Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D4 12 ] WAUZZZ4H6DN001447 - Tomaszowice k/Krakowa  
Autor Wiadomość
Jacek82 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3/RS4 B7/A8 D4 fl
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 125
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-08-27, 19:54   

Tylko co to miało na celu?
Moim zdaniem takie auta tylko w oryginale a nie jakieś składaki.
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-27, 22:58   

Jestem już po wizycie w audi special w krakowie.
Po 2,5h dostałem raport nt auta.
Poza wspomnianą uszczelką są jakieś zapisy w pamięci usterek na wydruku, który dostałem.
1) P036800 - czujnik położenia wałka rozrządu - czujnik, sygnał za duży - objaw aktywne/statyczne, status 5533.
2) P047700 - klapy spalin - jest tam wydech mg motosport więc to jest powodem - klapy są odłączone
3) C10C800 - wyłączenie funkcji aktywne - nie wiem o co chodzi
4) VAG03022 - lokalna magistrala danych 4 elektryczna usterka w obwodzie prądowym sporadyczna
5) VAG03932 - sterownik otwierania pokrywy tylnej - brak sygnały (klapa działa normalnie)
Pod każdym błędem są wypisane jakieś cykle wyuczania/jazdy, itp - nie mam pojęcia co to.
Poza klapami spalin pozostałe błędy wg serwisu są spowodowane nadgryzionymi kablami jakiegoś sterownika ponieważ po ich skasowaniu i ruszeniu tymi uszkodzonymi kabelkami wywala te błędy. Poza tym wszystko OK. Klocki tył zmienione w tamtym roku, przód w tym 5tym km temu. Dyfer tylni wymieniony jeszcze na gwarancji,
Do wymiany pióra wycieraczek :) , odprysk na przednie szybie. Pokrywa maski i zderzak malowane - grubość lakieru na masce 338 - powtórnie malowanie spowodowane ubytkami od kamieni.
Malowany przedni prawy błotnik - szkoda parkingowa - są zdjęcia ale szpachli nie oszczędzali - przy rantach ok 1000, błotnik tył lewy - 445, oraz błotnik tył prawy - uszkodzenie przy uderzeniu w tył zderzaka - także przy rantach ok 1000. Są zdjęcia. Auto generalnie bezwypadkowe, trochę odprysków na przednim zderzaku, spód OK, wnętrze OK, wszystko działa, opony OK, zawieszenie OK. Kolejny przegląd serwisowy wg Audi za 15tyś km lub rok.

Jutro mam dać znać czy biorę.

Wstępnie robocizna ok 8k - rabat 20%, uszczelka ok 340zł, śruby, podkładki, itp ok 400zł.
W przypadku walniętej głowicy mogę dostarczyć swoje jeśli znajdę jakieś używki.
U nich nowa głowica 25k - 10% upustu - więc nie mało.
Muszę się z tym przespać :]
 
 
Jacek82 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3/RS4 B7/A8 D4 fl
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 125
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-08-28, 08:09   

a skąd wiedzą która uszczelka?bo 8k to chyba za jedną stronę
sprawdzałeś auto po CEPiKu?na ile były szkody?
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2020-08-28, 09:55   

Tutaj masz zdrowy niemalowany serwisowany z 2013 roku

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=304875117&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=22&minFirstRegistrationDate=2012-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=496c69a9-8ea6-5795-3d1d-767f8746ff97
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-28, 10:47   

Jacek82 napisał/a:
a skąd wiedzą która uszczelka?bo 8k to chyba za jedną stronę
sprawdzałeś auto po CEPiKu?na ile były szkody?


Znika płyn chłodniczy oraz to sprawdzali wcześniej, ale w raporcie wpisane jest uszczelka lub głowica więc w wariancie optymistycznym jest uszczelka.
Mam zdjęcia, zaraz po uszkodzeniach. Jedno to obcierka dość mocna z przodu błotnika, druga to podobnie, trochę zgięty zderzak i tylna krawędź błotnika. Są też zdjecia auta które dokonało uszkodzeń. Nie znam wartości napraw ale po zdjeciach widać, że to te pofalowania zamiast prostować ktoś poszpachlował w serwisie i zamalował.

[ Dodano: 2020-08-28, 12:03 ]
PABLO200 napisał/a:
Tutaj masz zdrowy niemalowany serwisowany z 2013 roku

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=304875117&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=22&minFirstRegistrationDate=2012-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=496c69a9-8ea6-5795-3d1d-767f8746ff97


Dzięki ale zależy mi na fakturze vat po drugie to też jedno jest napisane drugie może wyjść na miejscu. Mimo wszystko chyba zdecyduje się na zakup tego egzemplarza.
Nawet jakbym miał do niego dołożyć jeszcze 50k to przynajmniej będę wiedział co mam w aucie.
Jest pełna dokumentacja, zdjęcia uszkodzeń przed naprawą, historia serwisowa i jeden właściciel (choć auta było zarejestrowane na jedną potem na drugą firmę ale tej samej osoby). Nie mogę też oczekiwać od 12 letniego auta tego typu z tym przebiegiem igły. Przy okazji wymiany uszczelki zrobię wszytko co trzeba, najwyżej wymienię przedni błotnik na nieszpachlowany i wymaluję lub może dobiorę w kolorze. Auto będzie wykorzystywane na co dzień więc nie obędzie się pewnie bez jakiś rysek czy odprysków na lakierze. Ale postaram się aby wyglądał i jeździł ja nowy :)
 
 
Jacek82 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3/RS4 B7/A8 D4 fl
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 125
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-08-28, 11:09   

sprawdź jeszcze czy po postoju dłuższym na rozgrzanym oleju po zapaleniu nie słychać grzechotania rozrządu
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-28, 13:53   

Jacek82 napisał/a:
sprawdź jeszcze czy po postoju dłuższym na rozgrzanym oleju po zapaleniu nie słychać grzechotania rozrządu


silnik chodzi cichutko i bez żadnych drgań, nawet po nagrzaniu, rozrządu lub innych niepokojących objawów nie słychać
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-08-28, 22:16   

RafałS napisał/a:
Nie chcę już zakładać kolejnego wątku ale pojawiła się dzisiaj kolejna s8 12r , lampy poliftowe ale cena już przedliftowa :)

ulepy omijaj
ruszony przód w D4 to masa tematów do ogarnięcia i bardzo duże koszty a doświadczenie podpowiada, że takie modyfikacje robione są po większym lub mniejszym dzwonie (oczywiście jak zawsze są wyjątki ale nie liczyłbym na nie)

ps: jak masz możliwości i S8 spełnia Twoje oczekiwania to bierz bo to dobry sprzęt.... a że są osoby co zaraz liczą ile to nie stracisz a jak się coś zepsuje to jakie koszty serwisu to cóż... niech sobie będą i z taką filozofią żyją...

ps2: to S8 z uszkodzonym silnikiem (uszczelka) to nie jest jakaś biedna wersja - ceramika była w tym modelu za dopłatą i ktoś to wziął... nie widzę HUD, III pakietu skóry, automatycznego parkowania, homelinka, tył jest goły (brak pakiety multimedialnego, brak masaży w fotelach pewnie) a tak to fajna konfiguracja więc nie przesadzajmy "ile to jej jeszcze brakuje..." bo brakuje jej mało.
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-28, 22:52   

panton napisał/a:
III pakietu skóry, automatycznego parkowania, homelinka, tył jest goły (brak pakiety multimedialnego, brak masaży w fotelach pewnie) a tak to fajna konfiguracja więc nie przesadzajmy "ile to jej jeszcze brakuje..." bo brakuje jej mało.


Czym był III pakiet skóry?
Masaże są tylko z przodu.

Już zdecydowałem i go biorę.
Dziękuje za rady i opinie.
Pochwalę się jak już będzie wszystko będzie zrobione :)
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2020-08-29, 09:57   

Pakiety multimedialny z tylu czy indywidualnie regulowane fotele, to chyba tylko dla tych, ktorzy maja rodzine z malymi dziecmi albo lubia miec nieuzywane gadzety. Takie opcje to raczej Long, a nie S.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
Hgo 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 123
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Do widzenia
Jeżdzę: Szybko
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-29, 13:55   

123
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-08-29, 23:33   

RafałS napisał/a:
Czym był III pakiet skóry?

od dekorów w górę masz skórę a tutaj jest tworzywo sztuczne
generalnie jak masz III pakiet skóry to masz cały środek w skórze (z wyjątkiem podsufitki, która była oddzielną opcją jako alcantara)
Unseen napisał/a:
Pakiety multimedialny z tylu czy indywidualnie regulowane fotele, to chyba tylko dla tych, ktorzy maja rodzine z malymi dziecmi albo lubia miec nieuzywane gadzety.

wymieniałem jakie opcje może mieć S8... a czego tutaj nie ma jak np. hak czy jonizator
a co do pakietu multimedialnego to jak słusznie zauważyłaś przy rodzinie takie pierdoły z tyłu są wykorzystywane
dzieciaki jak oglądają bajki z karty SD, gdzie foteliki mają podłączone do audio a w aucie można sobie spokojnie słuchać muzyki/radia to takie gadżety ułatwiają podróż
ps: z tyłu w wersji krótkiej A8/S8 jest wystarczająco miejsca więc nie widzę sensu Longa czy wersji 4 osobowej mimo braku dostępności w S8
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-09-11, 13:46   

Po nieoficjalnej rozmowie z pracownikiem serwisu Audi jutro zawożę auto do Auto Woźniak w Mszalnicy (serwis audi korzysta od kilku lat z ich usług m.in dot remontów silników, itp). Auto wezmą na warsztat po 21 września i wtedy okaże się co jest faktyczną przyczyną. Jeszcze mnie pocieszyli, że jeśli to nie uszczelka czy głowica to może być walnięty blok <hmm>

[ Dodano: 2020-10-27, 16:11 ]
Po prawie dwóch 2 miesiącach oczekiwań na swoją kolejkę w serwisie autko jest zrobione.
Poza wymianą zaworu ciśnienia spalin oraz jakiejś pompki, która powodowała brak działania nawiewu ciepłego powietrza, nieszczelność i odpowietrzenia (czy coś takiego), naprawą wiązki, którą podgryzły jakieś myszy w aucie - wszystko już super działa. Sprawdzenie pod ciśnieniem szczelności silnika czy układu chłodzącego, sprawdzenie uszczelki, itp, itd pokazało, że problemem był ta pompka czy coś (jutro będę rozmawiał z właścicielem serwisu więc dokładniej dowiem się co było przyczyną).
Pozostaje wymalować przedni zderzak bo jest mocno podziurawiony od kamieni, w czwartek wizyta w aso na akcji serwisowej dot blachy mocującej uszczelkę szyby i wszystko powinno być OK. Więc na szczęście nie uszczelka, nie głowica i nie blok. :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.