Ogłoszenie 
Usuwanie filtrów DPF i układów AdBlue SCR WRC części samochodowe Sklep online samochodowych SklepOpon.com - opony i felgi AZet Serwis OC/AC forum a8 Tarcze, hamulce
werden.pl
moto market
Usuwanie
DPF i AdBlue
Pompy paliwa
Przepustnice
MOTONET
Części online
SklepOpon.com
opony i felgi
AZet Auto Serwis
Kup OC/AC
Sprawdzanie VIN Układ hamulcowy

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 10 4.2TDI ] Gierałtowice  
Autor Wiadomość
kaar 
Użytkownik

Rocznik: 2016
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: Audi Q7
Wysłany: 2018-02-24, 22:58   [D4 10 4.2TDI ] Gierałtowice

Dzień dobry Panowie,

poszukuje A8 4.2 TDI. Znalazłem takie ogłoszenie. Dzwoniłem do Pana, auto użytkuje od ponad 5 lat, traktuje jako 3 w rodzinie, tylko w dalsze trasy. Serwisowany jest w Audi Gliwice i nigdy nie brał udziały nawet w najmniejszej stłuczce. Powiedzmy, że daje wiarę w to co mówi ten Pan, gdyż po prostu dobrze to brzmi i sensownie odpowiada.

OGŁOSZENIE TUTAJ

W związku z chęcią pojechania i obejrzenia auta, mam kilka pytań.

1- jako, że 2010 rok to pierwszy wypust czy będzie to sprawiało więcej problemów niż np 2012? Czy macie jakąś wiedzę czy te pierwsze produkcje sprawiały dużo więcej problemów niż młodsze roczniki?

2- Pan nie wie czy akcyza została zapłacona. Ma to sprawdzić w poniedziałek. Pytanie czy mi osobiście grożą jakieś konsekwencje prawno - podatkowe w związku z zakupem auta z nieopłaconą akcyza?

3- zakładając, że ten przebieg jest wiarygodny i serwis potwierdzi mi jej stan, to jakie bolączki czekają mnie w najbliższym czasie? Czy 4.2 TDI to dobry silnik czy lepszy byłby 3.0 TDI ? Ilu biegowa jest ta skrzynia biegów i czy nie jest to może multitronic?

Uprzedzę, może kilka faktów i ewentualnych pytań w moją stronę. Auta poszukuje dla mojego Taty, chce mu zrobić niespodziankę i prezent. Odchodzi na emeryturę i zawszę miał słabość do Audi A8. Ja kupując w 2006 roku sobie D2 3.3 TDI z V8, bardzo chętnie ją ode mnie brał. Był zachwycony ciszą i jazdą tym autem. Szukam auta do 150 000 zł, ponieważ nie widzę sensu wydawania większej gotówki ze względu na dość mała liczbę przejechanych rocznie kilometrów. Nie chodzi o wygląd, tylko o właściwości jezdne, komfort i silnik.

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam!
KAROL

Daniel Forum Audi A8

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Kliknij tutaj ----------->
rafalr93 
Moje A8

Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Wysłany: 2018-02-24, 23:05   

Co do pkt 2 Pan coś moim zdaniem kręci , sprowadzając auto niestety płaci się akcyzę , sam płaciłem kilka lat temu i to trochę odczuwa się bo to jakieś 18,3 procenta . Jak można tego nie pamiętać <hihi>

Pomimo tego może i gość zapomniał że zapłacił a nawet jakby nie zapłacił to ważna jest pierwsza rejestracja czyli tego sprzedającego co ma na siebie zarejestrowaną brykę .

pkt 3 , 4,2 tdi to bez wątpienia lepsza jednostka od 3.0 tdi .

drago_o 
Moje A8

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Imię: Karol
Wysłany: 2018-02-24, 23:22   

Do rejestracji musiał mieć akcyzę opłaconą. Chyba, że sfałszował dokument potwierdzający. Może się to wydawać mało prawdopodobne ale znam osobiście sytuację niezapłaconego 500zł recyklingu i sfałszowania potwierdzenia przy rejestracji. Obecnie jest już kolejny właściciel. Co chwilę go nękają o zapłatę zaległych pieniędzy i straszą konsekwencjami a jak dla spokoju chciał to zrobić to mu zwrócili pieniądze i napisali, że nie jest osobą, która może tą płatność uregulować(musi być pierwszy właściciel) po czym znowu go zaczęli nękać ostrzeżeniami i straszyć tym, że auto zostanie zatrzymane przez policję... Paranoja.

Jak można nie pamiętać zapłacenia 20-30tys akcyzy w wypadku takiego auta, które wtedy mogło kosztować znacznie więcej niż teraz je sprzedaje. Tobie jako kupującemu "teoretycznie" (patrz mój przykład powyżej) nie powinno grozić nic jeśli pierwszy właściciel czegoś nie zapłacił. On przedstawia Ci tylko wymagane dokumenty. Karta pojazdu, dowód i umowa. Nie ma obowiązku sprawdzać(kupujący) i okazywać(sprzedający) nic więcej.
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG

Daniel Forum Audi A8

raftor 
Moje A8

Zasilanie: PB+LPG
Wysłany: 2018-02-25, 00:14   

Sam szukam D4 powodzenia <papa2> dodam taką wskazówkę że nie ma znaczenia cena auta często te droższe są po wielu kolizjach lub mają sprytnie kręcone przebiegi. Kupno takiego auta to istna walka. Sam odpuściłem kilka sztuk ze względu na niezpałaconą akcyzę, patrz karta pojazdu masz tam wpis samochód osobowy lub pojazd specjalny. Cb nie mogą ścigać w teorii w praktyce będą, ścigać mogą do 5 lat od wprowadzenia auta do kraju.

Ta sztuka którą wrzuciłeś dla mnie odpadłaby w przedbiegach uboga wersja i kolor nie ten.

Ja doszedłem do wniosku że wole auto albo uszkodzone lub z mankamentami mechanicznymi niżeli niedoposażone, dokładanie czegokolwiek z wyposażenia w D4 to koszta wielokrotnie wyższe niż pogrzebanie coś przy aucie.

marekp750 
Moje A8

Silnik cm3: 6000
Skrzynia: 6HP, 5HP
Imię: Marek
Jeżdzę: D3 W12, D2 W12, D2 V8
Wysłany: 2018-02-25, 07:16   

Tak jak Drago pisze. Auto jest na polskich blachach wiec sprzedający nie musi potwierdzać kupującemu czy zapłacił akcyzę (inaczej nie zarejestrował by auta w PL).

Jako kupujący masz dostać:

1. książka pojazdu
2. dowód rejestracyjny
3. OC (chyba, że ustalisz inaczej /jako kupujący możesz nie brać tego ubezpieczenia, oczywiście bez sensu bo musisz w tym samym dniu by jechać autem ubezpieczyć auto gdzie indziej/)
4. umowa kupna/sprzedaży

Jak kupujesz auto niezarejestrowane w PL to sprawa wygląda inaczej.

Leonard 
Użytkownik

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: tiptronic
Imię: Leon
Wysłany: 2018-02-25, 10:19   

1- 4.2 tdi nie będzie sprawiało problemów

2- tobie nic nie grozi bo nie jesteś importerem tego samochodu i nie ty go rejestrowałes

3- 4.2 tdi nie ma bolączek i pod każdym względem jest lepszy od 3.0TDI skrzynia jest 8 biegowa i typowo hydrauliczna tiptronik

<papabuzi> <papa2>

Daniel Forum Audi A8

raftor 
Moje A8

Wysłany: 2018-02-25, 15:24   

Leonard napisał/a:
1- 4.2 tdi nie będzie sprawiało problemów

2- tobie nic nie grozi bo nie jesteś importerem tego samochodu i nie ty go rejestrowałes

3- 4.2 tdi nie ma bolączek i pod każdym względem jest lepszy od 3.0TDI skrzynia jest 8 biegowa i typowo hydrauliczna tiptronik

Widywałem już uszkodzone silniki 4.2 tdi może nie kilkanaście, ale kilka sztuk tak, więc nie jest to do końca taka perfekcja, choć fakt ten motor uchodzi za pancerny i z dużym potencjałem.

shaqal 
Moje A8

Rocznik: 2006
Skrzynia: TIP
Wysłany: 2018-02-25, 22:49   

4.2 TDI - widziałem już zmielone pompy wtryskowe przy 60-80 tysiącach km od nowego w D4, silnik dobry, ale osprzęt bywa kapryśny.

Odpowiedz do tematu