Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Różnice A8 vs. S8  
Autor Wiadomość
pawelbtw 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 32
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Bytów
Wysłany: 2015-03-04, 18:35   

Plewson napisał/a:
1: Ile kosztuje założenie instalację LPG która obrobi 360KM lub więcej (planuje chip)
2: Czy w ogóle warto myśleć nad podnoszeniem mocy w tym modelu
3: Który model silnika jest lepszy (o ile jest więcej niż jeden i chodzi czy te 4.2 wyszły w kilku oznaczeniach)
4: Czy jest możliwe śr. spalanie gazu na trasie w granicach 15l?
5: Jakie są ceny głównych podzespołów z wyższej półki cenowej (nie biorąc pod uwagę wymian)
6: Ile może kosztować dołożenie Webasta
7: Czy ktoś z was posiada model 4.2 i mógłby się wypowiedzieć ile płaci za ubepieczenie? Czy można się zmieścić w 1000zł na rok?
8: Sportowy wydech. U mnie po mieście lata zwykłe 4.2 przed liiftem, a na necie widziałem kilka przeróbek. Co o tym sądzicie? Oczywiście chodzi o uzyskanie ładniejszego dźwięku z tego V8.
9. Czy znacie jakieś ciekawostki na temat tego modelu, jakieś dodatkowe wyposażenie, rodzaje przednich reflektorów itp.
10: Czy są modele z podgrzewaną przednią szybą?


1. Ok.5k (BRC)
2.Nie ma sensu. To limuzyna a nie jakies 1.9tdi. Odpycha się tak jak 4.2 powinno, a do ścigania są mniejsze zabawki.
3.Podobno ABZ (299km)
4. Jak najbardziej, do 100 km/h mi wychodzi 11. 120km/h 15l.
5.Wachacze ok.130 zł, klocki + tarcze ok.1200 zł, Olej 9l + filtr ok.250 zł, remont skrzyni 3-7k, amortyzatory przód 900zł (obydwa Sachs) tył 500 zł (też Sachs). Reszta jest też droga :)
6. Mam orgyginalnie wiec nie wiem :)
7. Na pełnych zniżkach 620zł rocznie.
8. Podobnie jak odpowiedź 2. 4.2 bez przeróbek brzmi pięknie i zwraca uwagę na siebie, zmienianie tłumika raczej zbędne.
9. Reflektory przed liftem wszystkie były takie same. Po lifcie pojawiły się 2 wersje, mi osobiście podoba się soczewka, ale każdy ma inny gust. Do dziś nie mam pojęcia jaka między nimi różnica.
10.Po lifcie raczej tak (ale nie dam sobie ręki uciąć).
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-04, 19:49   

2. raczej nie, chyba że naprawdę masz ochotę, ale moim skromnym zdaniem jak już coś robić w tym kierunku to nie żadne chipy tylko kompresor/dmuchawka
4. spalanie praktycznie tak jak wyżej, więc realne jak najbardziej
6. zależy czy używane czy nowe i ogólnie jakie, strona webasto mówi, że koszt to ok. 10tyś ale na alledrogo znajdziesz używki za parę stów ale nie mam pojęcia jak z robotą
7. OC za 560zł w tym roku - Hestia
9. wyposażenia było tyle, że ciężko opisać, zarówno oryginalnego jak i popularnych modów, wg mnie warte uwagi:
solardach, webasto, lodówka, monitory w zagłówkach/podsufitce, RNS-E, Phatbox, grzana kierownica z tiptronikiem.
Lampy były xenony soczewkowe + zwykłe długie lub bi-xenony (xenon plus) , obecnie będę u siebie przekładał na xenon plus właśnie
10. tak, ponoć działa rewelacyjnie, było też na forum o tym
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.