Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 00 LPG ] Problem z losowo działającą klimatyzacją  
Autor Wiadomość
peter_ 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-11, 20:38   [S8 D2 00 LPG ] Problem z losowo działającą klimatyzacją

Witam,

Mam problem z klimą od momentu wymiany szyby przedniej. Jakiś czas temu zauważyłem, że klima raz działa raz nie (wtedy parują szyby). Walczyłem najpierw z czujnikiem temp. zamontowanym przed chłodnicą ale jest ok, natomiast zauważyłem brak czujnika na podszybiu taki jak na zdjęciu.

Czujnik nabyłem lecz nie mogę namierzyć przewodu do podłączenia (domyślam się, że fachowcy od szyb podczas prac urwali wyciągając kratkę podszybia <amasz> ).

W związku z powyższym uprzejmie proszę o pomoc w zlokalizowaniu wiązki z której ten przewód wychodzi (lub gdzie jest podpięty w klimatroniku) bo jak widać szukam w niewłaściwych miejscach i skończyły mi się pomysły.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam
Piotr

cz_temp_w.jpg
Plik ściągnięto 2287 raz(y) 2,52 KB

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2020-06-11, 21:05   

To ten drugi ? https://a8team.pl/d2-fl-all-lokalizacja-czujnika-g86-vt20774.htm Czy ten https://a8team.pl/d2-01-42pb-lpg-czujnik-jakosci-powietrza-g238-vt27521.htm ?

Ja do "szybiarzy" jechałem już ze zdemotywowanym całym bajzlem, łącznie z ramką (wg procedury z szybą powinno się zmieniać również ramkę), nigdy nie wiesz co kto popsuje ;p

VAG pokazuje jaki błąd ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
peter_ 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-12, 16:43   

Ani ten ani ten <bezradny> To ten co jest pod maską na kratce podszybia. Na VAGu jeszcze nie byłem ale podobno można sprawdzić bez vaga na panelu klimatronika. Poszukam instrukcji to wrzucę.

To jest taki czujnik jak na tym zdjęciu które załączyłem. 4A0820539 atu link do stronki gdzie nabyłem https://www.czesciauto24.pl/borsehung/10703554

[ Dodano: 2020-08-03, 23:07 ]
Panowie, jest tak. Znalazłem uciętą wiązkę i podłączyłem wcześniej opisywany czujnik, naprawiłem uszkodzony przewód od czujnika temp. tego przed chłodnicą, podłączyłem do VAGa kasując błędy obecnie jest brak błędów, natomiast kompresor się załącza po uruchomieniu silnika a po 2-3 min się wyłącza i trzeba włączyć i wyłączyć kilkukrotnie ECON aby załapał lub wyłączyć i włączyć silnik a wtedy załapie... i tak w koło Macieju...
Fachowcy z serwisu twierdzą, że może być uszkodzony panel klimatronica natomiast ja znalazłem na forum że w podobnej sytuacji był uszkodzony przewód między silnikiem a kompem... tylko nie podano co to za przewód. Czy może ktoś z Was miał podobny problem i co to może być za przewód <bezradny> ??
 
 
Krzysiek-1984 

Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: Audi A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 35
Skąd: Turek
Wysłany: 2020-08-04, 09:52   

Podmień przekażnik 267 sprzęgła kompresora.Jest pod nogami pasażera.I przy okazji sam elektromagnes przy sprężarce.A tak po za tym jaki stan czynnika w układzie.Moze też świrować czujnik wysokiego ciśnienia który jest na chłodnicy.I wymieniany był zawór rozprezny tzw.dławik (filterek)???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.