Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 4.2TDI ] Problem z ksenonami skrętnymi  
Autor Wiadomość
MichałABG 

Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 37
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2019-07-05, 15:38   [D3 08 4.2TDI ] Problem z ksenonami skrętnymi

Witam, od dłuższego czasu borykam się z problemem ksenonów skrętnych, postaram się w miarę opisać jaki jest problem.

Przy skręcaniu lampy skręcają tylko trochę, tzn przykładowo ze 100% promienia skrętu robią 20% i wracają do środka. Czasem się zdarza że jeden lub dwa zakręty lampy idą równo z ruchem kierownicy czyli działają dobrze, ale to rzadkość.


W lampie prawej z której bije błąd została wymieniona elektryka która odpowiada za skręcanie (poza głównym modułem przyczepionym do lampy) przy okazji naprawy nieszczelności gdyż ów lampa parowała. Po tej wymianie jest lepiej ale ciągle problem jest. Został przeczyszczony pas który idzie od kierownicy, bez efektów. Kalibracja kąta skrętu wykonana, bez efektów. Wrzucam to co pokazał VCDS:

1 Fault Found:
02628 - Sensor for Swivel Module Position, Right
008 - Implausible Signal - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00101000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 27
Reset counter: 220
Mileage: 298072 km
Time Indication: 0
Date: 2019.07.03
Time: 20;20:18

Po wymianie elektryki w środku lampy ksenony ładnie skręcały, czasem tylko je zacinało lub w ogóle nie reagowały na skręt kierownicą a błąd wyskakiwał sporadycznie. Po zamianie modułów z prawej do lewej lampy praktycznie całkowicie przestały skręcać.

Gość który naprawiał lampę mówił, że testował ją i działała u niego poprawnie, tzn skręcała lewo i prawo i żadnych problemów nie było.

Dodam że przełożone zostały moduły z lampy prawej do lewej, błąd bił dalej z prawej. Wyczytałem wypowiedź na internecie osoby znającej elektronikę, która stwierdziła że nawet jeśli moduł uszkodzony jest w lampie prawej a przełoży się go do lewej to błąd i tak będzie bił z prawej, czy to prawda? Nie wiem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wymiana modułu ( 4F0941329D).

Błąd Adaptive Light Defective włącza się czasem na 5sek i znika, czasem znika przy zgaszeniu auta. Zauważyłem, że przy zamianie modułów z prawej lampy do lewej błąd z dużo większą częstotliwością pokazywał się na Fisie, i wcale nie chciał zniknąć. Po przełożeniu modułów z powrotem do właściwych lamp błąd wyskakuje dużo rzadziej.

Macie jakieś rady?

[ Dodano: 2019-09-04, 14:34 ]
Temat do zamknięcia. W lampie jeden kabelek się przerwał i robił to akie jaja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.