Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D3 06 ] Szarpanie przy dodawaniu gazu miga check  
Autor Wiadomość
Thorpies1990 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Olek
Jeżdzę: S8d3
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-28, 18:56   [S8 D3 06 ] Szarpanie przy dodawaniu gazu miga check

Witam mam problem gdyż auto po przejechaniu 10km zaczyna szarpać i nieda się jechać. Na jałowym nic nie faluje wszystko ok. taki bład
004999 usterka sterownika -wewnetrzny czujnik wysokosci/ciśnienia
P1387-008





[ Dodano: 2024-01-29, 14:41 ]
I nic ?
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 260
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-30, 10:34   

Z opisu błędu który wkleiłeś, wygląda jak uwalony Map sensor wbudowany w sterownik. Daje on informację o ciśnieniu atmosferycznym aby robić korektę dawki paliwa. Na szybko to bym spróbował podmienić sterownik na taki z jeżdżącego auta.

Po odpaleniu przez chwilę problemu nie masz bo przez pewien czas jego wskazania najprawdopodobniej są pomijane a dopiero po lekkim rozgrzaniu silnika (czyli wyłączenie trybu ssania) zmniejszona zostaje dawka do właściwej i wtedy zaczyna brać pod uwagę sterownik wszystkie czujniki.

Szukałeś jakichś informacji o tym numerze błędu na necie?
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Thorpies1990 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Olek
Jeżdzę: S8d3
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-30, 13:04   

Ale map sensor jest chyba w silnikach doładowanych a u mnie niema. Jestem w trakcie wymiany czujnika ciśnienia paliwa pod kolektorem niewdzięczna robota ale wydaje mi się że to może być to a w necie niema nic o tym błedzie. Na kolektorze niema żadnych czujników. Dodam że wymieniałem przepływki czujnik ciśnienia oleju filtr paliwa i inne.Były błedy z wypadania zapłonu ale już niema. Zauważyłem też że śmierdzi paliwem z oleju a nie było tego. Czysciłem wtryski liqui moly i nic.
A gdzie ten sterownik co mówisz?
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 260
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-30, 15:21   

W każdym samochodzie posiadającym wtrysk paliwa (nie mówię o wtrysku mechanicznym typu np. K-Jetronic) masz MAP sensor sprawdzający ciśnienie atmosferyczne. Przy czym jest wiele rozwiązań. Niektóre marki poszły w sprawdzanie ciśnienia atmosferycznego w oparciu o MAP podpięty do kolektora, gdzie ciśnienie atmosferyczne jest sprawdzane tylko raz przed samym rozruchem silnika (nim jeszcze rozrusznik zakręci), a są marki gdzie MAP sensorów jest więcej i jeden z nich analizuje "na bieżąco" ciśnienie atmosferyczne. Analizując czysto po błędzie który wrzuciłeś (screen) przypuszczam, że w twoim przypadku interesuje nas druga sytuacja.

Jeśli dobrze widzę, to jesteś w sterowniku silnika, a w błędzie masz napisane że usterka wewnętrzna -> czujnik ciśnienia. Stąd wnioskuję, że możemy mieć wbudowany w sterownik wewnątrz czujnik ciśnienia atmosferycznego. Gdzie on umieszczony w Twoim aucie (sterownik silnika)? Pewnie na podszybiu (przynajmniej tak bym obstawiał).

Wg numeru błędu po angielsku jest on opisany jako "004999 - Control Module Malfunction - Internal Altitude/Pressure Sensor" -> wewnętrzny czujnik wysokości/ciśnienia

Tu masz temat z tym błędem dla innego audi:

https://www.digital-kaos....nternal-problem

Rzuć okiem na post #5 który w sumie potwierdza moje przypuszczenia.

Podmieniłbym ECU, a jak nie masz skąd wziąć, to wyciągnij swoje i wybierz się z nim do dobrego elektronika. Być może będzie jakiś zimny lut.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Thorpies1990 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Olek
Jeżdzę: S8d3
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-30, 16:02   

Ok przyjrzę się temu ale jak pisałem jestem w trakcie wymiany tego nieszczęsnego czujnika jak skończe to polece z ECU i dam znać raczej po feriach bo urlop mam ale na razie dzięki za naprowadzenie.
A i jeśli podmienie ECU to trzeba będzie wszystko zaadaptować rozumiem ?
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 260
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-01-30, 17:13   

Na to pytanie musiałby się wypowiedzieć ktoś kto się bawi/bawił ze sterownikami silnika. Ja na szczęście w mojej A8 nie musiałem ECU jeszcze ruszać i oby tak zostało w związku z czym na to pytanie odpowiedzieć nie potrafię (przypuszczam że możesz zetknąć się z problemem immobilizera na dzień dobry, ale jak mówię nie chcę Cię wprowadzić w błąd a sam nie grzebałem przy sterowniku silnika w A8 jeszcze).
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Thorpies1990 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Olek
Jeżdzę: S8d3
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-02-09, 19:21   

A wiec już jestem i ....
Sterownik sprawdzony wszystko jest ok czujnik sprawny kondensatory ok po podpieciu ecu w warsztecie pod kompa pokazuje ze wszystko ok
Czujniki ciśnienia wymienione i nic jest lekka poprawa ale dalej przerywa ale..
Odpiąłem jeden przepływomierz i auto jedzie jak marzenie poza check na desce wiec pytanie czy może byc padnięta przepływka? Vcds nie wywala błedu przepływomierza z wewnętrznego czujnika ciśnienia tez nie pokazuje ale esa dalej szarpie. podmieniłem przepływke bo miałem ale używkę i jest gorzej wiec wróciłem do swojej może kupic nówke?

[ Dodano: 2024-02-10, 13:44 ]
Są 2 tani i drogi który wybrac
https://allegro.pl/oferta/przeplywomierz-audi-a8-d3-audii-r8-audi-a6-c6-14807578333
https://allegro.pl/oferta/przeplywomierze-bosch-0-280-218-143-15044707402
A i bład czujnika znowu wyskoczył rece opadająą

[ Dodano: 2024-02-10, 19:16 ]
[quote="Thorpies1990"]A wiec już jestem i ....
Sterownik sprawdzony wszystko jest ok czujnik sprawny kondensatory ok po podpieciu ecu w warsztecie pod kompa pokazuje ze wszystko ok
Czujniki ciśnienia wymienione i nic jest lekka poprawa ale dalej przerywa ale..
Odpiąłem jeden przepływomierz i auto jedzie jak marzenie poza check na desce wiec pytanie czy może byc padnięta przepływka? Vcds nie wywala błedu przepływomierza z wewnętrznego czujnika ciśnienia tez nie pokazuje ale esa dalej szarpie. podmieniłem przepływke bo miałem ale używkę i jest gorzej wiec wróciłem do swojej może kupic nówke?

[ Dodano: 2024-02-10, 13:44 ]
Są 2 tani i drogi który wybrac
https://allegro.pl/oferta/przeplywomierz-audi-a8-d3-audii-r8-audi-a6-c6-14807578333
https://allegro.pl/oferta/przeplywomierze-bosch-0-280-218-143-15044707402

[ Dodano: 2024-02-13, 14:21 ]
Bład wewnętrznego czujnika nadal jest wyskoczył jeszcze bład przepływki 1/2 nie wiem ktora to od kierowcy czy pasazera? Świeci trakcja ale auto jeździ dobrze bez szarpania czekam na przepływke zobaczymy
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 260
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-02-16, 17:24   

Nawet kupując nowy element w aso nie masz 100% pewności że będzie sprawny, tym bardziej używany. Cena nic nie znaczy.

Skoro po wypięciu przepływki jest lepiej, to zacząłbym szukać wokół niej. Nie masz kogoś w okolicy, aby na szybko podminienić między twoim a czyimś autem przepływki i sprawdzić czy u ciebie problem zniknie a tam się pojawi?

Odnośnie samej przepływki, sprawdź co dokładnie siedzi w środku, bo nie zdziwiłbym się, jakby dało się to z jakimś golfem albo skodą podmienić.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
Thorpies1990 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Olek
Jeżdzę: S8d3
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2024
Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2024-02-27, 16:49   

Przepływka zmieniona narzie jest ok

[ Dodano: 2024-04-24, 14:18 ]
Problem powrócił
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.