Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 preFL ALL ] Sterownik podnosi i opuszcza jedno koło.  
Autor Wiadomość
MatiToJa 

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3 4E
Wiek: 28
Dołączył: 24 Paź 2019
Posty: 9
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2021-03-02, 11:12   [D3 preFL ALL ] Sterownik podnosi i opuszcza jedno koło.

Witam mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić i szlak mnie trafia.

Wygląda to tak że rok temu miałem problem z opadaniem całej prawej strony auta, najczęściej na stacji benzynowej przy dystrybutorze auto opadało na glebę, wystarczyło włączyć zapłon a auto wracało do "poziomu".
Zregenerowałem wtedy kompresor i było to samo a po czasie był z tym spokój.
Auto mogło stać tydzień i nie opadało.

Ostatnio problem nawrócił się tylko na przednie prawe koło, jest to na tyle denerwujące że zmęczyło mi kompresor.
Wsiadam do auta w garażu pod domem (dzień wcześniej po jeździe zostawiłem je wszystko było ok) odpalam i auto pokazuje zieloną kontrolkę zawieszenia, po 3 sekundach znika i niby wszystko ok ale wystarczą 2 min i słyszę ze sterownik otwiera zawór na kompresorze i opuszcza prawe przednie koło jak opuści je prawie na glebę przestanie opuszczać i zaraz podnosi do poziomu reszty kół i po 2s znowu je opuszcza i tak w kółko z 10 razy i potem jest chwila spokoju aż do przejażdżki i mogę wrócić do garażu i sytuacja się powtarza, podczas jazdy słyszę tylko raz jak kompresor dobija ciśnienie w zbiorniku i potem już jest względnie spokój.

Proszę o pomoc bo błędów nie ma żadnych a czujniki zamieniałem miejscami i jest to samo nawet specjalnie kupiłem nową wtyczkę i 50 cm przewodu żeby zmienić instalacje i nic dalej to samo.

Myślę żeby zamienić przewody powietrza ale czy to coś da, podobno można spróbować ale nie wiem czy nie będzie opuszczał nie tego koła.
_________________
Pasjonat, Uparciuch, Idealista, Dobra dusza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.