Strona 1 z 3
[D3 04 4.2MPI
] Kilka pytań po zakupie
: 03 sty 2013, 22:56
autor: RafiPl
Witam niedawno stałem się posiadaczem a8 d3 przerobionej na polift, szczerze nie ogarniam tego auta i stąd moje pytania :mrgreen:
-auto jedzie 220km/h i nic więcej, czuć że chce ale nie może (jakaś blokada?)
-światła dzienne mam zaznaczone w menu komputera ale nie świecą na żadnej z pozycji pokrętła świateł (auto posiada lampy z bixenonem i doświetlaniem zakrętów)
-wyświetla mi się błąd: tyre pressure system malfunction, o co kaman ?
z góry wielkie dzięki za pomoc ;-)
: 03 sty 2013, 22:59
autor: Simone331
RafiPl pisze:-auto jedzie 220km/h i nic więcej, czuć że chce ale nie może (jakaś blokada?)
Jeśli amerykaniec to tak.
RafiPl pisze:-wyświetla mi się błąd: tyre pressure system malfunction, o co kaman ?
Pewnie czujniki w kołach uszkodzone, albo przed sprzedażą wyciągnięte.

: 03 sty 2013, 23:05
autor: RafiPl
Amerykaniec

da się coś z tym zrobić ? servis czy cuś ?
: 03 sty 2013, 23:10
autor: Gość
cza sciągnąc bata

I bedzie zamykal licznik

: 03 sty 2013, 23:28
autor: RafiPl
Ok to została kwestia świateł dziennych jak je włączyć ? w kompie mam włączone ale się nie świecą ani na pozycji 0 (świecą się xenony ale nie ma podświetlenia deski rozdzielczej) ani auto ( xenony i świeci się deska rozdzielcza) ani pozycji świateł.
: 03 sty 2013, 23:37
autor: Simone331
A co dokładnie się dzieje na pozycji AUTO? Bo to co napisałes to niebardzo kumam.
: 03 sty 2013, 23:42
autor: RafiPl
Na pozycji auto nie ważne czy jest dzień czy noc świeci się xenon i podświetlenie deski rozdzielczej w samochodzie.....zauważyłem że te żarówki które powinny być od dziennych włączają się gdy pociągnę do siebie przełącznik świateł drogowych ( czyli mignięcie chwilowe światłami drogowymi) a jak ją odepchnę to się zaświeca bixenon (światła długie xenon) :evil:
: 03 sty 2013, 23:52
autor: Simone331
Sam napisałeś, że auto to amerykaniec i przerobiony na polifta więc lampy też masz inne(nie amerykańce). Moim zdaniem albo ktoś dał d..y z podłączeniem ich, albo jakieś kodowanie wystarczy.
Ale to już niech ktoś doświadczony się wypowie.

: 04 sty 2013, 00:02
autor: Gość
COs mi sie widzi że nie były wogule kodowane. Trza ogarnąc to i z lampami powinno byc ok

: 04 sty 2013, 20:04
autor: wolek
eeee kodowanie nic nie zmieni bo sterowniki z pierwszych lat produkcji d3 nie ogarniały oświetlenia DRL dopiero od wprowadzenia modelu w12 bodaj się pozmieniało.
: 04 sty 2013, 21:09
autor: Gość
Wiec pozostaje dobry elektryk co ładnie poprowadzi z tych lamp to co trzeba jak trzeba a DRL osobnym modułem by trza.
: 05 sty 2013, 16:54
autor: RafiPl
Hmmm to tak myślę do czego jest opcja w komputerze w zakładce oświetlenie zewnętrzne ,,światła dzienne,,
: 05 sty 2013, 18:15
autor: Simone331
RafiPl pisze:Hmmm to tak myślę do czego jest opcja w komputerze w zakładce oświetlenie zewnętrzne ,,światła dzienne,,
Ostała się po oryginalnych lampach.

: 05 sty 2013, 22:55
autor: FOSS
Ze światłami dziennymi prosta sprawa.
Pozycja "AUTO" na przełączniku świateł oznacza że auto wyposażone jest w czujnik świateł - wtedy też na MMI jest możliwość włączenia świateł do jazdy dziennej ale... nie oznacza to że auto fabrycznie w takowe światła jest wyposażone.
Wszystko zależy od lamp na których auto wyjechało fabrycznie przy czym te z początku produkcji nie miały w reflektorach wydzielonej żarówki do świateł dziennych, później w miejscu halogenowej żarówki od świateł drogowych montowano żarówkę małej mocy z dużą bańką a dopiero razem z modelem W12 weszła opcja świateł LED.
Należy też być świadomym że światła dzienne i ich rodzaj zawsze był opcją dodatkową za dopłatą więc nie wszystkie auta to mają.
W aucie o którym mowa jest powyżej prawdopodobnie lampy są prawidłowe, takie na jakich wyjechał fabrycznie tylko w wersji europejskiej - po ustawieniu w MMI świateł dziennych włączonych auto, z braku wydzielonych świateł dziennych świeci xenonem i tak jest to zrobione fabrycznie.
Można pokusić się jeszcze o sprawdzenie kodowania sterowników za to odpowiedzialnych ale cudów bym się nie spodziewał bo jeżeli lampa nie ma oddzielnej żarówki do świateł dziennych to nie ma czym świecić.
W tym konkretnym aucie bawiąc się kodowaniem sterowników można zmienić tylko tak aby na światłach dziennych włączonych i przełączniku świateł ustawionych w pozycji "AUTO" w dzień komputer włączał światła przeciwmgielne a w nocy włączał xenony... ale w tej konfiguracji niestety tylne lampy zawsze się świecą i zawsze świeci się podświetlenie deski rozdzielczej.
: 05 sty 2013, 22:56
autor: wolek
Simone331 pisze:RafiPl pisze:Hmmm to tak myślę do czego jest opcja w komputerze w zakładce oświetlenie zewnętrzne ,,światła dzienne,,
Ostała się po oryginalnych lampach.

Nie. została włączona poprzez zmiane kodowania. Fabrycznie jest wyłączona bo w latach produkcji naszych aut nie było obowiązku całodobowego oświetlenia, natomiast w krajach gdzie taki obowiązek występował była włączana. Można nawet zakodować by się halogeny włączały jako dzienne

kwestia chęci i umiejętności
[ Dodano: 2013-01-05, 23:00 ]
no nie foss

ubiegłeś mnie xD