Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Skrzypienie kierownicy  
Autor Wiadomość
TheDaro3333 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-03-24, 17:01   [D2 FL ALL ] Skrzypienie kierownicy

Witam, przedstawię objawy mojego problemu, otóż gdy jadę poza miastem gdy nie używa się zbytnio kierownicy w dużych zakresach skrętu wszystko jest ok, problem zaczyna sie w czasie jazdy po np. mieście gdy olej się bardziej zagrzeje zaczyna skrzypieć (tak jakby pocierać na sucho metalem o gumę) w okolicach maglownicy. Na pewno nie pasek i nie pompa. Podkreślam że nie ma żadnych objawów w pracy maglownicy chodzi płynnie i lekko, tylko to skrzypienie wkur...
Wymieniłem już olej na FEBI zielony, przewód powrotny do zbiorniczka oleju się pocił więc też go wymieniłem, wyczyściłem filtr, nowe końcówki drążków i dalej piszczy.
 
 
krystek 
Użytkownik


Silnik cm3: 3700
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krystek
Jeżdzę: a8
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 33
Skąd: slaskie
Wysłany: 2011-03-25, 06:51   

mialem w poprzedniej a8 taki problem.maglownica do wymiany.mozna tak jezdzic ja zrobilem 30tys.
_________________
ks
 
 
TheDaro3333 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-03-25, 09:25   

krystek napisał/a:
mialem w poprzedniej a8 taki problem.maglownica do wymiany.mozna tak jezdzic ja zrobilem 30tys.


I po tych 30tyś. wymieniłeś profilaktycznie czy padła całkowicie w czasie jazdy...

Od jednego znajomego usłyszałem żeby wyciągnąć strzykawką ok. 250ml płynu i w to miejsce dolać jakiegoś innego mineralnego oleju silnikowego lub nawet motodoktora, a celem takiej operacji jest zapobiegnięcie rozrzadzenia się płynu po wzroście jego temperatury...bo piszczenie pochodzi z uszczelnień wewnętrznych no i ja tak myśle skoro i tak magiel do wymiany to co mi szkodzi tylko co na to pompa wspomagania?

Proszę o jakieś opinie powyższego tekstu...
 
 
DoRuS 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8L D?
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2011-03-27, 03:01   

i ja mam chyba to samo... szczegolnie przy parkowaniu gdzie musze duzo krecic... dokladnie tro samo skrzypienie guma o metal.. i mi sie wydaje ze dochodzi to z kolumny gdzies... tez mnie to wkur.... :) bede musial chyba rozebrac kolumnie i sprawdzic gdziore to skrzypie...
 
 
TheDaro3333 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-03-27, 06:14   

DoRuS napisał/a:
i ja mam chyba to samo... szczegolnie przy parkowaniu gdzie musze duzo krecic... dokladnie tro samo skrzypienie guma o metal.. i mi sie wydaje ze dochodzi to z kolumny gdzies... tez mnie to wkur.... :) bede musial chyba rozebrac kolumnie i sprawdzic gdziore to skrzypie...


To jak byś coś wyczaił to koniecznie daj znać co to...
 
 
krystek 
Użytkownik


Silnik cm3: 3700
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krystek
Jeżdzę: a8
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 33
Skąd: slaskie
Wysłany: 2011-03-27, 14:18   

sprzedalem ja gostek jezdzi dalej z tym ale chalas sie nasilil.poczytaj sobie o tym ceramizerze.chyba jest tez do wspomagania.raczej nie zaszkodzi ale czy pomoze?
_________________
ks
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2011-03-27, 20:00   

tez to miałem szukałem myslałem ze to magiel a okazało sie ze zawieszenie nasmarowałem wszustkie waczacze i umilkło warto spróbowac nasmarowac przed wyjeciem magla
 
 
TheDaro3333 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 74
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-03-28, 13:02   

Ale też miałeś tak że piszczało tylko wtedy gdy używałeś dużo kierownicy np. podczas ciasnego parkowania...bo u mnie tylko wtedy piszczy, a jak przejadę po prostej z 1km to przestaje tak jakby wpływ na to miała temp. płynu, a raczej wahacze się się nie grzeją...
A co myślicie o tych "ceramizerach"
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-03-28, 17:28   

A może to sprężyna tak obciera w kolumnie ?
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
DoRuS 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8L D?
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2011-03-31, 02:32   

u mnie to ewidentnie cos w kierownicy.. potrafie jesze wyzyc czy to wahacze czy co innego. dokladnie dochodzi ze srodka obudowy kolumny ale znowu nie caly czas ylko wpwnych momentach..
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2011-04-18, 09:13   

No to u mnie podobnie jakieś 3 tygodnie temu jak kręciłem na ciasnym parkingu i miałem wyłączone radio usłyszałem takie ciche piszczenie (guma-metal) tylko że w ten weekend doszło jeszcze to że zaczęło mi pukać jak ruszam szybko prawo-lewo na wyprostowanych kołach czyli luz na maglu. Śruba do redukcji luzu jest ale jak się do niej dostać :?: :?: :?:
Do tego wszystkiego stwierdziłem jeszcze że jak właśnie zaczynam ostro kręcić kierownicą na parkingu wspomaganie traci swoją moc i mam wrażenie jakby przestawało działać. Jak przestanę kręcić lub zacznę robić to wolniej jakby się polepszało. Boję się że pompa zaczęła się kończyć. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić :?:
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-06-14, 13:32   

Panowie skrzypi mi kierownica tylko przy skręcie w prawo, w lewo jest bardzo gładko i cicho, wcześniej miałem ten sam problem ale to rozruszałem i była cisza teraz po dłuższym postoju i nieużywaniu auta znowu trzeszczy, nagrałem filmik może ktoś coś doradzi?

Dźwięk dobiega z wnętrza auta jakby zaraz za obudową pod zegarami. Rozerbrać plastiki? Przesmarować?

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
 
Iromax 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Irek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 52
Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 48
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-05-03, 18:19   

Odkopię temat ponieważ szukałem odpowiedzi i nie było nigdzie jasnej odpowiedzi ( chyba, że źle szukałem)
U mnie sprawa piszczącej kierownicy występuje od momentu zakupu auta.
Skrzypienie (takie chrobotanie jak na filmiku powyżej) także było ale to była wina maglownicy. Maglownica zrobiona i już tego nie ma.
Pozostało denerwujące skrzypienie. Dochodzi ewidentnie ze środka i wydawać by się mogło, że z okolicy samego kmoła kierownicy. Gdzieś na necie przeczytałem (chyba forum A4) że, może to pochodzić z okolic "krzyżaka" drążka kolumny kierownicy. Konkretnie w miejscu przejścia przez gródź. Sprawdziłem porobiłem małe doświadczenia - i faktycznie te denerwujące popiskiwanie pochodzi z stamtąd - wygląda jak łożysko z tworzywa
Traktuje to na dzień dzisiejszy smarem teflonowym i jest lepiej. Teoretycznie powinienem wymienić i tak zrobię ale jeszcze nie dziś. Przeczytałem gdzieś, że jest także pewna sekwencja skręcania "krzyżaka" i, że ma to znaczący wpływ na jakość pracy kolumny.
Czy tak faktycznie jest?
 
 
machul333 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jan
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Wiek: 29
Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 244
Skąd: Samborowo
Wysłany: 2020-05-03, 20:17   

wyjmij krzyżak , wyczyść i nasmaruj go od nowa . Jak będziesz miał go w rękach luzem dopiero można zobaczyć jak to się potrafi zapiec i cieżko się obraca
 
 
Iromax 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Irek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 52
Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 48
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-06-05, 18:07   

Dzięki za odpowiedź
Ostatecznie powodem "skrzypienia", "pisków" był krzyżak. Potraktowany sprayem silikonowym i jest cisza.
Dopiero po zdjęciu półki pod kierownica można było dokładnie zlokalizować źródło irytujących pisków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.