Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 16 3.0TDI ] Zawieszenie skrzypi na zimno  
Autor Wiadomość
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2019-01-14, 14:57   [D4 16 3.0TDI ] Zawieszenie skrzypi na zimno

Widzialam, ze byl podobny temat o D3, ale nie widze nic o D4. Auto 2017, nie 2016 jak w temacie, zawieszenie adaptacyjne (air suspension), 20tys km przebiegu, auto trzymane w garazu w temp. ok 10-12C.

Jak zrobilo sie zimniej, to na pierwszych 1-2km skrzypi mi cos w zawieszeniu z tylu po prawej. Ostatnio rzadko jezdze samochodem, czasami raz na tydzien, a czasami nawet raz na dwa tygodnie. Jak wyjezdzam z osiedla po dluzszej przerwie, to skrzypi mi zawieszenie na zakrecie 90 stopni, czasami jeszcze na pierwszej dziurze w drodze, jak nie mam mozliwosci jej ominiecia ze wzgledu na ruch z przeciwnej strony. Potem juz nic nie skrzypi. Nie ma zadnych bledow na kompie, nic sie nie leje, powietrze w oponach jest odpowiednie, itp.

Jak uzywam czesciej samochodu, to problem nie wystepuje, np dzisiaj po 2 dniach od poprzedniej jazdy nic nie skrzypialo. Poprzedniej zimy nie zaobserwowalam tych problemow, bo duzo jezdzilam.

Mam sie przejmowac czy moge zignorowac? Najlepiej byloby jezdzic czesciej, ale nie mam za bardzo potrzeby.

P.S. Kiedy admin forum doda roczniki powyzej 2016? Prosilam juz 2 lata temu.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-01-14, 18:36   Zawieszenie skrzypi na zimno

Miałem taki objaw że jak przejeżdżałem przez zwalniacz na jezdni , to taki pisk jak przy starej szafie lub piłowania drewna . ASO wymieniło łączniki stabilizatora tył ?? ale piszczał przód . Pomogło :-) . Może u Ciebie to samo ? Pozdrawiam
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-14, 18:41   Re: Zawieszenie skrzypi na zimno

Unseen napisał/a:
Widzialam, ze byl podobny temat o D3, ale nie widze nic o D4. Auto 2017, nie 2016 jak w temacie, zawieszenie adaptacyjne (air suspension), 20tys km przebiegu, auto trzymane w garazu w temp. ok 10-12C.

Jak zrobilo sie zimniej, to na pierwszych 1-2km skrzypi mi cos w zawieszeniu z tylu po prawej. Ostatnio rzadko jezdze samochodem, czasami raz na tydzien, a czasami nawet raz na dwa tygodnie. Jak wyjezdzam z osiedla po dluzszej przerwie, to skrzypi mi zawieszenie na zakrecie 90 stopni, czasami jeszcze na pierwszej dziurze w drodze, jak nie mam mozliwosci jej ominiecia ze wzgledu na ruch z przeciwnej strony. Potem juz nic nie skrzypi. Nie ma zadnych bledow na kompie, nic sie nie leje, powietrze w oponach jest odpowiednie, itp.

Jak uzywam czesciej samochodu, to problem nie wystepuje, np dzisiaj po 2 dniach od poprzedniej jazdy nic nie skrzypialo. Poprzedniej zimy nie zaobserwowalam tych problemow, bo duzo jezdzilam.

Mam sie przejmowac czy moge zignorowac? Najlepiej byloby jezdzic czesciej, ale nie mam za bardzo potrzeby.

P.S. Kiedy admin forum doda roczniki powyzej 2016? Prosilam juz 2 lata temu.


Ten typ tak ma, a im nowsze auta tym bardziej awaryjne
Ja u siebie obserwowałem 2 krotnie cuda związane z elektroniką, stres bezcenny...:)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-14, 18:43   

Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem a też czasami tydzień stoi w garażu w którym jest kilka stopni na plusie. Przejazd przez osiedle gdzie mam leżącego policjanta i kilka zakrętów 90 stopi - cisza. (2017 i obecnie 7kkm)
Unseen napisał/a:
Mam sie przejmowac czy moge zignorowac?

na pewno obserwować
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-14, 20:37   

panton napisał/a:
Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem a też czasami tydzień stoi w garażu w którym jest kilka stopni na plusie. Przejazd przez osiedle gdzie mam leżącego policjanta i kilka zakrętów 90 stopi - cisza. (2017 i obecnie 7kkm)
Unseen napisał/a:
Mam sie przejmowac czy moge zignorowac?

na pewno obserwować


skrzypienie to jeszcze coś mechanicznego więc masz luz.
gorzej jak podczas trasy elektronika, której jest zdecydowanie za dużo zaczyna żyć swoim życiem... Nie wiem jak było w D2, D3 ale poziom napakowania elektroniką D4 psuje wizję samochodu bezproblemowego. Ciekawe co będzie z D5, które na Twój widok opuszcza zawiechę .... <faktycznie>

[ Dodano: 2019-01-14, 21:01 ]
panton napisał/a:
rzejazd przez osiedle gdzie mam leżącego policjanta i kilka zakrętów 90 stopi - cisza. (2017 i obecnie 7kkm)


a to Ty jesteś Tym ukrytym testerem aut ? :)
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2019-01-15, 10:01   

Ja nie mam lezacych policjantow, a jak gdzies sie zdarza, to nic nie piszczy. Jak wyjezdzam z garazu i zawracam na podjezdzie, to nic nie skrzypi, dopiero jak wyjezdzam z osiedla. Obserwuje to caly czas od pierwszego pojawienia sie w grudniu. Za pierwszym razem wrocilam sie do domu, bo nie wiedzialam co sie dzieje, a nie chcialam utknac na obwodnicy Londynu po ciemku.

W S8 nie zdarzylo mi sie nic podobnego, ale jezdzilam nim czesto, oprocz jednego okresu 4 tygodni, kiedy auto stalo i powietrze troche zeszlo z opon ...
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-15, 15:24   

Unseen napisał/a:
W S8 nie zdarzylo mi sie nic podobnego, ale jezdzilam nim czesto, oprocz jednego okresu 4 tygodni, kiedy auto stalo i powietrze troche zeszlo z opon ...

mój przykład dotyczy S8 Plus jak to ma jakieś znaczenie - zero hałasu nawet po dłuższym postoju
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2019-08-14, 11:09   

Rozwiazaniem problemu bylo dokrecenie wszystkich srub i elementow zawieszenia w maju. Od tego czasu problem nie wrocil.

[ Dodano: 2020-02-19, 11:03 ]
Wyglada na to, ze srubki znowu sie odkrecily, bo zaczelo skrzypiec w tych samych okolicznosciach. Moze mam egzemplarz: "zrob to sam" i trzeba co pare miesiecy skrecac go do kupy?
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.