Ogłoszenie 
forum a8 SklepOpon.com - opony i felgi AZet Serwis OC/AC forum a8 Tarcze, hamulce
Regeneracja
turbosprężarki
Naprawa
wgnieceń
SklepOpon.com
opony i felgi
AZet Auto Serwis
Kup OC/AC
Sprawdzanie VIN Układ hamulcowy

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
SL 55 AMG R230 2003-04 r  
Autor Wiadomość
Alucard 
Użytkownik

Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: brak
Zasilanie: PB
Imię: Pawełl
Jeżdzę: Lexus LS 400
Wysłany: 2018-05-20, 10:49   SL 55 AMG R230 2003-04 r

Witam,
Czy któryś z szanownych użytkowników był może posiadaczem Mercedesa SL 55 AMG? Model R230 mnie interesuje. Może ktoś jeździł i ma jakieś cenne informacje? :)
Pozdrawiam

Daniel Forum Audi A8

Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Kliknij tutaj ----------->
and808 
Moje A8

Wysłany: 2018-05-20, 21:40   

hahahaha

co za zbieg okolicznosci... od dluuugiergo czasu nie bylem na forum (co jakis czas dosataje zakaz pisania) i w dniu gdy sie zalogowalem ponownie, widze post o SL 55

od wielu lat jezdze roznymi wersjami SL 63 i jedno moge Ci powiedziec: jesli nie masz sporo pieniedzy zarezerowanych na utrzymanie samochodu to nie sklaniaj sie do zakupu tego samochodu.

nie, nie mowie ze samochod jest awaryjny. powiem wiecej, samochod jest bezawaryjny (a przynjamniej nastepca SL 55) jednak ta bezawaryjnosc kosztuje

napisz dokladnie co Cie intersuje to postaram sie rozwinac temat

ernesto 

Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Wysłany: 2018-05-21, 15:38   

and808,

Kolega poprawi sobie lokalizację zgodnie z regulaminem.
Nie jest to już pierwsze ostrzeżenie tylko któreś z kolei.
Masz 24 godziny na poprawienie, skoro nie chcesz się stosować do regulaminu to otrzymasz maksymalną karę

Pozdrawiam

Życie jest zbyt krótkie by jeździć dieslem.
mail: ernestoa8team@gmail.com

Daniel Forum Audi A8

Alucard 
Użytkownik

Wysłany: 2018-05-28, 21:37   

Witam,
Sorki, że tak późno odpisuje. Co mnie interesuje, może na początku kilka pytań:
1. Czy to auto nadaje się do użytku codziennego, jako jedyne a nie weekendowe?
2. Z tego co zdołałem wyczytać duży problem może być z ABC. Nikt tego raczej nie naprawia a tylko się wymienia jakoś całość, koszt 10 tysięcy?
3. Co masz na myśli odłożona duża ilość pieniędzy? Z tego co widzę chodzą roczniki 2003 z PL salonu po 100 tysięcy. Jaki procent tej sumy trzeba mieć na boku?
Może na początku tyle. Czekam na odpowiedzi.
Czy to auto nie należy traktować hobbistycznie?

Pozdrawiam.
Edit
Sztuka poniżej:
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6zrmVi.html

Choć niedawno też była z 2004 r ale już za 150 tysięcy. Mają rozmach :p

Unseen 
Moje A8

Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-05-29, 12:07   

2. Zgadza sie, ABC to droga zabawa, chyba najwiekszy koszt zwiazany z tym samochodem.

Inny znany problem, to nieszczelne uszczelki bagaznika, co prowadzi z kolei do jego zalewnia, jak rowniez dodatkowego akumulatora, ktory sie tam znajduje.

Auto nadaje sie do uzytku codziennego, tylko musisz miec gleboka kieszen i gruby portfel.

Lechu 
Moje A8

Rocznik: 2001
Skrzynia: Tipronic
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Wysłany: 2018-05-29, 19:35   

Sąsiad ma coś ala E klasse z mocnym motorem, też jakoś numerek z 50 albo 60. I powiedział mi jedną rzecz auto ogień, ale nie na zimę. Te wszystkie systemy nie wiele dają I trochę strach docisnąć pedał. Na zime ma Quattro w Q7 .

Daniel Forum Audi A8

Unseen 
Moje A8

Wysłany: 2018-05-29, 20:10   

Ja jezdzilam AMG zima i zyje, ale oczywiscie trzeba byc delikatnym z pedalem gazu. Tak samo jak w pewnych warunkach atmosferycznych w innych porach roku. Znajomy z CL65 mowi, ze czasami to strach sie bac w deszczu, w jego przypadku to auto rekreacyjne, a na codzien ma Phaetona.

and808 
Moje A8

Wysłany: 2018-05-30, 00:08   

Alucard napisał/a:
Witam,
Sorki, że tak późno odpisuje. Co mnie interesuje, może na początku kilka pytań:
1. Czy to auto nadaje się do użytku codziennego, jako jedyne a nie weekendowe?
2. Z tego co zdołałem wyczytać duży problem może być z ABC. Nikt tego raczej nie naprawia a tylko się wymienia jakoś całość, koszt 10 tysięcy?
3. Co masz na myśli odłożona duża ilość pieniędzy? Z tego co widzę chodzą roczniki 2003 z PL salonu po 100 tysięcy. Jaki procent tej sumy trzeba mieć na boku?
Może na początku tyle. Czekam na odpowiedzi.
Czy to auto nie należy traktować hobbistycznie?

Pozdrawiam.
Edit
Sztuka poniżej:
https://www.otomoto.pl/of...y-ID6zrmVi.html

Choć niedawno też była z 2004 r ale już za 150 tysięcy. Mają rozmach :p

pierwsza rzecz, nie wiem jakie maja doswiadczenie przedmowcy, sadzac jednak wypowiedziach sa ta zaszlyszane "fakty" a nie wlasne doswiadczenia, ja jezdze SL od baaaaardzo dlugiego czasu.

dobra, teraz fakty:

1. samochod nie nadaje sie do uzytku codziennego. to moj trzeci samochod w rodzinie. po prostu szkoda samochodu aby go uzywac w zimie (sol, wieksza mozliwosc stluczki, itp) poza tym w zimie czesto jest sliska jezdnia, wiec frajdy nie ma zadnej. dodatkowo jesli mieszkasz w duzym miescie (korki) to co to za frajda wachac spaliny ? ten samochod jest CZYSTO rekreacyjny - weekend na Mazurach/ w Wiedniu itp. ten samochod ma sprawiac frajde, a frajda jest zadna korzystajac z niego na codzien.

2. problem z samochodem
nie mialem zadnych. natomiast zawsze przestrzegam jednej zasady. serwis wylacznie ASO. kiedys na tym forum czytalem rozne herezje, jak to w ASO kradna, jakie to drogie, ze Pan Stasio w swojej stodole naprawi lepiej... wlos sie jezyl, nawet probowalem dyskutowac, ale jak glodny moze przekonac najedzonego ?

to wlasnie to mialem na mysli, ze musisz miec pieniadze. pieniadze nie na zakup. pieniadze na serwis. dzieki temu samochod odwdziecza sie bezawaryjnym uzytkowaniem. teraz bede troche zgadywal, bowiem nie znam stanu technicznego Twojego przyszlego samochodu - mysle ze warto miec rocznie kilka - kilkanascie tysiecy na serwis takiego samochodu. pamietaj ze wchodzisz w klase premium. jakies 100 lat temu mialem audi S8 to nawet roboczo-godzina byla liczona inaczej niz dla audi A8

ABC - nigdy nie mialem zadnego problemu. troche zgaduje: moze jest to spowodowane tym, ze wiele mercedesow-wrakow jest sprowadzana z zachodu i wtedy wiele elementow nie dziala.

3. ten punkt zalatwilismy w punkcie 2

edit: na samochodach uzywanych sie nie znam. wiec nie pomoge ocenic samochodu, ktory podczepiles pod swoj post.

krotko mowiac, masz dodatkowy samochod i masz pieniadze na serwis: to kupuj SL-a. frajda gwaratnowana i zaden sedan tego nie zapewni

Unseen 
Moje A8

Wysłany: 2018-05-30, 11:23   

Punkt 1, to kwesita punktu widzenia, sytuacji konkretnej osoby, itp. W zeszlym roku jezdzilam AMG prawie codziennie do pracy po 160km w obie strony, stalam w korkach i jakos nie bylo mi zal samochodu z tego powodu. Czesto spotykalam SL'e gdzies po drodze, wiec inni tez ich uzywaja na codzien. Owszem, oberwalam kamieniem po szybie, ale to samo stalo sie w dwoch innych samochodach na tym samym odcinku, gdy jechalam dla przyjemnosci. To czy szkoda samochodu czy nie, to tez kwestia osobista, spojrzmy na to z drugiej strony: mozna sie nim cieszyc codziennie.

Ten z ogloszenia pewnie nie byl za duzo uzywany sadzac po przebiegu w stosunku do wieku. W czasie moich poprzednich poszukiwan AMG widzialam kilkuletnie auta z malym przebiegiem, np z 1600km na liczniku po poltora roku, inne mialo okolo 6000km po 2 latach, itp. To az szkoda kupowac i nie jezdzic (pomijam auta, ktore kupuje sie w celach inwestycyjnych i kolekcjonerskich). Jak widze takie auto z duzym przebiegiem, to zawsze mysle, ze ktos cieszyl sie jazda znacznie czesciej czy na dluzszych odcinkach.

A moje byle C63, ktorym przejechalam okolo 30tys km w 2 lata ma teraz wlasciciela, ktory je glownie trzyma na podjezdzie czy w garazu i jezdzi nim 3000km rocznie. Szkoda tego fajnego silnika, zeby tak sie marnowal, a tak pieknie brzmi.

Daniel Forum Audi A8

panton 
Moje A8

Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Ostrzeżeń:
 3/3/5
Wysłany: 2018-05-30, 11:24   

nie blokujcie and808 - fajnie się go czyta.... ;)

drago_o 
Moje A8

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Imię: Karol
Wysłany: 2018-05-30, 13:41   

and808 napisał/a:
1. samochod nie nadaje sie do uzytku codziennego. to moj trzeci samochod w rodzinie. po prostu szkoda samochodu aby go uzywac w zimie (sol, wieksza mozliwosc stluczki, itp) poza tym w zimie czesto jest sliska jezdnia, wiec frajdy nie ma zadnej. dodatkowo jesli mieszkasz w duzym miescie (korki) to co to za frajda wachac spaliny ? ten samochod jest CZYSTO rekreacyjny - weekend na Mazurach/ w Wiedniu itp. ten samochod ma sprawiac frajde, a frajda jest zadna korzystajac z niego na codzien.

Unseen napisał/a:
Punkt 1, to kwesita punktu widzenia, sytuacji konkretnej osoby, itp. W zeszlym roku jezdzilam AMG prawie codziennie do pracy po 160km w obie strony, stalam w korkach i jakos nie bylo mi zal samochodu z tego powodu. Czesto spotykalam SL'e gdzies po drodze, wiec inni tez ich uzywaja na codzien. Owszem, oberwalam kamieniem po szybie, ale to samo stalo sie w dwoch innych samochodach na tym samym odcinku, gdy jechalam dla przyjemnosci. To czy szkoda samochodu czy nie, to tez kwestia osobista, spojrzmy na to z drugiej strony: mozna sie nim cieszyc codziennie.

Myślę, że to kwestia punktu widzenia i nie ma się co sprzeczać. Mi też mówili, że 4l diesel nie jest dobrym pomysłem jak codziennie do pracy jeżdżę 1-2km a jakoś 4 lata już prawie zleciały :)
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG

ernesto 

Rocznik: 1996
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Wysłany: 2018-05-30, 19:18   

and808,

Widzę, że masz za nic regulamin forum.

Więc otrzymujesz maxa na 200 dni.
Jeśli się nie nauczysz to czeka Cię banicja

Życie jest zbyt krótkie by jeździć dieslem.
mail: ernestoa8team@gmail.com

Daniel Forum Audi A8

Alucard 
Użytkownik

Wysłany: 2018-08-17, 10:59   

Witam,

Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje. Poczytalem troszke, pointeresowalem sie I chyba jednak musze zejsc na ziemie. Jeszcze nie teraz...

Dzieki za opinie koledzy.

Pozdrawiam,
Pawel

Hgo 
Moje A8

Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4000
Skrzynia: automat
Imię: Teodor
Jeżdzę: S8 Stage2 700 KM
Wysłany: 2018-08-17, 22:40   

55 to tanie auto w użytkowaniu i jak najbardziej nadaje się do codziennej jazdy jeżeli nie ogranicza Cię przestrzeń bagażowa- której jest mało. Kolega wyżej serwisował wóz tylko w ASO czego osobiście zdecydowanie nie polecam- nauczony doświadczeniem na co mam odpowiednie dokumenty. SL to klasa sama w sobie i takich wozów już ogólnie nie robią. Na pewno auto nie będzie tanieć. ABC w przeciwieństwie do AirMatic jest bezawaryjne jeżeli o nie dbasz ( warto wymienić tłumiki drgań jak i płyn hydrauliczny z filtrami na początek- 3500 zł ). 55tka to niezawodny motor, ma kilka bolączek jak układ chłodzenia powietrza doładowującego, warto zmienić pompę na nowego Boscha, który jest poprawiony względem poprzednika ( 500 zł ). Olej co 8k km polecam 300V, układ hamulcowy ogólnie w przypadku Mercedesów trzeba uważać gdyż np w CL63 czy 65 komplet tarcz i klocków to około 20 tyś zł i nie znajdziesz zamiennika, natomiast w przypadku 55 AMG zrobisz całość na ATE powiedzmy w cenie 1800 zł. Uczciwy raport spalania pokaże Ci strona mobile.de w każdym ogłoszeniu z SL55. Jak masz jakieś pytania to śmiało dawaj, miałem ten motor w 219, a budę mam tyle, że o większej pojemności też z trzema literami :) SLa łatwo jest kupić z niskim przebiegiem szczególnie z Japonii, ostatnio był jakiś u kimbexa z przelotem 13k km... Te wozy nie są zazwyczaj eksploatowane w trasach czy tam dalszych wyjazdach stąd można kupić uczciwy egzemplarz. Nie rezygnuj z marzeń czytając wypowiedzi forumowiczów :) Jeżeli ograniczna Cię budżet to warto rozważyć SL500 306 KM, oraz 550 388 KM- niezawodne, bezawaryjne silniki. Oglądałem w tamtym roku jednego SL55 w Warszawie, taki czarny z ogłoszeń 2007 rok, wersja full- czarny środek z carbonem i panoramicznym dachem- egzemplarz wart zainteresowania i chyba się jeszcze nie sprzedał.

Alucard 
Użytkownik

Wysłany: 2018-08-24, 16:30   

Witam,

Wlasnie zaczalem przegladac rowniez 500 poniewaz sa tansze w zakupie I mysle ze mogloby to byc niezle auto miejskie. Ja poki co namierzylem dwa egzemplarze, jeden z USA (Pan z Wawy, uzytkownik od 5 lat ) i jeden bialy z Japoni na czarnych felgach.
Silniki maja dobre opinie. Jedyne czego sie obawiam to wlasnie ABC. W serwisie MB sa w stanie stwierdzic w jakiej jest kondycji?

PS. Sorki za brak polskich liter.

Pozdrawiam,
Pawel

Daniel Forum Audi A8

Odpowiedz do tematu