Strona 1 z 1

[D3 FL ALL ] Pamięć fotela kierowcy

: 31 paź 2018, 16:14
autor: Bartek4401
Witam Panów. Jestem posiadaczem Audi A8 D3 z 2005 roku.
Od początku jak go kupiłem to nie działała pamięć fotela kierowcy, mianowicie wszystko (lustra, kierownica, pasy, itp) ustawiają się bez zarzutu i na każdym z programów pamięci, a fotel nie reaguje na pamięć i można ustawiać go tylko manualnie. Dodatkowo podczas manualnego ustawiania siedzenia nie ustawia jednej pozycji płynnie tylko się zatnie, należy wtedy popuścić guzik i wcisnąć ponownie i siedzenie ustawia się dalej. Dodam że fotel pasażera działa bez najmniejszych problemów.
Pytanie czy może to być wina sterownika, czy siedzenie mogło być kiedyś zmieniane i posiada silniczki bez pamięci?
Mam możliwość przełożenia sterowników z jednego fotela do drugiego ale obawiam się, bo słyszałem o ochronie komponenta i czy czasem całkowicie mi nie zablokuje obu stron.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

: 31 paź 2018, 20:23
autor: dice111
Adaptacje zrób, niby VCDSem można, ale u mnie nie działała, VAS ma od tego procedure. Trzeba wyuczyć silniki skrajnych pozycji.
Do poczytania https://www.a8team.pl/d3-prefl-all-pami ... t20484.htm