Strona 1 z 1
[D2 02 4.2PB/LPG
] TIP - wariuje elektronika
: 20 paź 2013, 16:05
autor: swiezak1111
Witam mam mały problem ze skrzynia tiptronic. Kiedy auto jest zimne odpalam wrzucam drive na komputerze pokuzuja sie pozycje P,R,N,D,S i przeskakuja na 1,2,3,4,5 raz to raz sie jak by jakieś zwarcie kiedy wrzuce na tipa pokazuje tylko 1,2,3,4,5 tak jak byc powinno na tiptronicu ale jak wrzucam spowrotem D jest znów to samo skacze z jednego na drugie. moge jechac normalnie oczywiscie ale jak ruszam to nagle zapala sie P,R,N,D,S na czerwono i już nie moge wbić tiptronica ale skrzynia chodzi perfekyjnie jak i na zimnym tak samo na ciepłym. co może być problemem? znajomy mi powiedział żebym na początku wymienił olej, a zaś inny żeby się zajął sterownikiem czy kasetą?? aha na vagu wywala bi błąd "sterownik skrzyni biegów" .
: 20 paź 2013, 16:47
autor: Gość
Olej to sie wymienia regularnie ale jak CI Vag pokazał masz problem elektroniczny i zajmij sie nim zanim te fixowanie rozwali CI skrzynię.
: 20 paź 2013, 19:23
autor: krzychu22.p1i
Na Twoim miejscu sprawdziłbym/ podmienił na próbę sterownik na podszybiu i wiązkę. Może coś też przy wybieraku szaleć.
: 21 paź 2013, 17:22
autor: swiezak1111
narazie umówiłem się do aso na akcje z tym lewarkiem skrzyni zobaczymy

może coś tam przy okazji za darmoszke wyskrobią;p
[ Dodano: 2013-11-16, 22:22 ]
Więc tak oleje powymieniane filtry tak samo jak i w skrzyni tak i w silniku. aso odwiedzone zjadłem dobre cistko wypiłem kawke auto odebrałem po niecałych 2 godzinkach pochwalono mnie za piekny egzęplasz prawie "klasyka" ale skrzynia dalej w trybie awaryjnym i teraz na dodatek nie przełącza w ogóle na S jak by coś blokowało. Chłopaki z aso podłączyli pod komputer i podpowiedzieli zeby szukać dalej bo to coś z tiptronikiem ale więcej indormacji mogą powiedzieć za dopłątą;p to podziękowałem.
skrzynia chodzi jak masełko olej wymieniony filtr tez lewarek wymieniony. kiedy odpalam auto wrzucam D na fisie pokazuje 1,2,3,4,5 i świeci sie i D i TIP + i - . mogę wtedy wrzucic na tipa i normalnie jechac zmieniając biegi recznie kiedy cofne na D dalej sie pali 1,2,3,4,5 na fisie i swici sie i D i TIP ale jak dam na N lub R lub cofne na P odrazu wpada w trym awaryjny ale pracuje normalnie .. Pomysły?