Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 12 4.2TDI ] Wibrująca osłona głośnika subwoofera na ty  
Autor Wiadomość
Liwian 
Użytkownik


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Multitronic
Zasilanie: ON
Imię: Liwian
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 44
Dołączył: 17 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: UK
Wysłany: 2018-06-17, 19:47   [D4 12 4.2TDI ] Wibrująca osłona głośnika subwoofera na ty

Witam

Czy ktos spotkal sie z sytuacja kiedy słucha się głośno muzyki z mocno podbitym seryjnym subwooferem w tylnej półce plastikowa maskownica zaczyna hałasować i wpada w rezonans. Czy ktos poradzil sobie z tym problemem.


Pozdrawiam
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-06-17, 22:25   

Niestety ASO w Gliwicach sobie nie poradziło , ponoć jest na to jakaś akcja serwisowa ale nie byli przygotowani . Na razie odpuściłem ale wrócę do tematu i chętnie podzielę się rozwiązaniem .
_________________

 
 
Rafmax 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: multitronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafal
Jeżdzę: D4
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Scotland
Wysłany: 2018-10-24, 23:39   

Ja sobie poradziłem tak że otwarłem wszystkie pokrywy i wokół ramki przyciąłem biały filc o grubosci 3mm wstwiłem pod każda pokrywę - rezonas zniknął całkowicie
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-10-25, 08:07   

Rafmax napisał/a:
Ja sobie poradziłem tak że otwarłem wszystkie pokrywy i wokół ramki przyciąłem biały filc o grubosci 3mm wstwiłem pod każda pokrywę - rezonas zniknął całkowicie


Oj , kurcze , jak pod pokrywę ? , muszę to zobaczyć , możesz zrobić jakieś fotki ? , jak na moje rozeznanie to nie zamkniesz siatki na głośniku ? , czy jakoś inaczej ... Pozdrawiam
 
 
Rafmax 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: multitronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafal
Jeżdzę: D4
Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 5
Skąd: Scotland
Wysłany: 2018-10-27, 03:11   

tak udało mi sie podocinać materiał filcowy (mam własną hafciarnie wiec posiadam takowe) i tak podocinałem aby obejsc zaczepy zamknięć. pokrywy ładnie siadły i problem zniknął. Zdjęcia zrobie przy okazji jak bede wymieniac głosniki bo mam taki plan i narazie rozeznaje temat.
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-10-27, 09:26   

Rafmax napisał/a:
tak udało mi sie podocinać materiał filcowy (mam własną hafciarnie wiec posiadam takowe) i tak podocinałem aby obejsc zaczepy zamknięć. pokrywy ładnie siadły i problem zniknął. Zdjęcia zrobie przy okazji jak bede wymieniac głosniki bo mam taki plan i narazie rozeznaje temat.

To bardzo bym Ciebie prosił bo ASO w Gliwicach poległo i półkę wraz z z głośnikami za 10k chcieli zmieniać .............
A jak dodam więcej mocy na subwooferze to pierdzieć zaczyna i mnie szlak trafia , a że muzę klubową lubię to nie można tego słuchać :-((((

dziękuje i do usłyszenia .
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2018-11-12, 21:10   

U mnie tez halasuje glosnik na tylnej polce, troche upierdliwe, ale nie na tyle, zeby jechac do serwisu. Zreszta znajac serwis, to pewnie nie beda slyszeli, a potem beda myslec co zrobic, rozbiora pol samochodu i bedzie gorzej.

[ Dodano: 2019-07-26, 09:39 ]
Bylam w serwisie Audi z tym glosnikiem (razem z innymi rzeczami). Wedlug nich to nie wina polki, ani obudowy, tylko samego glosnika. Zostawilam im muzyke, na ktorej moga testowac glosnik. Odebralam samochod po wymianie glosnika i jest podobnie, a nawet gorzej. Teraz trzeszczy/stuka nawet przy nieco cichszej muzyce.

Oczywiscie, zeby pociagnac temat dalej, trzeba umowic sie na kolejna wizyte, pokazac im ten problem jeszcze raz i zmarnowac z pol dnia na to. W weekendy nie mozna podjechac zademonstrowac problemu, tylko w tygodniu. W zwiazku z tym wstawilam samochod do garazu i przesiadlam sie w Abartha. Nie dosc, ze trzeszcza mi drzwi (po ostatniej naprawie jest jeszcze gorzej), to nie moge tego nawet zagluszyc muzyka, bo bas wtedy trzeszczy. Jak mi przejdzie frustracja obsluga klienta, to zajme sie tym. Na dodatek ten salon Audi zostal kupiony przez inna siec, maja dodatkowy chaos i wszystko trwa dluzej niz poprzednio.

Nie mialam takich problemow z glosnikiem w S8, wiec cos musialo byc troche inaczej zrobione. Tamten samochod mial alkantare, ten ma zwykla tapicerke. Moze jest to wszystko inaczej oklejone przy tylnym glosniku.

Mysle, ze dobry specjalista car audio rozwiazalby problem z glosnikiem i trzeszczacymi drzwiami, ale nie znam takowego, a poza tym nie chce placic za cos, co jest za darmo na gwarancji.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
Beretti 
Moje A8



Rocznik: 2014
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D4 HAVANA BLACK
Wiek: 56
Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 231
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-07-26, 19:08   

Niestety ja mam już po gwarancji , chętnie zapoznał bym się z ofertą sprawdzonego car audio w Polsce , może mają już gotowe rozwiązania ? . Pozdrawiam
_________________

 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2019-08-13, 15:41   

Moje auto spedzilo tydzien w serwisie, mialam odbierac wczoraj, ale glosnik ciagle wibrowal przy niektorych utworach. Powiedzialabym, ze rozwiazali problem na 80%. Technik mowil, ze jest modyfikacja do glosnika i podkladaja jakies koleczki miedzy glosnik, a obudowe.

Przed chwila do mnie dzwonili, ze doszli do wniosku, ze to oslona glosnika wymaga wymiany i trzeba na nia czekac 10 dni i czy chce zostawic auto czy odebrac. Oczywiscie nie chce przez kolejne 10 dni jezdzic Audi A1, wiec jade odebrac auto i umowic sie na kolejna wizyte. Wziawszy pod uwage, ze czesc ktora wymaga wymiany nie byla w samochodzie, podejrzewam, ze zostala uszkodzona podczas eksperymentow. Bez oslony nic nie trzeszczy.

Niezaleznie od glosnika, naprawiali trzeszczenie w prawych drzwiach i w desce obok slupka A po lewej. Z daleka brzmialo to jakby dzwiek dochodzil z drzwi, ale jak przejechalam sie na miejscu po lewej jako pasazer, to zlokalizowalam to w rejonach slupka. Jak bylam na jezdzie testowej wczoraj, to slyszalam jeszcze troche tego trzeszczenia z lewej, ale jak wzielam kierowce z Audi i przejechalam sie na miejscu pasazera, to juz nie slyszalam tego, wiec odpuscilam im tutaj. Pojade do domu boczna droga i tam wszystko wyjdzie.

Nie odpuszczam im tych napraw, bo tak sie zdarzylo, ze pracuje w tym samym miescie gdzie jest dealer, wiec jest mi latwiej zawracac im glowe. Mam nadzieje, ze uwina sie w miesiac, bo wtedy zwijam sie stad.

[ Dodano: 2019-09-14, 10:20 ]
Kontynuacja sagi glosnikowej: Na czesc czekalam prawie 4 tygodnie, zamontowali ja w minute i powiedzieli dziekujemy. Sprawdzilam muzyke i na niektorych utworach ciagle lekko wibruje, a na niektorych juz nie. Nie ruszam juz dalej tematu, bo szkoda mi zycia na jezdzenie w to miejsce. Nie wiem czy nowa czesc przyszla od razu zmodyfikowana, czy spedzili czas w serwisie modyfikujac ja przed zalozeniem.

Po drodze byly wpadki w stylu: jade na umowiona wizyte pod koniec sierpnia, a tam nikt nic o tym nie wie. Czesci nie ma, bo nie dojechala. Mieli zadzwonic i poinformowac kiedy bedzie, ale oczywiscie nikt sie nie pofatygowal. Dowiedzialam sie sama w dziale czesci, bo z serwisem nie idzie sie dogadac.

Wiem, ze ten glosnik to glupota, ale poziom obslugi klienta, jest tragiczny. Nie wiem czy przy powazniejszych problemach bardziej sie przejmuja, czy dealer jest tak samo beznajdziejny.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
LesioHORMON 

Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: multi
Zasilanie: ON
Imię: Krystian
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 41
Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 13
Skąd: swiony
Wysłany: 2021-06-03, 18:09   

rownież poproszę o fotki jak się z tym subwooferem uporać no bo ani ASO ani inżynierowie Audi tego nie przewidzieli ze będzie trzeszczeć jak na starym jamniku
_________________
A8 D4 3.0 TDI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.