Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Wymiana napinacza (nastawnika) łańcucha  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 23:48   

Wiesz przy takich mechanikach nie nauczył bym sie niczego a tak od dzieciaka zawsze asystuje i coś tam sie człowiek nauczy :)

Przyznaj że sie bałes że sie nie uda <fujarka>
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-01, 00:06   

3x to robil to czego mial sie bać :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 00:10   

Komentarzy :D
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-07-01, 06:07   

Apophis napisał/a:
Przyznaj że sie bałes że sie nie uda <fujarka>


no wiesz, zawsze jest strach że cos nie wyjdzie, ale tu najbardziej hmm <hmm> może nie że obawiałem się, ale zastanawiałem z taka lekką nutką emocji, czy ten nastawnik czegos mi nie wywinie <faktycznie>
No bo jednak czyta sie te wszystkie komentarze i cos tam w głowie zostaje, ale jesli wiesz że od początki do końca wszystko jest robione jak trzeba to na 90% musi działać (10% to niewiadoma pochodzenia danej częsci)

Ale to podobnie jak z głowicą. Została zrobiona wszystko poskładane, a mimo to przy pierwszym przekręceniu kluczyka żołądek miałem w gardle <jaaa>

lukstorpeda wymienił oba na raz z łańcuszkami i mu śmigają już ponad 17kkm, uszek o i le sie nie myle też je miał i dopiero po 40kkm zaczęły się odzywać, natomiast wejdźcie sobie na forum VW Golfa i poczytajcie o GOLFACH VI gdzie własnie te same napinacze oryginalne nie wytrzymują nawet 50kkm. <zeby> i co w tedy? Jeszcze może być gwarancja ale potem... na handel <cicho>

preston81, ja Ci się w sumie nie dziwię że brałeś te z ASO bojąc sie zamienników, ja stety bądź niestety jestem typem człowieka co jak sie nie przekona to spać nie pójdzie <hehehe> i wg mojego motto (które nie zawsze sie sprawdza <hmm> ) "nie ryzykujesz - nie żyjesz" musiałem się podjąć wymiany tych nastawników na zamienniki .... :>

teraz co mi zostało jedynie do zweryfikowania, to czy te napinacze pochodzą z kraju ryżem i sake płynącym, czy też może jedna jakas firma w EU się podjęła i produkują je, np. własnie w DE ...
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
lukstorpeda 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 40
Skąd: Malbork
Wysłany: 2015-07-01, 19:26   

martin_rs4 napisał/a:
teraz co mi zostało jedynie do zweryfikowania, to czy te napinacze pochodzą z kraju ryżem i sake płynącym, czy też może jedna jakas firma w EU się podjęła i produkują je, np. własnie w DE ...




a nie ma jakis napisow , nazwy itp na nastawniku ???? ja juz nie pamietam w ogole jak to wygladalo !?!?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-01, 19:30   

Napisy jakies są troche inne niz na OE i troche inne niz na superryżowym :)
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-07-01, 19:35   

lukstorpeda napisał/a:
a nie ma jakis napisow , nazwy itp na nastawniku ????


jest tylko wygrawerowany jakis numer + numer OE, natomiast co ciekawe cewka jest identyczna jak w oryginale (tzn. wszystko co tam napisane, bo ori jest czarna a tu srebrna)



moze mi sie uda zrobić fotke tego numeru to po tym sie dojdzie co i jak. Na ryżowych nastawnikach numery sa zacierane szlifierką podobno <hmm>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
lucek1142 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: pawel
Jeżdzę: a8 D2 FL,4.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: katowice
Wysłany: 2015-08-08, 11:46   nastawnik

Witam
Nie mam doswiadczenia w mechanikowaniu,a poniewaz moje autko zaczelo wydawac dziwne odglosy po odpaleniu-zanim popadne w koszty-mam pytanie :CZY KTOS MOGLBY POSLUCHAC MOJEGO AUTA W OKOLICACH KATOWIC ?-oczywiscie pojade

bede zobowiazany za pomoc
_________________
pozdrawiam
lucek
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 11:57   

Jak po każdym odpaleniu słyszysz juz grzechot to zrób diagnostyke vag i wyjdzie szydło.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-08-08, 13:20   

Chłopie, diagnostyke nastawnika to z przymrużeniem traktować..
U Macieja, rozrzad przestawił nastawnik a dobrze pracowal w vagu. U mnie z kolei od niedawna terkota na wolnych, gora sie zablokowala, rozrzad bez zmian od 3 lat, parametry pracy zgodne z elsa ale i tak leci w kulki. Ciśnienie oleju mam ok, plukanka nic nie zmieniła bo i tak czyściutko było. Lata jak i przebieg zrobiły swoje.

Paweł, jeśli tylko przy rozruchu auta po nocy zagra przez ułamek sekundy to sie tego nie czepiaj, większość osób to ma i ten problem dotyczy fl d2 i tych nowszych zabawek.
_________________
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 15:11   

Diagnostyka zawsze z przymrużeniem ale sprawdzic można.

Kolega sugeruje że pojedzie do kogos na sprawdzenie więc chyba cżesciej mu sie odzywa niz po nocy.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4798
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2015-08-08, 15:29   

co tu sprawdzać
albo robić albo się przyzwyczaić <bezradny>
 
 
lucek1142 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: pawel
Jeżdzę: a8 D2 FL,4.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: katowice
Wysłany: 2015-08-08, 16:24   nastawnik

Koledzy chodzi o to zeby potwierdzic iz ten odglos to wlasnie nastawnik-jesli tak to robie natychmiast.Nie mam w okolicy mechanika ktory ma praktyczna wiedze o tym modelu , dla tego pytam czy ktos moze pomoc w diagnozie.Mam zbyt doinwestowane auto aby ryzykowac iz za chwile bede robil silnik.-ale poniewaz , z tego co widze po postach-koszt zrobienia jednej glowicy na oryginalach to ok 2300-2500 to wole ten wydatek zaplanowac niz dac sie zaskoczyc.
_________________
pozdrawiam
lucek
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-08, 17:58   

No ale zasadnicze pytania to takie czy to ci sie odzywa zawsze czy np tylko rano? Jak Marcin miał problem i chcial mi na zlocie pokazać to jak na złośc ani razu nie odezwało sie nic czy rano czy nie.
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-08-08, 21:36   

Apophis napisał/a:
Jak Marcin miał problem i chcial mi na zlocie pokazać to jak na złośc ani razu nie odezwało sie nic czy rano czy nie.


no bo najwidoczniej towarzystwo odpowiadało mojej A8 <faktycznie>

ja takim rannym stukotem jeździłem chyba przez rok, dopóki nie zaczęło przy rozruchu napierdzielać głośno że myślałem że mi dziure zrobi w pokrywie zaworów <boisie> to był czas na zmiany :]

jeśli tylko 1-2sec. pyknie cos to na razie można olac chodz powiem że jest to irytujące...nagraj może te dźwięk i wrzuć tu na forum, to Ci co znają temat powinni rozpoznać czy to nastawnik gra na nerwach ;)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.