Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Co myslicie o "japoncach" czy warte zaangazowania  
Autor Wiadomość
Karol 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Karol
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Sosnowiec Mannheim
Wysłany: 2010-03-06, 21:59   Co myslicie o "japoncach" czy warte zaangazowania

taki maly przyklad
pozdrawiam!
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-03-06, 22:23   

Dobry japończyk nigdy nie jest zły,ale w dobie wszechobecnej chińszczyzny to w sumie nie wiem co sądzić...Toyota,kiedyś wzór bezawaryjności teraz sypie się na potęgę(np.Avensis)
_________________

 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-03-07, 00:51   

miałem okazję pośmigać Civiciem Type R (Ufo) i drogi trzyma się toto zajebiście, wykonanie wnętrza niczego sobie. na niskich obrotach zachowuje się jak zwyczajne miejskie autko, ze wzrostem obrotów zaczyna ryczeć i nagle dostajesz porządnego kopa wgniatającego w fotel.
największym minusem japońców jest brak quattro :P
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2010-03-07, 09:06   

pet3r napisał/a:
największym minusem japońców jest brak quattro :P


no jakto a subaru :?: :-P
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-03-07, 10:24   

apropo subaru.....mi przypomina lanos po tuningu :mrgreen:
Niby japońskie auta są niezawodne......ale ciekawe co będzie jak zaczną się psuć?
Ja zawsze miałem przekonanie do jednego koncernu :mrgreen: no i starych wielkich amerykańskich krążowników z silnikami od 5,7 do 8litrów :mrgreen:
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2010-03-07, 13:53   

Pracuje w firmie holowniczej i jedno jest pewne
WSZYSTKIE nowe samochody są coraz gorsze...... i benzyniaki i zwłaszcza nowoczene Diesle...
Nowy samochód jest super kiedy ma gwaracje potem lepiej sprzedawać!!!!
Koncerny największa kase biora na serwisach :wpale:
A jesli chodzi o niezawodny samochód japoński to ich niezawodność skończyła sie na Toyocie Corolla kilka lat temu...
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
Karol 
Użytkownik



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Karol
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 41
Skąd: Sosnowiec Mannheim
Wysłany: 2010-03-07, 17:12   

Dzieki za ciekawe opinie! poruszylem ten temat tylko dla tego, ze syn jest zwolennikiem "szlifierek" ja nie mam dalej jakos przekonania choc duzo slyszalem o bezawaryjnosci czterocylindrowych silniczkow hondy to mimo tego nie mam zaufania. Pozdrawiam!
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-03-09, 00:31   

glinka napisał/a:
pet3r napisał/a:
największym minusem japońców jest brak quattro :P


no jakto a subaru :?: :-P

fakt, zapomniałem :oops: jest jeszcze Mitsubishi z EVO :)
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2010-03-16, 21:11   

Karol napisał/a:
Dzieki za ciekawe opinie! poruszylem ten temat tylko dla tego, ze syn jest zwolennikiem "szlifierek" ja nie mam dalej jakos przekonania choc duzo slyszalem o bezawaryjnosci czterocylindrowych silniczkow hondy to mimo tego nie mam zaufania. Pozdrawiam!

A ja powiem tak! obiektywnie rzecz biorąc... z całym szacunkiem dla Audi od A2 do S8....
Dla mnie najlepsze auta to auta japońskie... powtórzę japońskie ( składane w japan a nie w Turcji czy Anglii) i nikt mnie nie przekona do niemieckich franuzkich itd. oczywiście mówię tutaj o bezproblemowej i bezawaryjnej jeździe... innych rzeczy nie biorę pod uwagę.
jeżdżę teraz A8 i jestem szczęśliwy :-D jest super! spełniłem swoje marzenia!
ale jeździłem Hondą Civic 94' japoniec 100%-wy od nowości kupiony w salonie w Łodzi (ostatnia sztuka jaka była dostępna w PL już wchodziły te pięciodrzwiowe angole repliki Rovera) ale to nie ważne... ważne jest to że sprzedałem ją w 2007r czyli miała 13lat i przez ten czas oprócz rzeczy eksploatacyjnych typu: klocki,olej,filtry itp. NIC... ABSOLUTNIE NIC w niej się nie psuło. Jak pojechałem wymieniać tłumnik końcowy to pan zrobił oczy :shock: jak pięć złotych że po 8latach jeszcze był ori tłumik poza tym wymieniłem jedną końcówkę drąrzka i jakąś tuleje chyba.. auto w chwili sprzedaży miało coś koło 165tyś.silnik suchy... no wszystko igła!! ale w tamtych czasach naprawdę robili jeszcze dobre auta i to większość koncernów! i tak...np. mercedes skończył się tak naprawdę na 124-ce! teraz tak jak ktoś już wspomniał robią tylko do gwarancji później zaczyna się wszystko sypać... myślę jednak że japończycy i tak dominują nawet w dobie tego dzisiejszego fajansu...
_________________

 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-03-16, 21:57   

Miałem kiedyś (żona)Toyotę Aygo .Silnik ledwie 1.0.Ten mały bąk naprawdę był nie do zdarcia.Nic nie mam do aut japońskich są naprawdę solidnie wykonane.
Chorowałem kiedyś na honde legend już nie wspomnę o kultowej crx. :mrgreen: Nie mylić z koreańskimi wynalazkami :lol:
_________________

 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2010-03-16, 22:11   

PEPOL D2 napisał/a:

Chorowałem kiedyś na honde legend już nie wspomnę o kultowej crx. :mrgreen: Nie mylić z koreańskimi wynalazkami :lol:

Zgadza się.... Korea to inna bajka tak jak Dacia Logan by Renault :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: by... by... :D
W robocie śmigam raz KIA-nką CEED 1.9cdttdi...sretetete... a raz Fiatem Bravo 1.9tdi 150KM oprucz niezłego kopa nic więcej nie powiem dobrego o obu...
jedno i drugie nie ma roku.. w Kia wysrało się turbohlip a Fiat pije tyle oleju co frytki w e frytkownicy!! o zawieszeniu nie wspomnę... padaka :-( co prawda wiadomo gania się trochę po mieście!! jeździ kilku kierowców i nie każdy dba jak trza!!!ale bez przesady :/ auta co chwile w serwisie!!
co do legenda też się zastanawiałem jak chciałem limuzynę ale marzenia wzięły górę i padło jednak na Osiem ;-) po drugie... auto musi mieć duszę a Audi ją ma....
_________________

 
 
tomek1234 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Toyota ;)
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-03-17, 09:34   

To i ja coś wpisze. W rodzinie mam Toyote Corolle rocznik 91. Od roku 1997 wymienione zostały tylko dwa amortyzatory i łożysko prawego koła przedniego. Poza tym wiadomo oleje filtry klocki itd. Ale jedno wiem na pewno po 19 latach samochód dojedzie na koniec świata i wróci. Jedyne czego szkoda to to że łapie go korozja no ale cały układ napędowy i jezdny jest po prostu w świetnym stanie. Nie ma wspomagania a prowadzi się jednym palcem, biegi zmieniam jednym palcem. Dla porównania mazda 323 rocznik 1996, skrzynia siekiera można wykorzystać to zamiast siłowni, silnik dojechany po jakichś 230 tyś itd. Zależy jak kto jeździ wiadomo ale jeśli chodzi o solidność wykonania auta to chyba u mnie Toyota będzie na 1 miejscu.
 
 
cezar88 
Moje A8



Rocznik: 1992
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: BMW 730 E32
Wiek: 35
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 114
Skąd: Bełchatów/Pruszków
Wysłany: 2010-03-17, 20:11   

a ja teraz zakupiłem maximę 3.0 QX i muszę powiedzieć że jest to na prawdę solidnie wykonany samochód-japoniec z lat 90-tych. Autko ma 326tys km przelatane, kupione w polsce (przebieg na bank orginalny) skrzynia padła przy 240tys km a takto autko serwisowane do 260tys km i w sumie to nic w nim nie padło, a swoją droga to nawet nieźle się zbiera, tylko szkoda że napęd na przód :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.