Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.2MPI ] Skrzynia szarpie przy zmianach biegów  
Autor Wiadomość
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-04-29, 14:46   [D3 03 4.2MPI ] Skrzynia szarpie przy zmianach biegów

Witam serdecznie, nabyłem ostatnio nowszy model A8, D3.
Z autem jest w miarę dobrze, problem jaki wystepuje ze skrzynią jest nastepujący.
Normalna jazda, dojeżdżam do skrzyżowania, staje w miejscu, czuję że skrzynia zrzuciłą bieg, występuje przy tym delikatne poruszenie całym autem, coś jak szarpnięcie, przy dodawaniu gazu bieg wskakuje spowrotem, czasem jednak z opoźnieniem i wystepuje niestety szarpniecie autem, nie zawsze zrzuci bieg na postoju, czasami zdarzy mu się zrzucić bieg kiedy nie do końca stoje a turlam się jeszcze przy dojeździe do skrzyżowania i przy dodawaniu gazu objaw ten sam, obroty rosną a skrzynia wrzuci z opóźnieniem. Tak jak mówię czasami jest wszystko w porządku, w ogole nie zrzuca, auto jest w gotowości. Jeżdżę delikatniej to też skrzynia ma czas na ten manewr jednak czasami trzeba szybciej gdzieś ruszyć, irytujące to jest.Objaw wystepuje zsnacznie rzadziej jak auto jest już rozgrzane. Poza tym skrzynia pracuje ładnie, biegi zmienia płynnie, żadnych błędów nie miałem na komputerze, nie mam niestety kabli diagnostycznych aby sprawdzić głębiej. Może ktoś sie spotkał z podobnym problemem ? Pozdrawiam
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 20:58   

Jak zrzuca z jakiego biegu to szarpie autem ? Jaki masz przebieg tego auta bo to zasadnicza sprawa. Kiedyś był wymieniany olej czy tak jak ASO zaleca że nigdy ?
Jeździsz na "piórko" czy raczej naciskasz zdecydowanie na gaz. Te skrzynie mają swoje przypadłości ale z opisu to jak dla mnie "wyuczyła" się delikatnej jazdy. Brak błędów o niczym nie świadczy. U mnie skrzynia myliła biegi a błędów nie było...
 
 
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-04-29, 21:11   

Zrzuca z jedynki, gdy stanę autem, np. na skrzyżowaniu. Autem zrobiłęm dopiero 2tys. kilometrów, obecnie ma 220tys. wątpię czy był wymieniany olej. Co do stylu jazdy, jestem raczej spokojnym kierowcą ale mam czasami cięższą nogę, oczywiście bez przesady :) staram się nie szarpać autem jak potłuczony...
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-04-30, 06:16   

kosovo napisał/a:
Zrzuca z jedynki, gdy stanę autem, np. na skrzyżowaniu.


Z jedynki raczej nie bardzo. Podczas zatrzymywania zrzuca z 2 na 1 i utrzymuje się na pierwszym biegu jak trzymasz hamulec.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2014-04-30, 09:03   

jak nie wymieniałes oleju - to pierwsze co bym zrobił :)potem ew można myśleć dalej - koszt nie taki straszny - a może się okazać zo oliwy masz już mał po prostu :) ja mam podobny przebiegi i problemów nie mam zadnych więc myślę ze to nie tak kwestia ze skrzynia już pada :)
_________________
A8>eSka
 
 
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-04-30, 13:59   

Hmmm rano jak wsiadłem do auta, uruchomiłem silnik, wrzucam D, lekkie szarpnięcie autem i zaraz po nim drugie w odstępie pół sek/sekunda. Rownież jak wrzuce D i czuć że coś skrzynia wrzuciłą, auto delikatnie rusza, ale po tym drugim dopiero rusza w pełni samo...
Mieszkam w niemczech, pytałęm dziś o wymianę oleju, pan mi powiedział że wchodzi coś koło 6l. Koszta to 22 eur za litr plus wymiana 150 eur. wychodzi jakieś 350 eur cała usługa także nie tak źle myślę, pytałem jaki olej leją to twierdzą że taki jak fabryczny, cena by sie zgadzałą za olej.
 
 
martinezzg 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 366
Skąd: Czeladź/Śląsk
Wysłany: 2014-04-30, 14:32   

dokładnie - możesz oczywiście sam kupić olej i oni zrobią Ci wymianę - ale za dużo nie oszczędzisz - nie warto tak jak w przypadku zwykłego oleju silnikowego gdzie róznica w cenie jest kolosalna - wymieniaj olej !
_________________
A8>eSka
 
 
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-04-30, 14:55   

Też tak myślę, nie bede kombinować, wole jak wpiszą mój vin i dobiorą olej porządny, w tym samym mieście jest serwis audi oryginalny i stamtąd brali mi swego czasu czujnik od poziomowania xenonów także z dostępem częsci nie beda miec problemów. Wracając do pracy skrzyni to tak wygląda jak by wrzucałą sobie jakiś pół bieg i dopiero jak puszcze hamulec to dodaje resztę, bez sensu...
 
 
tobi 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-30, 23:48   

Teoretycznie olej wymienia się co 120 tyś więc można powiedzieć że jedną wymianę przejeździłeś. Ja w nieświadomości wymieniłem olej przy przebiegu około 250k. Potem przeczytałem wątki na grupie A6 ludzi którzy po takiej wymianie rozpoczęli swoją "przygodę" z automatem. W moim przypadku auto jeździło tak jak przed wymianą czyli dobrze. Inni mieli mniej szczęścia. Trzeciej wymiany jednak skrzynia już nie doczekała...
Z tego co wiem tam jest taka konstrukcja że do 3 biegu to zwykły automat. Potem dopiero są "półsprzęgła" więc dziwne trochę te objawy które opisujesz. Zakładam że nie zmieniasz na światłach pomiędzy N i D.
 
 
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-04-30, 23:59   

Ostatnie pytanie uznam za retoryczne :) oczywiscie ze nie. Objaw ten nie występuje zawsze, jednak bardzo często, szczególnie na zimnej skrzyni.
 
 
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-05-08, 18:41   

Jeszcze jedno, zauważyłem że to sie dzieje tylko przy wciskaniu hamulca, gdy zwalniam do skrzyżowania i nie wciskam hamulca to jest wszystko okej, tylko jak wcisnę to skrzynia zrzuca bieg. Może mieć to związek w jakiś sposób z hamulcami? Te układy są jakoś połączone? Może jakiś czujnik do wymiany, ślepo strzelam...
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2014-05-08, 21:44   

kosovo napisał/a:
Ostatnie pytanie uznam za retoryczne :) oczywiscie ze nie. Objaw ten nie występuje zawsze, jednak bardzo często, szczególnie na zimnej skrzyni.

W tej sytuacji obstawiałbym jednak olej - coś z nim nie tak.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-09, 06:52   

Powiem tak, jezeli chodzi o przypadek gdzie pisałeś o tym jak wrzucasz D i dellikatnie rusza i po upływie sekundy czy tez dwuch przezuca znowu skrzynia i dopiero auto rusza pełną parą to ja mam identycznie. Z tym, że jest tam 370 tyś. :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
kosovo 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 39
Skąd: Zakopane/Bad Honnef
Wysłany: 2014-05-09, 12:49   

To mi tak nie przeszkadza, najgorzej z tym wyrzucaniem biegu na D. Z ksiazki serwisowej ostatni wpis z października 2011 roku, 170k przebiegu. Czy realny czy nie auto zadbane w środku.
 
 
Glac 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2+
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 21
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 267
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-10-06, 20:18   

Witam.
Podepnę się pod temat.

Czy to jest normalne zachowanie, że przy zmianie z 1 na 2 delikatnie szarpnie? Jest to słabo wyczuwalne szarpnięcie i dzieje się rzadko - raz na tydzień może.

Poza tym wzorowo pracuje - błędów brak. Poprzedni właściciel wymieniał olej podobno, ale nie wiem czy dynamicznie czy statycznie i jaki olej zalany.
Sprawdzałem olej odkręcając śrubę od spodu - na oko ładny, przeźroczysty, ale wydaje mi się, że widziałem opiłki. tzn na ok 1cm kwadratowy oleju na palcu były ok 3-4 opiłki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.