Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI/LPG ] Opadanie po zgaszeniu silnika.  
Autor Wiadomość
marzena_mc 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marzena
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-11-02, 20:30   [D3 02 4.2MPI/LPG ] Opadanie po zgaszeniu silnika.

Witam, mam problem i potrzebuje pomocy bo wydaje mi się, że coś jest nie tak. Przewody powietrzne zawieszenia przedniego były przerwane. Auto leżało na glebie, ale tylko z przodu. Zostały one naprawione i przy odpalonym silniku i w trakcie jazdy wszystko jest OK. Lecz po zgaszeniu i zostawieniu auta przód opada nisko jak podczas awarii. Pamiętam, że przed usterką tak nie było, wysokość była zapamiętana nawet po zostawieniu auta na kilka dni. Nie mogłam znaleźć tematu który opisywałby dokładnie to co mnie spotkało i moje A8, dlatego pisze ten temat. Mieliście taki problem, lub wiece jak go rozwiązać?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2015-11-03, 08:07   

Myślę że pierwszym krokiem powinno być podpięcie się pod VCDS i powinno coś pokazać.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-03, 10:30   

Auto owszem po zgaszeniu opada/podnosi się(w zalezności w jakim stanie je zgasimy) do poziomu parkingowego. A konkretnie przód auta poziomuje się do poziomu parkingowego. Jednak nie jest on na glebie. Powinno być maksymalnie 2-3 sekundowy psyk.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-11-03, 17:26   

Z własnych obserwacji i ostatnich zmagań z zawieszeniem, mogę tylko dodać że jeśli jest wszystko w porządku to ewentualnie po zamknięciu auta jeśli auto jest pochylone w którąś stronę,np jednym kołem stoimy na jakimś lekkim wzniesieniu to auto się samo wypoziomuje aby stało równo, ale to następuje przez chwilę po zamknięciu, jeśli w późniejszym czasie auto opada to z tego co wyczytałem w wielu postach oraz konsultując sprawę u siebie z nie jedną osobą zajmującą się regeneracją amorków to po prostu prawdopodobnie nie trzymają Ci amorki i dlatego auto opada
 
 
marzena_mc 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marzena
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-11-05, 13:34   

Dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedzi. Dziś doszły nowe fakty do sprawy. Następnego dnia po napisaniu postu, po odpaleniu samochód w ogóle nie podniósł się :( Tydzień temu były w nim wymieniane kable od zawieszenia w nadkolu (zielony i czerwony), które przegryzły gryzonie. Mechanik nie wymienił na oryginalne tylko jakieś zastępcze. Podejrzewam, że się rozszczelniły i dlatego nie reaguje. Oryginale przewody mam już u siebie i dziś oddaje auto kolejny raz do naprawy. Mam nadzieje, że po wymianie już będzie OK. <okok>
 
 
Gunner 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 358
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-11-05, 16:10   

drago_o napisał/a:
Auto owszem po zgaszeniu opada/podnosi się(w zalezności w jakim stanie je zgasimy) do poziomu parkingowego. A konkretnie przód auta poziomuje się do poziomu parkingowego. Jednak nie jest on na glebie. Powinno być maksymalnie 2-3 sekundowy psyk.


Zawsze opada/podnosi się po zgaszeniu ? Bo u mnie nie zawsze, nie raz się nic nie dzieje jak już zamknę auto pilotem. Tak ma być ?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-05, 17:37   

Zawsze, ale nie rozszyfrowalem jeszcze kiedy bo nie raz odrazu po zamknięciu, czasem po chwili a czasem po paru minutach. Ale w instrukcji od pneumatycznego zawieszenia jest napisane że zawsze przyjmuje pozycję parkingowa.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gunner 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 358
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-11-05, 19:12   

Hmm, to u mnie cholerstwo nie zawsze coś robi :/ Pewnie niedługo się coś wysra <papa>
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-11-05, 22:04   

Nie wiem czy na 100 procent mam rację ale tataj chodzi o pozycję parkingową w takim sensie że auto dąży do tego żeby stało równo inaczej mówiąc prostym językiem żeby dach był równy <jezyk2> , i jeśli któreś koło stoi np w dole to podnosi je aby auto wypoziomować ot i całą filozofia, łatwo to sprawdzić, wystarczy najechać na przykład na deskę jednym z kół i łatwo można zaobserwować że drugie zacznie automatycznie podnosić żeby je wypoziomować inaczej mówiąc żeby stał równo. Zauważyłem to przy rozwiązywaniu problemu z amorkami.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-11-05, 22:56   

Nie do końca tak to rozumiem. Owszem auto do tego dąży i się stara wypoziomować. Ale instrukcja mówi o poziomie parkingowym i jest nawet osobny wykres wysokości. Poszukam tego zeszytu serwisowego i go zapodam gdzieś tutaj ;P jest gdzieś na moim chomiku
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-11-05, 23:11   

Zrób sobie prosty test bo ja robiłem, postaw auto gdzieś na prostym to po zaknięciu nic nie usłyszysz żadnego upuszczania, o podwyższaniu już calkiem nie ma mowy a ustań jednym kołem na krawężniku i zobaczysz co będzie wtedy, kurde dwa tygodnie stoi auto i się marnuje bo nie mogę jeździć bo gościu od naprawy kompresora zrobił mnie w balona.... <bedzieok>
 
 
paweldzwo 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: D3
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 312
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2015-11-05, 23:15   

Zastanawia mnie ta jedna wartość w bloku piątym na pozycji 4 dlaczego jest tam mniejsza wartość, czy trzeba by zrobić adaptację, aczkolwiek auto na pierwszy rzut oka stoi równo:(


 
 
Gunner 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 358
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-11-06, 00:00   

paweldzwo napisał/a:
Zrób sobie prosty test bo ja robiłem, postaw auto gdzieś na prostym to po zaknięciu nic nie usłyszysz żadnego upuszczania, o podwyższaniu już calkiem nie ma mowy a ustań jednym kołem na krawężniku i zobaczysz co będzie wtedy, kurde dwa tygodnie stoi auto i się marnuje bo nie mogę jeździć bo gościu od naprawy kompresora zrobił mnie w balona.... <bedzieok>


Ja często zostawiam na prostym, znaczy nie jest to podłoże stołu do bilarda ale w garażu mam beton, przed garażem kostkę i często po zamknięciu pilotem, auto przez kilka sek ustawiało się na ten tryb parkingowy.
 
 
marzena_mc 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marzena
Jeżdzę: Audi A8 D3
Wiek: 35
Dołączyła: 14 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2015-11-06, 12:50   

Panowie ja czuję, że prędzej oszaleje niż to auto będzie chodziło jak wcześniej! Wczoraj po odpaleniu wszystko niby już OK?! Czyli 2 razy żadnej reakcji, z teraz podniosła się normalnie <faktycznie> Dziś ma mieć od nowa robioną adaptacje.
 
 
Gunner 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 358
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2015-11-10, 16:19   

Mam pytanie do posiadaczy D3. Czy już po zamknięciu auta pilotem zawsze macie u siebie to kilkusekundowe "pssss" ? Bo u mnie też tak było chyba zawsze ale od jakiegoś czasu widzę, że rzadko po zamknięciu ustawia się na tą pozycję parkingową, zamykam auto i nie ma żadnej reakcji zawieszenia. To normalne ? :/ Jeżdżę cały czas w trybie komfort jak to ma jakieś znaczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.