Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 04 4.2MPI ] Który akumulator polecacie?  
Autor Wiadomość
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2011-05-03, 15:12   [D3 04 4.2MPI ] Który akumulator polecacie?

Witam.

Ceny akumulatorów ustabilizowały się (zauważyłem, że wyższe są późną jesienią i zimą), więc czas wymienić już bateryjkę. Od 2004 roku działa i mam wrażenie, że już nadeszła na niego pora. Obecnie używam Bosch'a silver, ale rozważam zakup jednego z niżej wymienionych:
1. BOSCH S5 SILVER PLUS 110 Ah 920A,
2. VARTA SILVER 110Ah 110 Ah 920A,
i jest jeszcze jeden wynalazek:
3. FIAMM TITANIUM PLUS 110Ah 950A.

Cenowo są zbliżone: najdroższa Varta, dalej Bosch i Fiamm.
Mam dobre doświadczenia z użytkowania Bosch'a silver z poprzedniego autka (75Ah), i teraz także ku tej firmie bym się skłaniał. Szukałem typu AGM, ale z tą pojemnością i prądem rozruchowym nie znalazłem. Więc pozostają typu Silver. Fiamm co prawda kusi sporym prądem rozruchu (950A, pozostałe 920A), a ja sporadycznie korzystam z autka, więc jest bardziej narażone na rozładowania), ale jakoś mam opory co do marki.

Interesują mnie Wasze opinie, który model polecacie?
I jeszcze jedno, ryzykować zakup przez allegro czy raczej tradycyjnie, w sklepie? Co ze zwrotem używanego akumulatora?
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-05-03, 16:49   Re: Który akumulator polecacie?

pebo napisał/a:
Witam.

Ceny akumulatorów ustabilizowały się (zauważyłem, że wyższe są późną jesienią i zimą), więc czas wymienić już bateryjkę. Od 2004 roku działa i mam wrażenie, że już nadeszła na niego pora. Obecnie używam Bosch'a silver, ale rozważam zakup jednego z niżej wymienionych:
1. BOSCH S5 SILVER PLUS 110 Ah 920A,
2. VARTA SILVER 110Ah 110 Ah 920A,
i jest jeszcze jeden wynalazek:
3. FIAMM TITANIUM PLUS 110Ah 950A.

Cenowo są zbliżone: najdroższa Varta, dalej Bosch i Fiamm.
Mam dobre doświadczenia z użytkowania Bosch'a silver z poprzedniego autka (75Ah), i teraz także ku tej firmie bym się skłaniał. Szukałem typu AGM, ale z tą pojemnością i prądem rozruchowym nie znalazłem. Więc pozostają typu Silver. Fiamm co prawda kusi sporym prądem rozruchu (950A, pozostałe 920A), a ja sporadycznie korzystam z autka, więc jest bardziej narażone na rozładowania), ale jakoś mam opory co do marki.

Interesują mnie Wasze opinie, który model polecacie?
I jeszcze jedno, ryzykować zakup przez allegro czy raczej tradycyjnie, w sklepie? Co ze zwrotem używanego akumulatora?

ja bym wybrał Bosch`a bo sam takiego używam.
co do prądu rozruchowego to nie jest ci potrzebny aż taki strzał bo masz BP a nie Diesel`ka co za tym idzie mniejsza kompresja więc i mniejsze zapotrzebowanie.
co do zakupu przez allegro to bym uważał bo to jednak jest aku i on musi być zawsze w pionie a niech kurrier czy kto tam go przewróci i elektrolit popłynie przez otwory odprowadzające gazy... to jednak jest ryzyko.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-05-03, 18:39   

Co do Boscha i Varty nie mam zastrzeżeń ale ten trzeci. Sprawdź jeszcze Centre Futurę. Użytkuję ją od dwóch lat w diselku i nieraz kręciłem ni dość długo, a spadku w utrzymywaniu siły naładowania nie zauważyłem.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-05-03, 19:00   

z czystym sumieniem polecić mogę Centre Futura, tańszy od w/w a do tego nie do zajechania aku, w zimę mój dieselek palił od strzała, w VW LT 46 mój ojciec ma taki aku i jeszcze go nie zawiódł, w VW T4 mamy Varte i to jest totalna porażka w tą zimę tylko z kabli odpalał a aku miał pół roku od zakupu. aku z alle drogo nie opłaca bo to co zaoszczędzisz wydasz na przesyłkę, idź do sklepu i przy okazji dostaniesz pisemną gwarancję a przy zakupie centry dostaniesz na 2 lata gwarancje "door to door" czyli jak autko z powodu aku nie odpali, przyjeżdża koleć który musi uruchomić Ci samochód albo wymienić aku na nowy
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-05-03, 19:20   

pebo jeśli chodzi o Boscha to słyszałem dużo pozytywnych opinij o tym aku.ale jeśli ja miałbym polecać to od kilku lat używam Centra futura i taki tez polecam.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-05-03, 19:24   

Ja na Centrę Futurę dostałem 3 lat gwarancji i asinsatns z powodu akumulatora jak napisał kolega wyżej. W audi mam chyba jeszcze ori bo żadnej daty nie mogę na nim znaleźć, a przynajmniej nie był wymieniany w Polsce bo takiej firmy jeszcze nie widziałem. Czyli chodzi co najmniej od prawie 9-ciu lat.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-05-03, 19:24   

Wielu moich znajomych ma Centre Future i ja też miałem w poprzednim samochodzie i nikt nie narzekał.
Myśle że z tekiego będziesz napewno zadowolony.
_________________

 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2011-05-03, 21:12   

Dzięki serdeczne. Nie mam nic przeciw polskim produktom, a nawet przeciwnie, cieszę się, że można dobrać polski produkt. No i te warunki gwarancyjne - ciekawa sprawa. Z tego co widziałem, to powinna pasować Centra Futura CA1000. Tylko że pojemnośc to 100 Ah a nie 110 Ah i prąd rozruchu ma 900A a nie 920A. Czy to aby nie za mało? Piszecie, że nie sprawiają problemów?

[ Dodano: 2011-05-21, 21:56 ]
Kupiłem Centrę Futurę CA 1000. Jakoś udało się wprogramować, ale korzystałem z gotowej procedury. Na początu zauważyłem, że rozrusznik jakby szybciej kręcił silnikiem przy rozruchu. Dalej będzie widać. Cena w Białymstoku 580 złociszy. Jeszcze raz serdeczne podziękowania za dobrą radę. Pozrawaiam.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Coolcyjan 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 11
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-06-02, 08:24   

pebo napisał/a:
Kupiłem Centrę Futurę CA 1000. Jakoś udało się wprogramować, ale korzystałem z gotowej procedury.


Kolego a napisał byś coś więcej o tej procedurze. Też przymierzam się do wymiany akumulatora i właśnie chce wstawić Centre Future. Mam takie akumulatory w innych autach i jeszcze mnie nie zawiodły.

Pozdrawiam
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2011-06-06, 22:02   

Ja korzystam z interfejsu Vag Can Professional, w którym wystarczyło uruchomic procedurkę i podać numer seryjny akumulatora. Dokładnie opisaną procedurę masz tutaj: http://wiki.ross-tech.com...ery_Replacement
U mnie wyglądało troszkę inaczej, ale jak na razie działa.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Coolcyjan 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 40
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 11
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2011-06-21, 16:31   

pebo napisał/a:
Ja korzystam z interfejsu Vag Can Professional, w którym wystarczyło uruchomic procedurkę i podać numer seryjny akumulatora. Dokładnie opisaną procedurę masz tutaj: http://wiki.ross-tech.com...ery_Replacement
U mnie wyglądało troszkę inaczej, ale jak na razie działa.


Dzięki serdeczne kolego za info. Piszę dopiero teraz bo jakimś cudem moja varta odżyła i jak dotąd dobrze się sprawuje, więc Futura będzie musiała zaczekać jeszcze na półce w sklepie :mrgreen:

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.