ori w fabrycznym podkładzie. Trzeba by kupić maskę + mocowanie belki prawe. Z drugiej strony jeśli w ciągu weekendu namierzę nowy przedni zderzak z radarem w idealnym stanie, to chyba zostanę z przedliftem dalej. Póki co szkła do preFL oraz FL leżą przygotowane i czekają na decyzję, które założę <hmm>

Porównanie - prawa lampa (od pasażera) ori bixenon + postojówka, lewa lampa (od kierowcy) to już lampa po modach -> Biled + AFS 2 generacji + doświetlanie statyczne + DRL ledowe ori z polifta. Biled nie sypie żadnymi błędami na FIS oraz nie ma zamontowanych żadnych rezystorów jako balast <okok>

Obie strony założone + moduły zakodowane. Zostało zrobic test drogowy czy AFS działa poprawnie i czy statyczne doświetlanie też działa.

20220922_135210.JPG
Plik ściągnięto 5 raz(y) 444 KB

20220920_180246.JPG
Led DRL
Plik ściągnięto 3 raz(y) 368,34 KB

20220920_180130.JPG
Porównanie Ori bixenon VS biled + led DRL
Plik ściągnięto 4 raz(y) 493,97 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2022-09-25, 20:27   

Super robota, u mnie czeka cały przód do założenia z lampami AFS możesz opisać dokładnie co trzeba dołożyć żeby działało ?
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-26, 12:14   

Marcin2013 napisał/a:
Super robota, u mnie czeka cały przód do założenia z lampami AFS możesz opisać dokładnie co trzeba dołożyć żeby działało ?


Najpierw mi napisz jakie masz obecnie lampy, bo w zależności od tego co masz obecnie, będzie więcej bądź mniej roboty do ogarnięcia.


Kolejny update z zeszłej soboty. Poniżej link do testu działania lamp. Statyczne doświetlanie też działa (na filmiku nie widać i odbłyśniki nie były jeszcze założone). Niestety nie udało mi się w praktyce sprawdzić działania AFS bo zaczęło wieczorem lać jak miałem wyjechać na drogę zrobić test a lampy póki co są bez szkieł owinięte tylko folią żeby syfu nie naleciało. Odnośnie linii odcięcia świateł, lewa lampa ma przekręconą. Wynika to z tego, że lampy po prostu zostały wrzucone w otwory. Mam obecnie zdemontowane wszystkie ślizgi lamp więc nie ma opcji żeby światło było prawidłowo wypoziomowane (widać na lewym świetle).

https://youtu.be/P1xjzEuuWZ8

Natomiast tyle to daje światła nocą (udało się uchwycić nim się rozpadało) -> to są mijania, nie drogowe:

20220924_200632.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 548,19 KB

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2022-09-26, 13:54   

sssebek napisał/a:
Najpierw mi napisz jakie masz obecnie lampy, bo w zależności od tego co masz obecnie, będzie więcej bądź mniej roboty do ogarnięcia


Dzięki za odpowiedź , teraz mam lampy pre FL z kostką 10 pin Bi xenon z doświetlaniem zakrętów natomiast w miejscu drogowych mam żarówkę led h7 jako dzienne i zmieniony sterownik świateł na polift żeby to dzienne świeciło. Nowe lampy są 14 pin z doświetlaniem zakrętów bi kenon i dzienne P21W.
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 261
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-09-26, 14:33   

Marcin2013 napisał/a:
sssebek napisał/a:
Najpierw mi napisz jakie masz obecnie lampy, bo w zależności od tego co masz obecnie, będzie więcej bądź mniej roboty do ogarnięcia


Dzięki za odpowiedź , teraz mam lampy pre FL z kostką 10 pin Bi xenon z doświetlaniem zakrętów natomiast w miejscu drogowych mam żarówkę led h7 jako dzienne i zmieniony sterownik świateł na polift żeby to dzienne świeciło. Nowe lampy są 14 pin z doświetlaniem zakrętów bi kenon i dzienne P21W.



W 14 pinowej żeby działał AFS + statyczne doświetlanie + dzienne potrzeba łącznie jak mnie pamięć nie myli 11 kabli (sprawdzę ci za któryś dzień jak pojadę na mój warsztat bo zostawiłem tam wszystkie notatki w aucie). Odepnij jedną kostkę - chyba po stronie kierowcy będzie prościej), odchyl uszczelkę tylną tą nasuwaną na kostkę i sprawdź czy dochodzi tam linia CAN (obstawiam że nie). Dwa skręcone kabelki pomarańczowe jeden z najprawdopodobniej zielonym paskiem a drugi z najprawdopodobniej czarnym paskiem. Nie jestem tak oblatany w tych autach i musiałbym popatrzeć po schematach, ale nie kojarzę aby w 10-cio pinowej kostce był CAN. Ewentualnie zrób mi zdjęcie z jednej i z drugiej strony kostki (żeby było widać kolory kabli które do niej wchodzą) i wrzuć, to szybko dojdę co trzeba zrobić.

W moim przypadku przy przejściu z bixenon + długie do mrugania na halogenie + odchylanie soczewki tylko góra-dół, trzeba było usunąć z kostki 10 pin 2 kable (są obecnie nie używane) oraz dołożyć 3 nowe (dwa od Can + zasilanie do sterowników). Do tego wymienić moduł skrętu + podmienić moduły na lampach na te do AFS II no ale to się robiło przy okazji upgrade całych wnętrzności lamp.

O ile dobrze kojarzę z czasów jak rozgryzałem schematy, to np. przy w pełni halogenowych lampach gdzie nie masz odchylania góra-dół trzeba dodatkowo masy dociągnąć do lamp bo jednej braknie (w niższych opcjach dochodzą 2, w wyższych 3 do kostek).
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.