Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] Brak kickdown  
Autor Wiadomość
bolciu 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3300
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bolek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 87
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-07-31, 17:30   [D2 01 3.3TDI ] Brak kickdown

Krótko żeby nie zasmucać. Nie działa kickdown. Wciskam w podłogę a auto tylko przyspiesza, bez zrzucenia biegów. Zacząłem od błędów - brak. Gdzie szukać problemu ? Wymieniałem silnik i remontowałem skrzynię. Po tych zabiegach nie działa. Ktoś jakieś sugestie ? Może egr'y do czyszczenia ?
 
 
Jacek82 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3/RS4 B7/A8 D4 fl
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 125
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-07-31, 19:07   

dywanik się nie zawinął pod gaz?
spróbuj przekrecic czujnik pod pedałem gazu,powinien klikać jak się go wciska
 
 
bolciu 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3300
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bolek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 87
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-07-31, 21:32   

dywanik na miejscu - byłoby zbyt pięknie :) Przycisk hmmmm nie słyszałem kliknięcia - dał się tylko obrócić. Znalazłem nieszczelność na podciśnieniu które szło do egr, jutro sprawdzę czy cos to dało. EGR leciutko chodzi jeden i drugi. Chyba nasi tam już byli :) Jutro jeszcze raz podepne pod kompa sprawdzę gdzies na blokach czy jest reakcja na kickdown. Tylko gdzie to szukać?

Dzisiaj po podpięciu kompa pokazało błąd:
17567 - Sygnał MAF MAF-1 i-2: niewyjaśniony związek: P1159- Statyczny- Brak wskazania na wyświetlaczu

Czyżby przepływki klękły ? Obie ???
A jeszcze przy okazji - kupując przepływki - one są dwie takie same ? Tzn czy numery są takie same czy różnią się typu , inna na lewą stronę, inna na drugą stronę ? Czy kupić dwie o tych samych numerach i nie będzie to miało znaczenia która pójdzie na lewo a która na prawą stronę?

Będę prowadził pamiętnik tutaj :)
A więc byłem dzisiaj u mechanika, podpiął sprzęt i pojechaliśmy. Auto nie ciągnie na żadnej turbinie. Wartości stoją w miejscu. Wracamy na warsztat. Pan pod samochód i mówi tak - zgięty wężyk przy turbinie. Ktoś odwrotnie kolanko założył i podciśnienia nie ma. Robi tak jak powinno być. Podpinamy kompa i na ulicę. Turbina ożyła. Druga strona - turbina nie żyje. Jedziemy na warsztat. Dźwigienka przy turbinie - ta od gruchy - zero reakcji na przygazówkę. Próba "zruszania" jej na różne sposoby nie daje rezultatu. Próba podpięcia podciśnienia i wytworzenia go sprzętowo też nic nie daje. Wniosek - turbina musi iść na stół. Jako że miałem w garażu drugą turbinę, spakowałem i dałem do regeneracji bo cholera wie w jakim jest stanie ( była przy poprzednim silniku )

Możecie mi powiedzieć, czy demontaż turbiny z auta wiąże się z opuszczaniem silnika ? To jest ta turbina po stronie pasażera - ponoć łatwiejsza w demontażu :) I kolejne pytanie - jaki może być koszt takiego zabiegu, bo mechanik nie był w stanie się określić

[ Dodano: 2018-08-02, 21:30 ]
Nikt ???
 
 
holywoodad 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2,5
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 49
Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 17
Skąd: podlasie
Wysłany: 2018-08-05, 08:39   

Koszt regeneracji turbiny nie powinien przekroczyć 1k max i to w najgorszym wypadku.
 
 
bolciu 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3300
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bolek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 87
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-07, 13:35   

Mi bardziej chodzi o koszt wymiany, bo zrobienie 700zł kosztowało tylko teraz "fachowcy" mają problem z ustaleniem ceny za wymianę. A nie chcę być "dymany". Już i tak 17k wsadziłem w auto. Jeszcze trochę i nie będzie czego wymieniać :)
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-08-07, 16:32   

turbinę wymienisz po odkręceniu koła i nadkola od strony pasażera : -) , również zmieniałem gruszke w turbinie koszt 70 zł :-) można kupić na allegro nową
 
 
bolciu 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3300
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bolek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 87
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2018-08-08, 12:31   

O widzisz - o tym nie pomyślałem.

[ Dodano: 2018-08-11, 12:49 ]
W trakcie wymiany turbiny - powiem tak. Łatwo nie jest wyciągnąć to usrojstwo zeszło 4 godz bez opuszczania ławy. Teraz montaż nowej.....

[ Dodano: 2018-08-11, 20:42 ]
Wymieniona - 350zł za 8 godzin roboty myślę że bardzo uczciwa cena. Auto jedzie tak, jak powinno. Kur.... nareszcie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.