Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 2.5TDI ] Demontaż pokładowego telefonu - nie działa  
Autor Wiadomość
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 31
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-06-20, 19:48   [D2 97 2.5TDI ] Demontaż pokładowego telefonu - nie działa

Witam

Jak do tej pory znajdowałem wszystko na tym forum czego potrzebowałem bez konieczności pisania własnego tematu. Jednak przyszedł ten czas, iż popsułem coś od siebie i nie wiem co z tym zrobić.

Do rzeczy. W aucie miałem pokładowy telefon (cegłę nokia), nieużywany od już ho ho ho... któż to pamięta ilu lat. W zasadzie po tym telefonie została już tylko szpetna obudowa, więc postanowiłem ją wywalić. Odkręciłem śrubki na których się trzymała i odpiąłem kabelki. Wszystko do tej pory działało, jednak jeden z dwóch kabli (welożyłowy) zamontowany był do ogromnej kości, z którą nie było co zrobić, więc jedynym rozsądnym wyjściem było ją odciąć, kabelki zawinąć izolacją i schować. Operację odcinania przeprowadziłem oczywiście przy wyłączonym silniku, radiu, wyciągniętym kluczyku itd. Obawiałem się, że może wyskoczyć jakiś błąd w komputerze, więc zanim je owinąłem izolacją, włożyłem kluczyk, włączyłem zapłon i spojrzałem na wyświetlacz. Wszystko w porządku, więc odpaliłem auto. Wszystko ok, żadnych zmian. Włączyłem radio i... cisza. Głośniki mi umarły. Nie działają. Radio oczywiście się włącza, wyświetla nazwę stacji, tytuł piosenki która leci, jak przełączę stację to się przełącza itd. Z radiem wszystko gra. Jednak z głośników nie wydobywa się nawet szum. Tak, jakbym odciął im zasilanie. Wszystkim. Mianowicie, cóż takiego zrobiłem? Czy odcięcie tej kostki spowodowało uszkodzenie głośników? Dodam, że z tymi kabelkami nic od tej pory nie zrobiłem, nic nie dotykałem, zwarcia też nie było, jak ich dotknę to nie ma żadnego napięcia w nich przy włączonym aucie. Czy ktoś cokolwiek o tym słyszał, ktoś cokolwiek wie co takiego zmajstrowałem? Proszę o pomoc :)

Jakby komuś miało to pomóc to:
Nazwa modelu radia to: Delta (dolby system)
Audi A8 D2 rocznik 97, silnik 2.5 TDI 150KM
 
 
Simone331 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Simon
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1108
Skąd: GS / TN
Wysłany: 2014-06-20, 21:15   

Kolego Tianse, zapraszam...

Zanim dołączysz do klubu A8, powinieneś regulaminowo przedstawić się i przywitać w dziale Powitań



Pozdrawiam
Simone331
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2014-06-22, 16:22   

Nie potrzebnie obcinałeś kostkę ,trzeba było w razie potrzeby wycofać - schować kabel z kostka w razie potrzeby demontując plastiki czy jak tam u ciebie jest najlepiej z..... to co ktoś zrobił .Na przyszłość pamiętaj o odłączeniu akumulatora podczas jakichkolwiek prac z elektryką .
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Damian921221
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-23, 19:53   

Któreś z kabli odpowiadają za głośniki, były podłączone zapewne do telefonu jako głośnomówiący. Kabelek po kabelku musisz sprawdzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl części opon

Prywatność.