Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 03 4.0TDI ] Brak mocy miga kontrolka świec  
Autor Wiadomość
Lukas95 
Użytkownik


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-07-30, 20:43   [D3 03 4.0TDI ] Brak mocy miga kontrolka świec

Witam wszystkich jestem tu nowy

Mam od roku czasu Audi a8 d3 4.0 TDI jezdze nią już rok na taxi, tak najpierw pół dnia na paliwo A drugie pół dopiero na czysto xd

Niestety od roku miga mi ta kontrolka świec zarowych trochę już zeby zjadłem na tym aucie z kolegą razem szukaliśmy przyczyny lecz ciężko stwierdzić gdyż po podłączeniu do vcds oraz obd eleven pokazuje błędy:
1.Czujnik temperatury spalin przerwa/zwarcie z potencjałem plus
2.Sterownik 1 turbosprężarki uszkodzenie
3.Lewy zawór zawieszenia silnika Przerwa

Sa to błędy które wskazał One eleven Pro parę dni temu postanowiłem kupić dlatego teraz dopiero pisze posta gdy mam błędy pokazane

Ja obstawialem dpf lecz tutaj każdy mówi ze niemam dpf również pod kompa go nie wyszukuje
2.nastawnik turbiny cos takiego ogólnie problem z turbina lecz to jest najbardziej kosztowne gdyż 2 turbiny są Za silnikiem i trzeva to podnosić-ściągać silnik 2k za samo wyciągnięcie silnika:(
I jeszcze inne rozwiązanie to myślałem o kolektorów ciśnienia czujnik do wymiany lub zaslepic te klapki bo one często się sypią A widać u mnie ze ktoś przy nich grzebał ( ruszają się tylko gora dół przy zapłonie gdy dodaje się gaz stoją nic się nie dzieje)

**I teraz najważniejsze!**
Czytałem inne takie podobne tematy na forum to każdy ma gdy daje mu wyższe obroty wtedy kontrolka świec się zapala A przy wolnej jeździe nie A u mnie jest na odwrót!
Kontrolka świec gaśnie gdy go przypiluje na trasie lub na manualnym
Gdy da mu się prędkość to ona gaśnie o zapala na niskich obrotach gdy się odpuści gaz
Gdy ona się zapala auto nie ma mocy
Gdy gaśnie powraca te piękne 202kw chociaż na 2 min Xdd


I teraz kolejna sprawa właśnie dzisiaj już od godziny 17 jest 21 odpaliłem obd eleven wylądowałem błędy z elektroniki silnika 2
Zrobiłem jak na stronie audi TRZY RAZY wyłączyć zapłon na 5 sekund włączyć usunąć błędy i jeszcze 2 razy tak samo
Odpaliłem i nagle SWIECA PRZESTAŁA MIGAC SAMA PO ROKU CZASU
Jest 21 świeca nadal się nie pali audi ma moc Piękna sprawa
I zastanawiam się czy taki nastawnik turbina czy coś cokolwiek mogło się odetkac zawiesić czy coś samo naprawić?!
Skoro jezdze juz 4h bez świecy migajacej to mogę do następnego zapalenia jej usuwać ciągle i modlić się zeby znikala jak dziś czy ta można i co myślicie o tej całej sprawie wykonczylem ten temat najbardziej jak mogłem

●Podaje kody błędów:
Obd eleven - Elektronika silnika 2

-lewy zawór zawieszenia silnika (przerwa)
Kod błędu: P1573
Stan: Statyczne

-Czujnik 1 temperatury spalin rząd 2 (przerwa/zwarcie z potencjałem plus)
Kod błędu: P1457
Stan: Statyczne

-sterownik 1 turbosprężarki (uszkodzenie)
Kod błędu: P1952
Stan: Sporadyczna
I tu jest raz ciągły raz nie ciągły i to dlatego chyba ta spirala półtora dnia temu mi zgaslaI mial moc ale po 2 dniach wróciła

Edit: 05.08
Przepaliłem go na trasie nad morze na S gdy go rozpedzilem to kontrolka przestała migac wrzuciłem na D zwolnilem znów się zapaliła, wrzuciłem na S spowrotem I przyspieszyłem zniknęła i trzymałem ta prędkość do końca dnia cieszyłem się Full mocą wracałem wieczorem auto stalo z 3-4h i również nie paliła się, dzisiaj
06.08 nadal się nie pali , dziś znowu wyjeżdżam nad morze więc go znów przepale, dowiadywalem się nie mam dpf

1. Razem usunęła się kontrola przez obd I cieszyłem się 1.5 dnia jeżdżeniem z mocą
2. Zgasla po wjechaniu na trasę i trzymaniem obrotów powyżej 2-2.5 tyś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.