Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8L D4 - zaniżona wycena szkody przez ubezpieczyciela  
Autor Wiadomość
przemson 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemysław
Jeżdzę: A8L D4
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-11, 12:11   A8L D4 - zaniżona wycena szkody przez ubezpieczyciela

Witam.

Posiadam A8 Long D4, w tym roku wykupiłem AC, wyliczona wartość auta przez ubezpieczyciela to 105tyś zł. Auto z 2011 roku, 4.2 benzyna.

Auto uszkodzone przez innego kierowce, zahaczył o mój bok.

Uszkodzeniu uległo:

1. zderzak przód - przetarcie i lekko nie jest spasowany,
2. lampa full led przód - puścił zaczep i wpadła lekko do środka (już wcześniej była kiedyś naprawiana) - W KOSZTORYSIE NIE ZOSTAŁA UWZGLĘDNIONA.
3. błotnik przód - przetarcie i lekkie pofalowania,
4. drzwi przednie - zadrapanie,
5. lusterko boczne - zostało przetarte i lekko przestawione,
6. opona 20 cali wraz z felgą - przetarcie felgi, uszkodzenie opony,
7. druga felga 20 cali - przetarcie,
8. długa osłona plastikowa progu z chromem została oderwana - ma pęknięcie przy zaczepie,
9. jedno koło "źle stoi" - zapalił się ABS, samopoziomowanie zawieszenia i czujnik ciśnienia opony - przy skręcenie jest "chrupanie" koła.

pkt 9 ubezpieczyciel dopiero uwzględni po wykonaniu geometrii (sam mam to wykonać). Rzeczoznawca słyszał ten dźwięk i widział krzywo stojące koło (poinformował mnie tylko, że nie będzie oceniać na oko).

Co do pkt od 1 do 8 (z pominięciem pkt 2) wycena została wyliczona na 3900zł (wymiana błotnika przedniego i jego lakierowanie, lakierowanie innych elementów, naprawa progu, wymiana opony i naprawa dwóch felg).

Roboczogodziny zostały policzone na 52zł/h
Opona na kwotę 932zł - 40% za amortyzację
Współczynnik odchylenia na materiale lakierniczym 55%.

Części wymienne które zostały policzone to opona (932zł - 40%) i błotnik przedni (1605zł). Reszta to koszty materiału i robocizna.

Na sam koniec ubezpieczyciel uwzględnił swoje rabaty (rabat na części -20%, rabat na materiał lakierniczy -45% i UWAGA do tego jeszcze -10% rabat na łączny koszt naprawy).

Dzięki temu wszystkiemu cała szkoda została wyceniona mi na kwotę 3900zł (tak, TRZY TYSIĄCE DZIEWIĘĆSET ZŁOTYCH).

Nie przyjąłem propozycji ubezpieczyciela, na moją odmowę nie otrzymałem odpowiedzi. Jutro zamierzam zadzwonić i przygotować odpowiednie pismo.

Może miał ktoś podobny przypadek, co jeszcze mogę zrobić i na co zwrócić uwagę?
 
 
pb41ns 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: przemek
Jeżdzę: a8, a3 8l
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1563
Skąd: osiek kuj-pomor
Wysłany: 2019-11-11, 12:53   

Oczywiście, oddać do ASO, tam bezgotowkowo zrobią ci to
_________________
Doceniaj co masz..., walcz o co pragniesz....
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2019-11-11, 18:48   

Czyli rozumiem że szkoda jest likwidowana z twojego AC ? nie z OC sprawcy.
 
 
przemson 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemysław
Jeżdzę: A8L D4
Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-11, 18:59   

Oczywiście auto oddam do ASO jeśli ubezpieczyciel nie poprawi wyraźnie swojego stanowiska - na dzień dzisiejszy jest to po prostu oszustwo.

Szkoda likwidowana z OC sprawny, niestety ja AC mam u tego samego ubezpieczyciela.

Ile obecnie powinna wynosić roboczogodzina itd/itp? Odpowiedzi na te pytania interesują mnie najbardziej. I co z lampą, która już wcześniej była naprawiana, za nią nic mi się nie należy?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-11-12, 12:00   

przemson napisał/a:
Ile obecnie powinna wynosić roboczogodzina itd/itp? Odpowiedzi na te pytania interesują mnie najbardziej.

Moim zdaniem, dla własnego spokoju ducha i komfortu, nie powinieneś się tym interesować w ogóle.
Oddaj auto do ASO na naprawę bezgotówkową - niech oni sami kopią się z ubezpieczycielem.
Założenie jest takie, że oddajesz auto uszkodzone i odbierasz dopiero jak jest już w pełni sprawne. I nic po drodze cię nie interesuje.
Jeżeli chcesz mieć zrobione dobrze i nie liczysz na jakąś dodatkową gotówkę z tej szkody to moim zdaniem jest to najlepsze wyjście.

A jak nie ASO to inny warsztat blacharsko-lakierniczy który zajmuje się likwidacją szkód komunikacyjnych i który ma podpisane umowy z ubezpieczycielami na naprawy bezgotówkowe.

Dodatkowo poszukaj wypożyczalni aut która ma podpisane umowy z ubezpieczycielami i na czas na prawy weź sobie auto zastępcze, w ciężar szkody, bezgotówkowo.

przemson napisał/a:
I co z lampą, która już wcześniej była naprawiana, za nią nic mi się nie należy?

A jest gdzieś ślad po tym że była naprawiana.
Jeżeli była naprawiona i była 100% sprawna to w ramach szkody mają ją zrobić 100% sprawną. A jak jest połamana to moim zdaniem powinna zostać wymieniona, na nową.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-11-12, 19:05   

1. co to za ubezpieczyciel
2. jaka kwota wlg Ciebie powinna być wypłacona masz jakis kosztorys z ASO ?
3 porównać kosztorysy ubezpieczyciel daje 3900 vs kosztorys z ASO (bedziesz musial zabulić z 200 zł)
4 wysłać kosztorys z ASO załóżmy ze wycena to 20k pln napisać że zgadzasz sie na wyplate 18000 i zrobisz to sam
5 odmowa od wypłaty - wstawiasz wtedy auto do ASO i dajesz im zielone swiatlo niech robia jak nalezy - i bierzesz auto zastepcze na ich koszt tej samej klasy:)
6 piszesz skarge do ubezpieczyciela w ktorej opisujesz niegospodarnosc ich pracownikow tj chciales od nich mniej niz musieli zaplacic
7 pamietaj ze nalezy sie jeszcze kasa za utrate na wartosci to juz nie bedzie auto bezwypadkowe(zalozmy ze takie bylo)
8 . najlepiej zrobic to za pomoca rzeczoznawców oraz kancelarii jesli chcesz peklna kwote z wyceny aso jest taka opcja ze dostaniesz wszystko co ci sie nalezy nawet jesli sobie na boku naprawisz auto za 2k to nikogo nie obchodzi nalezy wyplacic kase za poniesioną szkode koniec kropka ale tylko w asyscie prawnika ci sie to uda w tym podlym kraju
9 rezygnujesz z ubezpieczenia u tych partaczy opisujacim ta sytuacje wraz z nazwiskami ludzi odpowiedzialnycgh za twoja sprawe :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-11-15, 06:16   

przemson napisał/a:
I co z lampą, która już wcześniej była naprawiana, za nią nic mi się nie należy?

Jeśli są widoczne ślady naprawiania to mogą jedynie zażądać Twojego partycypowania w kosztach jej naprawy/wymiany ponieważ produkt naprawiany nie był w pełni wartościowym. Natomiast nie mogą odmówić wszystkiego związanego z lampą bo szkoda na niej jakaś powstała.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.