Strona 1 z 1

[D3 06 4.2TDI ] Brak 80KM - wynik z hamowni

: 11 sie 2018, 18:47
autor: Noti
Witajcie,

Mam kilka pytań, które Mnie dręczą, a być może, któryś z Was Mnie oświeci.

Autko po hamowni wykazało 240km czyli o 86 za mało w serii. Zabrałem, rozebrałem górę silnika, zrobiłem co trzeba było. Czyli wymieniłem samoregulatory, popychacze itd. Okazało się jeszcze, że dwa wtryski to szrot więc zostały kupione nowe. Wtryski zostały na nowo zakodowane (wszystkie) w ASO. Po wizycie na hamowni - druga wizyta. Wyszło praktycznie to samo. Okazało się, że prawy przepływomierz wywala błędy, więc jest do wymiany. Ok, wymienimy. Tylko co jeszcze sprawdzić?

Auto trafiło na hamownie ponieważ były błedy na sterownikach silnika. Po zakupie okazało się ze DPF jest usunięty i zrobiony w sterowniku. Jak się potem okazało to EGRy także. Widziałem, że jeden EGR jest uszkodzony więc kupiłem dwa nowe w ASO i wymieniłem - wtedy pojawił się problem kodowania sterownika silnika. Sterowniki zostały wyczyszczone, zrobione na oryginał i usunięty tylko DPF.

Dzisiaj był problem z podłączeniem się do slave'a - wiele prób skonczyło się fiaskiem. Zajrzałem pod maske, z myślą o zrobie niu zdjęcia sterownika i zakupu nowego i napotkałem pytanko. Czy slave musi byc zawsze slavem a master mastrem czy jak? Bo wydaje mi sie ze jak wyciągałem sterowniki to oznaczyłem je kolejno od błotnika 1 i 2. Po ingerencji fachowców zauważyłem, że są zamienione i podpisane L i P.


Po krótkim opisie...

Czy możliwe jest zamienie sterowników - jaki to ma wpływ?

Czy uszkodzona przepływka ukradła 80KM?

Gdzie szukac problemu?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i chęć pomocy.
Pozdrawiam,
Kamil

: 12 sie 2018, 10:16
autor: PABLO200
A ile auto ma przejechanie?

: 12 sie 2018, 10:28
autor: Noti
300+, zamieniłem sterowniki i auto chodzi dużo lepiej,, lepiej się wkreca i w ogóle. Odpala też dużo lepiej... O co chodzi?

: 12 sie 2018, 14:41
autor: maciu
nie wiem czy kompy są identyczne ale ja bym zajrzał w schematy czy pin do pina są
takie same... może jakieś dwa czujniczki się zamieniły miejscami ;)

: 13 sie 2018, 14:40
autor: drago_o
Jak już w jednym temacie napisał chyba FOSS. Sterowniki da się zamienić i auto da się odpalić czasami i jeździć. Tylko w niektórych przypadkach można po zamianie nie odpalić... Przepływka może sporo zabierać, chociaż nie wiem czy aż tyle. Źle wycięty i usunięty DPF również. Nie bez powodu dobry wydech kosztuje i nie wstawia się prostych rur. Ja po założeniu wydechu do auta(miałem pełen przelot od pierwszego kata) odczułem jakby auto zostało dodatkowe 30-40KM. Może coś z tym DPF jeszcze nagrzebane i w pakiecie z przeplywka daje tak spory spadek mocy.

: 13 sie 2018, 23:55
autor: danishow
Noti, brałeś pod uwagę felerną hamownię? Takie sprawy jak filtr powietrza czy paliwa rozumiem że sprawdzane ...ew. wymienione?

: 14 sie 2018, 07:37
autor: maciu
kupić/pozyczyć jakiegoś gtecha i sprawdzić sobie czas do stówki / na ćwiartkę... brak 80
będzie widać

: 27 sie 2018, 20:32
autor: Noti
danishow pisze:Noti, brałeś pod uwagę felerną hamownię? Takie sprawy jak filtr powietrza czy paliwa rozumiem że sprawdzane ...ew. wymienione?
wymieniłem już chyba wszystko co mogłem, kilka dni temu wynik był taki sam 235km... Jak się wkreca na hamownia to kopcil na czarno. Po hamowni wyskoczył błąd mad 1 i 2...

: 28 sie 2018, 22:28
autor: danishow
Noti pisze:Jak się wkreca na hamownia to kopcil na czarno
No to widocznie zalewa silnik <hmm>
Noti pisze:wyskoczył błąd mad 1 i 2...
Mógłbyś rozwinąć ?!

: 29 sie 2018, 18:33
autor: Noti
Mój błąd.. Wyskoczył błąd MAF1 i MAF1 czyli jak dobrze myślę przepływomierz, które wymieniłem na nowe...

: 02 wrz 2018, 18:16
autor: danishow
Noti pisze:Wyskoczył błąd MAF1 i MAF1
Jaki błąd?! Oznaczenie?! Jak wyskakuje błąd przepływki to należałoby najpierw go potwierdzić przed wymianą na nowe ...to tak po pierwsze ;)
Kolejną sprawą jest ciśnienie doładowania i ciśnienie paliwa, jak wyglądają wyniki tych dwóch parametrów, ktoś to sprawdzał?

: 04 wrz 2018, 00:00
autor: Noti
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2018-09-04, 00:00 ]
Obrazek

Obrazek

To wyskoczyło po teście dzisiejszym jak skasowałem błędy.

Podane wyżej logi są robione przeze Mnie, nieumiejętnie... &#128514;

Pozdrawiam