Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Dociaganie drzwi  
Autor Wiadomość
shakal 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: W
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 147
Skąd: Polanica
Wysłany: 2011-04-20, 20:54   [D3 ALL ] Dociaganie drzwi

Witam

czy jest mozliwe domontowanie tego gadzetu? jesli tak to oprocz mechanizmu jakis sterownik?
podejrzewam ze vas/ vag tez sie przyda.
pozdrawiam
 
 
Czapi_20 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Radek
Jeżdzę: A8,Touareg
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-04-21, 15:21   

podpinam się pod temat :)
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2011-04-21, 20:18   

jest odrebny sterownik
 
 
shakal 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: W
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 147
Skąd: Polanica
Wysłany: 2011-04-23, 09:19   

czyli kupuje mechanizm, rozkrecenie drzwi i wymiana zamka, do tego sterownik (jaki i gdzie zamontowac?) i mozna cieszyc sie domykaniem?
pzdr
 
 
menib 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: TpT
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-08, 22:26   

wiem ze temat stary ale widze ze nik sie konkretnie nie wypowiedzial wiec go zakoncze , opis doyuczy jednych drzwi , nalezy tak zarobic we wszystkich ale jak nie chcemy to mozna tylko w 1 ;-) , wymieniamy zamek na wersje z dociaganiem - ma 2 linki za jedna sie otwiera za 2 zamyka , wiercimy 3 dziury i montujemy trzymacze do silniczka dociagu - w nowszysch modelach dziury te sa nawiercone wystarczy odlepis plaster, montujemy silniczek dociagu , jest na nim kostka ktora ma 3 kable , + i - oczywiscie i jeden kabelek do podlaczenia do silniczka szyby , nic wiecej nie trzeba przerabiac ani wymieniac. W autkach do 2004 moze byc tak ze wymagane bedzie wymienic silniczek szyby bo nie bedzie obslugiwac dociagu , to tyle.
_________________
Wykonane Mody:
Distronic;Skl.lusterka'09;AMI-mp3,HDD,USB;TunerTV;czuj.deszczu;Radio DAB;Line assist;Side assist; Alcantara;Masarze,wentylacje,grzanie w fotelach przod i tyl;Pilot do MMI;Roleta tyl i boczne el.;Kam.cofania;autom.zam.klapy tyl;el.domyk.drzwi;ISOFIX;czujn.cisnien.kol;Keyless entry z liniami papilarnymi;Telefon BTA;Ogrz.dod.->postoj
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2011-05-12, 21:58   

Ja tak trochę z innej beczki. Nie mam dociągania(chyba bynajmniej nie zauważyłem ale bagażnik się dociąga) nurtuje mnie problem z zamykaniem drzwi, trzeba nimi dość mocno trzasnąć zęby się zamknęły. Jak się włoży mniej siły( w sumie tak jak by się normalnie zamykało) to się nie domykają do końca (wszystkie 4 tak maja). Czy to jest normalne? Dodam ze jestem świeżym posiadaczem, wcześniej jeździłem A6C6 i nie miałem tego problemu.
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-05-14, 07:14   

zgadza się kolego a dzieje się tak gdyż są one bardzo ciężkie... problem znika po przesmarowaniu zamków niestety na dość krótko.
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2011-05-14, 14:56   

a tak w ogole to po czym mozna poznac tak bez rozbierania drzwi ze sa z dociagiem? (np w przypadku gdy dociagi nie dzialaja przez jakas usterke)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-05-15, 11:04   

menib napisał/a:
wiem ze temat stary ale widze ze nik sie konkretnie nie wypowiedzial wiec go zakoncze...

Ja to się do Ciebie chyba przejadę zobaczyć co tam w tym swoim bolidzie namieszałeś... też bym coś dołożył (np. takie dociąganie drzwi) a Ty widzę masz już w tym spore doświadczenie :lol:

Ostatnio byłem parę razy w Łodzi więc może za jakiś czas znowu tam zawitam ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-15, 13:02   

TomAs napisał/a:
(wszystkie 4 tak maja). Czy to jest normalne?

nie ,nie jest..........drzwi i zamki trzeba poustawiać,maja się lekko zamykać po ich trąceniu celem zamknięcia............pewnie ci opadły :-P
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-05-15, 15:38   

zanjac napisał/a:
pewnie ci opadły

ale wszystkie 4? to chyba ktoś musiał by się na nich wieszać u mnie opadły tylko drzwi kierowcy a i tak zamykają się lekko i delikatnie. (ale to może być subiektywne odczucie)
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2011-05-15, 21:01   

no dobra a ma ktoś z Was z dociągiem i mogłby mi napisac po czym mozna z zewntrz to rozpoznac, bo byc może mam dociaganie a cos w elektronice siadlo?
 
 
menib 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: TpT
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-05-17, 21:56   

TomAs napisał/a:
no dobra a ma ktoś z Was z dociągiem i mogłby mi napisac po czym mozna z zewntrz to rozpoznac, bo byc może mam dociaganie a cos w elektronice siadlo?


nie wiem czy zauwazyles ale jak napisalem mozesz zamontowac dociagi tylko w 1 drzwiach i jest to niezalezne od pozostalych, pozatym zamki z dociagami bardzo ladnie sie zamykaja , duzo lepiej niz zwykle,
Odpowiadam na pytanie :
poznac czy masz dociagi czy nie w A8 mozesz bez rozbierania w nastepujacy sposob , na przelacznikach regulacji szyb tam gdzie blokujesz szyby tylne sa 2 ikonki ze znaczkami dzieci zamiast piktogramu szyby a w tylnych drzwiach jak je otworzysz to w tapicerce na wysokosci zamka masz zaslepke ( powtarzam w tapicerce - boczku drzwi - pokryciu ) a w wersji bez dociagu jest tam dziura i wsadzasz srubokret albo kluczyk by zablokowac drzwi dla dzieci.
_________________
Wykonane Mody:
Distronic;Skl.lusterka'09;AMI-mp3,HDD,USB;TunerTV;czuj.deszczu;Radio DAB;Line assist;Side assist; Alcantara;Masarze,wentylacje,grzanie w fotelach przod i tyl;Pilot do MMI;Roleta tyl i boczne el.;Kam.cofania;autom.zam.klapy tyl;el.domyk.drzwi;ISOFIX;czujn.cisnien.kol;Keyless entry z liniami papilarnymi;Telefon BTA;Ogrz.dod.->postoj
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2011-05-21, 19:54   

wolek napisał/a:
zgadza się kolego a dzieje się tak gdyż są one bardzo ciężkie... problem znika po przesmarowaniu zamków niestety na dość krótko.


Nie do końca się zgadzam. Owszem, drzwi w A8 lubią być smarowane, ale powinny domykać się lekko. U mnie wszystkie domykają się leciutko, więc przyjrzyj się dokładnie, może trzeba je podregulować (najpierw jednak posmaruj, jak kolega radzi).

[ Dodano: 2011-05-21, 20:56 ]
menib napisał/a:
wiem ze temat stary ale widze ze nik sie konkretnie nie wypowiedzial wiec go zakoncze , opis doyuczy jednych drzwi , nalezy tak zarobic we wszystkich ale jak nie chcemy to mozna tylko w 1 ;-) , wymieniamy zamek na wersje z dociaganiem - ma 2 linki za jedna sie otwiera za 2 zamyka , wiercimy 3 dziury i montujemy trzymacze do silniczka dociagu - w nowszysch modelach dziury te sa nawiercone wystarczy odlepis plaster, montujemy silniczek dociagu , jest na nim kostka ktora ma 3 kable , + i - oczywiscie i jeden kabelek do podlaczenia do silniczka szyby , nic wiecej nie trzeba przerabiac ani wymieniac. W autkach do 2004 moze byc tak ze wymagane bedzie wymienic silniczek szyby bo nie bedzie obslugiwac dociagu , to tyle.


A możesz podać jeszcze kilka szczegółów. Co nabyłeś i gdzie, może jakieś namiary, ile taki mechanizm (zamek) kosztuje?
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2011-05-22, 09:13   

Drzwi mi nie trzaskają nie ma takiego odczucia żeby były obwieszone one porostu nie wskakują do końca w zamek zahaczając się o niego w połowie i drzwi są porostu nie domknięte. Spróbuję przesmarować zobaczymy co z tego będzie. Z tego co kolega wyżej napisał o dociąganiu to wychodzi na to ze go nie mam gdyż mam zaślepkę z miejscem na kluczyk wiec to na pewno wina zamków i smarowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.