Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 11 3.0TDI ] Klimatyzacja rozlancza sie sama  
Autor Wiadomość
patryk27400 

Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Patryk
Jeżdzę: a8 d4
Wiek: 32
Dołączył: 21 Paź 2020
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-07-30, 15:02   [D4 11 3.0TDI ] Klimatyzacja rozlancza sie sama

Witam. Mam od jakiegos czasu nastepujacy problem.
Klimatyzacja chodzi pare minut i sie sprezarka rozlancza po jakims czasie sama sie wlaczy i tak wkolko. Dzieje sie to przy 21 stopniach jak i przy 30. Gdy dziala to dziala normalnie czyli chlodzi super. Zauwazylem, ze jadac autostrada ze stala predkosciach odcina ja na 5 minut i dziala kolejne 5 minut. Sprawdzalem cisnienie w ukladzie. Jest w normie. Na postoju chodzi caly czas. Rusze tylko to po kilku sekundach ja odetnie.tak samo sie dzieje jak jade spokojnie, dajmy na to 50 i 1.200-1.500 obr/min i gdy dodam gwaltownie gazu to po paru sekundach odetnie ja. Bledow zero. Wentylatory chodza.
_________________
Patryk
 
 
W0 DKA05 

Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: D4
Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 20
Skąd: W-wa
Wysłany: 2021-12-27, 22:12   

U mnie mam podobnie. W lato myślałem, że kończy mi się czynnik chłodzący. Po uzupełnieniu nic się nie zmieniło. W dłuższej trasie zamiast chłodzić, z kratek leci nieprzyjemne ciepłe powietrze. Teraz w zimie mam to samo, tyle że na odwrót - na dłuższych trasach zamiast ciepłego powietrza leci nieprzyjemne chłodne. Regulowanie temperatury o 0,5-2 stopni nie daje żadnej różnicy. Dopiero radykalne zmiany regulacji temperatury wymuszają załączenie się właściwego/oczekiwanego trybu pracy zarówno w zimę jak i w lato. Ostatnio dłuższy czas jechałem z temperaturą 28 stopni, choć już przy 24 można było poczuć różnicę, a wcześniej miałem 21-22. Wydaje mi się, że przyczyną mogą być jakieś czujniki temperatury wewnątrz kabiny, które przejmują w pewnych zakresach kontrolę. Nie jest to jednak tak, że one całkiem źle działają, gdyż przy ustawieniu 21 stopni w zimę można jechać bez kurtki, ale po dłuższej chwili oczekiwałbym trochę więcej ciepła. Na krótkich trasach nawet bym tego nie zauważył, gdyż na początku układ działa rewelacyjnie zarówno w zimie jak i w lato. Mały problem pojawia się później już po ustabilizowaniu temperatury. Podobne pretensje słyszałem od pasażerów z tyłu. Twierdzili, że w lato obniżanie temperatury nie daje efektu, ale po obniżeniu temperatury do minimum i włączeniu wentylacji foteli już kilkunastu sekundach były pretensje, że za zimno. Jestem bardzo szczęśliwy, że to najpoważniejsza rzecz na którą mogę narzekać po 2 latach eksploatacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.