Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.7PB ] Pytanie odnośnie redukcji skrzyni biegów  
Autor Wiadomość
kuba210796 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 27
Dołączył: 03 Lis 2017
Posty: 15
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2018-05-03, 00:14   [D2 01 3.7PB ] Pytanie odnośnie redukcji skrzyni biegów

Witam jestem nowym nabywcą a8 d2 3.7 quattro wersja po liftowa,skrzynia oczywiście tip tronik 5 biegowy.

Ogólnie skrzynie nie wydaje żadnych nie po kojących dzwieków, redukuje i zmienia przełożenia perfekcyjnie przy spokojnym przyśpieszaniu jak i deptaniu , jedno tylko co mnie nie pokoi ,że podczas hamowania / zwalniania wyczuwam jak redukuje w dół i minimalnie szarpie przy schodzeniu bodajże , z 3 na 2 bieg. Nie jest to zawsze odczuwalne,ale ma takie coś miejsce , zaczne jutro od sprawdzeniu oleju w skrzyni szukałem podobnego problemu ale znaleźć nie specjalnie mogłem . Jakieś rady , może ktoś miał podobny problem ? Pozdrawiam
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2018-05-03, 10:12   Re: Pytanie odnośnie redukcji skrzyni biegów

kuba210796 napisał/a:
Jakieś rady , może ktoś miał podobny problem ?

Zobacz co się dzieje jak zrobisz redukcję tiptronikiem przy wyższych obrotach. Generalnie ten objaw to typowe eksploatacyjne zużycie skrzyni. Tak że jedyna rada to jeździć, obserwować ;)
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2018-05-03, 22:02   

Skrzynie padają z przytupem, będziesz wiedział że coś jest nie tak bo nie będzie jechała.
Uślizg przy włączaniu wyższego biegu, solidny kop albo brak ciągu na wstecznym. Szarpanie przy zmianach. No to można się martwić. Ona kiedyś padnie na dębowo bo wszystkie padają wtedy zrobisz sobie remont.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2018-05-04, 21:39   

Nie do końca może to być wina skrzyni. U siebie miałem takie objawy kiedy miałem rozjechane mapy.
Dla przykładu, dojeżdżam do skrzyżowania bez gazu i na chwilowym spalaniu pokazuje mi ponad 10/100, redukcja następuje przy ponad 1200or/min i jest Jebuuut <boisie>

Po wyeliminowaniu przyczyny teraz podczas takiego samego manewru średnie spalanie od 4-6/100, bieg zrzuca w dół w granicach 1000obr/min i robi to płynnie.

Możesz zwrócić na to też uwagę.
Na pracę skrzyni bardzo wpływa sama praca jednostki napędowej. Zanim się czepisz jej pierw upewnij się, że z silnikiem wszystko jest ok.
Głupie podciśnienie, lewizna, przepływka ma spory wpływ na prace.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
kuba210796 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Kuba
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 27
Dołączył: 03 Lis 2017
Posty: 15
Skąd: Stalowa wola
Wysłany: 2018-05-05, 16:29   

Po rozgrzaniu coś piszczy z okolic odmy - aczkolwiek jakby z króćca obok odmy, ciężko zlokalizować , naciskanie króćća nieco zmienia pisk , po dodaniu gazu ustępuje . Wycieraczki chodziły na najszybszych obrotach - w tempie żółwia , myślałem ,że zastane i się rozrzuszają to teraz już wogóle nie działają. Bezpieczniki w skrzyncę obok nóg pasażera całe . Czujniki parkowania nie chodzą . Troszkę załamuję mnie ta D2 jka no ale fortuny za nią nie dałem więc trzeba będzie dołożyć ,ale szczerze po tym co się oczytałem to boje się tego samochodu jak ognia aż nie wiem od czego zacząć :o
 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2018-05-05, 18:43   

Masz smochód który wyprodukowano wtedy kiedy miałeś 4 lata :-)
Czasem chodzisz do dentysty?! on też potrzebuje serwisu. Ja to już miałem gastroskopie więc się nie przejmuj. Rób systematycznie odwdzięczy się. Tyle że czasem na naprawę trzeba przeznaczyć tyle ile sąsiad na całe auto. A jeździ nim na wczasy do Bułgarii trzeci rok z rzędu i dopiero co teraz wymienił klocki, pierwsze od zakupu. Takie życie z A8 ale to pewnie wiesz jak kupiłeś ;)

O piszczących odmach było, o zatartych mechanizmach też. To pierdoły, szukaj na forum.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.