Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 4.2TDI ] Czytnik linii papilarych błąd transmisji  
Autor Wiadomość
MichałABG 

Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 37
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2016-11-26, 19:14   [D3 08 4.2TDI ] Czytnik linii papilarych błąd transmisji

Witam Panowie. W D3 posiadam czytnik linii papilarnych, lecz przy próbie wejścia w zakładkę "użytkownik" wyskakuje następujący komunikat: ERROR, Błąd transmisji danych, spróbuj ponownie.
Okazało się, że auto z fabryki wyjechało bez czytnika tylko z samym przyciskiem START/STOP(tym srebrnym) a czytnik domontował poprzedni właściciel, poza tym w schowku od strony kierowcy mam 4 przyciski do ustawienia siedzenia kierowcy a zdaje mi się że przy czytniku linii nie powinno tego być, gdyż on to właśnie zastępuje.
Kolega który mi ogarnia te auto pod każdym względem patrzył na to, na komputerze nie ma żadnych błędów, myślał że może nie ma łączności dlatego wyciągnął czytnik w celu sprawdzenia czy jest wszystko podpięte, okazało się że jest git.
Przycisk start/stop działa, odpala auto bez kluczyka bez problemu, tylko ten czytnik linii nie działa.
System jest według mnie przeinstalowany gdyż zdaje mi się że przy autach które tego bajeru nie posiadają nie widnieje zakładka użytkownik(jeśli się myle to mnie poprawcie), w ustawieniach siedzeń na MMI jest opcja pamięć one-touch, lecz gdy zmieniam na włącz, system automatycznie zmienia na wyłącz.

Teraz pytanie do speców: jest możliwość uruchomienia tego czytnika? Jakieś kodowanie albo coś?

Znalazłem jeden podobny temat na forum lecz tam nie było odpowiedzi na to pytanie. Pytam bo uważam ten czytnik za fajną rzecz, która raz dwa zmienia wszystkie ustawienia pod danego kierowcę.
Jeśli ktoś miał z czymś takim styczność albo ma jakiś pomysł na ową przypadłość to byłbym wdzięczny za każdą odpowiedz.

Dzięki i pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-12-19, 00:10 ]
podbijam temat, byłby ktoś mądry w tym temacie albo poleci jakiegoś mechera z okolic Krakowa który mógłby coś takiego ogarnąć?
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-12-19, 05:12   

Ja doposazylem w finger print -gdzie fabrycznie tego nie było.
Niestety stoję w miejscu gdyż mam te same objawy co ty.
Ogólnie finger print ma CP-ochrona komponentu którą trzeba ściągnąć w ASO lub u jakiegoś speca,ale u mnie niema błędu związanego z CP tylko błędem w komunikacji ,pozmienialem kodowania ale bez rezultatu, nie mogę wejść w kanał 1D w VCDS,podmienilem nawet drugi finger ptint i te same objawy, musisz mieć u siwbie jakiś błąd z tym związany.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-12-19, 06:19   

Ja również wracam do tematu bo u mnie przestał rozpoznawać kierowce a po próbie zrobienia nowego odcisku jest error ale nie komunikacji jak u Was. Po 18 siądę dzisiaj z komputerem i przelecę wszystkie sterowniki z kodowaniami i zobaczę co się da zrobić a później spróbuje się rozejrzeć w adaptacjach.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-12-19, 06:30   

jordan233 napisał/a:
Ja doposazylem w finger print -gdzie fabrycznie tego nie było.
Niestety stoję w miejscu gdyż mam te same objawy co ty.
Ogólnie finger print ma CP-ochrona komponentu którą trzeba ściągnąć w ASO lub u jakiegoś speca,ale u mnie niema błędu związanego z CP tylko błędem w komunikacji.

Blad Cp pojawi sie dopiero wtedy gdy zadziala komunikacja. Nie ma komunikacji, wiec i ochrona komponentu sie nie aktywowala jeszcze.

Cos spaprane przy retroficie. jordan233 - robiles sam, wiec powienienes wiedziec. MichałABG - kupiles zapewne samochod z dolozonym (nie do konca), wiec jestes w gorszej sytuacji.
_________________
Black Cars Matters
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-12-19, 07:08   

dice111 napisał/a:


Cos spaprane przy retroficie. jordan233 - robiles sam, wiec powienienes wiedziec.


Zamieniłem tylko przyciski w aucie oraz kodowania,ale na dzień dobry wywalilo błąd komunikacji, wykluczam uszkodzenie fingerprinta gdyż podmienilem na drugi i te same objawy.
Chyba że jest jakaś inna pinologia między zwykłym START/STOP a FINGERPRINTEM.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-12-19, 16:15   

Nie zagłębiałem się w to bardziej, bo jakoś nigdy "nie marzyłem" o tej opcji, więc temat u siebie olałem, ale wg craigyb http://audiforum.us/threa...retrofit.15750/ dodawał jakieś wiązki. Może napisz do niego, o ile pamięta co robił lata temu.
_________________
Black Cars Matters
 
 
MichałABG 

Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 37
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2016-12-19, 17:08   

Rozmawiałem niedawno z Panem z serwisu Audi, stwierdził on że oni jako autoryzowany serwis nie mają możliwości dodania jakiejkolwiek opcji, gdyż skutecznie uniemożliwiają im to nowe programy serwisowe wypuszczone przez grupę VW. Poinformował że jedyną opcją jest przekodowanie modułów komfortu pod ten czytnik, lecz da się to tylko zrobić na programach nieserwisowych i musi być osoba która nie boi się grzebać przez godziny przy czymś takim, a i tak nie powiedziane że wszystko zadziała od razu. Czy mówił prawdę? Nie wiem, choć z doświadczenia wiem że serwisantom do końca wierzyć nie wolno. Kolega, który ogarnia mi auto pod każdym względem patrzył programem serwisowym jak również innym(nazwy nie znam), stwierdził brak komunikacji między komputerem samochodu a czytnikiem. Auto rzeczywiście kupiłem od pewnego prezesika, a czy montował to on czy jeszcze poprzedni prezesik - tego nie wiem.

[ Dodano: 2016-12-19, 17:14 ]
No nic, teraz przynajmniej wiem że nie jest to łatwe do zrobienia ale może z biegiem czasu się to ogarnie, dzięki Pany za odpowiedzi.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-12-19, 18:28   

U mnie wyskakuje system error - try again :D

[ Dodano: 2016-12-19, 18:28 ]
Dodatkowo nie loge dac na ON rozpoznawania kierowcy po odcisku bo ciagle jest OFF.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
MichałABG 

Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 37
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2016-12-19, 18:41   

U mnie to samo, dam na ON to automatycznie przeskakuje na OFF, tyle że z tego co wyczytałem to u Ciebie odcisk działał. Dzwoniłem do pewnego typa którego dostałem z polecenia, po przedstawieniu problemu stwierdził żeby przywieźć auto a powinien coś wykminić w tym temacie. Jak będę miał jakieś info lub gościowi uda się to zrobić dam znać, może pomoże to osobom które się z tym problemem borykają.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-12-19, 18:46   

Tak. Moj dzialal bo kest fabrycznie. Przestaw w pewnym momencie i nawet nie wiem w ktorym... Zauwazylem ze kodujac jeden ze sterownikow, nie pamietam juz ktory, nie przyjmuje kodowania z fingerprint.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-12-19, 21:17   

dice111 napisał/a:
Nie zagłębiałem się w to bardziej, bo jakoś nigdy "nie marzyłem" o tej opcji, więc temat u siebie olałem, ale wg craigyb http://audiforum.us/threa...retrofit.15750/ dodawał jakieś wiązki. Może napisz do niego, o ile pamięta co robił lata temu.


Dzięki dice111 , wszystko jest opisane w schematach elektrycznych w Elsie,niestety u mnie schematy przestały działać...
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-12-19, 21:20   

Ja zaraz bede instalowac angielska i niemiecka else wiec zobacze czy beda u mnie dzialac schematy :)

U mnie np steering wheel nie przyjmuje kodowania dla 6 bitu:
Cytat:
0 X X X X X : Left-hand drive without fingerprint/without steering wheel heating or left-hand drive with fingerprint/without steering wheel heating
1 X X X X X : Right-hand drive without fingerprint/without steering wheel heating or right-hand drive with fingerprint/without steering wheel heating
2 X X X X X : Left-hand drive with fingerprint/with steering wheel heating
3 X X X X X : Right-hand drive with fingerprint/with steering wheel heating
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Anepu 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 10 Paź 2013
Posty: 51
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2017-02-19, 17:15   

MichałABG mam podobnie jak ty po zakupie auta był już wmontowany czytnik linii, też nie mogłem dodać żadnego użytkownika. Zajechałem do elektryka, który mi powiedział, że ma ochronę komponentów.
Zajechałem do ASO by zdjęli i tak zrobili i przy okazji poprosiłem by ustawili mi możliwość dodawania użytkowników.
Ale to nie koniec problemów, bo w ASO po winie sprawdzili, że ten model fabrycznie nie posiada czytnika. Poprzedni właściciel sam sobie coś kombinował, ale tylko namieszał, bo działają mi tylko ustawienia z MMI a już fotele, lusterka i kierownica nie reagują.
ASO niby może mi to poustawiać, ale muszą sprawdzić wiązki przewodów tylko że sobie liczą sporo za godziną robocizny i sami dokładnie nie wiedzą, ile im to czasu zajmie może nawet parę dni. Więc sobie odpuściłem ASO i szukam kto będzie dał rady ogarnąć temat.
 
 
MichałABG 

Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 37
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2017-02-19, 20:32   

Mi znów w serwisie powiedzieli, że nie dołożą do auta nic nowego co nie było przy wyjechaniu z fabryki i nie ma tego zakodowanego w VIN, bo skutecznie im to uniemożliwia nowe oprogramowanie grupy VW.
Mam dwie osoby, które po przedstawieniu sprawy z chęcią by się tego podjęły, lecz osobiście póki co odpuściłem temat, może kiedyś się zmobilizuję i się to ogarnie.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-02-19, 20:46   

MichałABG napisał/a:
Mi znów w serwisie powiedzieli, że nie dołożą do auta nic nowego co nie było przy wyjechaniu z fabryki i nie ma tego zakodowanego w VIN, bo skutecznie im to uniemożliwia nowe oprogramowanie grupy VW.

Ale bzdury. Albo im się nie chce, albo są tak marni.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.