Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 02 4.2MPI ] zawieszenie długo pompuje po ruszeniu  
Autor Wiadomość
danek25 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: a8d3
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2021-11-20, 08:05   [D3 02 4.2MPI ] zawieszenie długo pompuje po ruszeniu

Panowie, czy może mi ktoś konkretnie opisać zasadę pomiaru ciśnienia w układzie?. Opiszę co u siebie zauważam. Dodam, że auto nie opada nawet po kilkunastu dniach postoju, podnosi się jak należy niby nic się nie dzieje, ale zauważam, że codziennie rano dopiero po ruszeniu załącza mi się kompresor i potrafi pracować kilka minut po czym się dopiero wyłącza i jest już ok, choć też potrafi się włączać na kilka sekund dość często. Podglądając parametry podczas jazdy właśnie rannej, jak się kompresor włączy to bije aż osiągnie około 16Bar. Tyle widzę w parametrach, po czym wartość ciśnienia po wyłączeniu potrafi pokazać nagle np 3,5 bara za chwilę 5bar i tak dziwnie to skacze. Dziś rano poszedłem sprawdzić i po podpięciu VAG wskazanie ciśnienia było 9 bar. Odpaliłem auto, spręzarka nie włączyła się po powiedzmy 2 min wskazanie z 9bar nagle wskoczyło na 12 z hakiem. normalnie jaja jakieś. Sprężarkę wrzuciłem nową bo i tak miałem, czas nabijania i częstotliwość się zupełnie nie zmieniała. Z racji, że czujnik siedzi zintegrowany z rozdzielaczem i padło podejrzenie, że po prostu przekłamuje zmieniłem też rozdzielacz. Nic to nie zmieniło. Na rozdzielaczy szczelność sprawdzona i jest ok. Niby może być mała nieszczelność na drodze rozdzielacz zbiornik, ale skąd takie skoki dziwne wskazań ciśnienia. W końcu ciśnienie albo jest, albo go nie ma. U mnie to skacze dziwacznie. Nie sprawdzałem jeszcze tylko połączenia przy samym zbiorniku. Ktoś mi powiedział, że czujnik ciśnienia w rozdzielaczu mierzy ciśnienia w różnych obwodach układu i to by wyjaśniało te różne wskazania. Czy ktoś kto zna zasadę pomiaru tego systemu mógłby mi to opisać i ewentualnie określić gdzie może być problem w częstym załączaniu rannym kompresora. Sprawdzę jeszcze połączenie przy zasobniku jego szczelność a jak tam ok to chyba podstawię drugi sterownik zawieszenia. Ktoś coś pomoże w tym temacie?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-20, 09:55   

Proponuję zacząć od przeczytania takiego dokumentu jak ssp 292, znajdziesz tam odpowiedzi. Czujnik pokazuje ciśnienie n aktualnie otwartym zaworze. Raz akumulator, raz amortyzator itp. zawieszenie pracuje zawsze a problemem jest raczej że je słyszysz... Po ruszanie nabijany jest akumulator. Jeśli po postoju długo go nabija możliwe że masz jakieś nieszczelności. Co do zasady to po postoju nie ma się normalnie podnosić, ma nie opadać.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
danek25 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: a8d3
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2021
Posty: 33
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2021-11-20, 10:57   

drago_o napisał/a:
Proponuję zacząć od przeczytania takiego dokumentu jak ssp 292, znajdziesz tam odpowiedzi. Czujnik pokazuje ciśnienie n aktualnie otwartym zaworze. Raz akumulator, raz amortyzator itp. zawieszenie pracuje zawsze a problemem jest raczej że je słyszysz... Po ruszanie nabijany jest akumulator. Jeśli po postoju długo go nabija możliwe że masz jakieś nieszczelności. Co do zasady to po postoju nie ma się normalnie podnosić, ma nie opadać.


Ogólnie niby nic się nie dzieje tylko właśnie według mnie za długo kompresor pracuje dlatego też został wymieniony niestety nic to nie zmieniło. Patrzyłem po opisach to czujnik ciśnienia jest tylko w zespole rozdzielacza i też myślałem, że może coś knoci. Auto ogólnie rano regulując na postoju po opuszczeniu podnosi się dwa razy (tyle testowałem) z ciśnienia zgromadzonego w zbiorniku, czyli nie schodzi mu zupełnie, albo jest na tyle mała nieszczelność że ma tam te 10 Bar. Nie sprawdzałem tylko połączenia przy zbiorniku bo tam się chyba trudno dokopać z uwagi na wydech i osłony termiczne. Po wymianie rozdzielacza (wiadomo układ totalnie pusty) sprężarka po około 4 może 5 minutach napełniła i podniosła auto to też uważam za poprawny wynik. Zajrzę jeszcze do tego zbiornika. A może to być według Ciebie wina sterownika pneumatyki?
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-11-21, 12:59   

Pamiętaj że ma znaczenie jak zostawiłeś auto. Zarówno nierówności jak i styl jazdy wcześniej. Budzi się kilka razy aby po wystudzeniu poziomować.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-23, 16:39   

drago_o napisał/a:
...Czujnik pokazuje ciśnienie n aktualnie otwartym zaworze. ...


dokładnie, pamiętam też szału dostawałem od tych pomiarow ale potem się okazało że
jak nic nie robi to tam mogą być różne dziwne cyfry, jedyna uwaga to to że może być otwarty jednocześnie więcej niż jeden zawór
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.