Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 00 4.2PB/LPG ] Uderzenia na postoju zmiana na D  
Autor Wiadomość
damio333 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 d2
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sie 2021
Posty: 15
Skąd: Kleosin
Wysłany: 2023-01-13, 12:45   [D2 00 4.2PB/LPG ] Uderzenia na postoju zmiana na D

Witam. Niedawno była robiona skrzynia ale dalej mam uderzenie przy wrzuceniu na drive.. wsteczny wchodzi ładnie. Uderzenie jest dosyć mocno wyczuwalne a aucie. Gdy auto stoi pod górkę jest dużo mniejsze
Drink do zobaczenia pod autem na wał
https://youtu.be/rCSXu_ggcAM
 
 
sssebek 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: FSR/A8 D3/inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 257
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-01-13, 20:17   

to uderzenie "nagle" się pojawiło, czy po prostu odkąd pamiętasz to było? Na stopień uderzenia mają też wpływ luzy w napędzie. Znawcą od skrzyń nie jestem natomiast pomyśl. Jedziesz autem, zatrzymujesz się. I żeby dać na P musisz przelecieć przez R -> czyli wał napędowy jest dociągnięty przez silnik w pozycję R, wszystkie luzy w napędzie skompensowane w tą stronę. Teraz gasisz auto, wszystko jest jak było (zakładam, że auto się nie przetoczyło delikatnie do tyłu i zaparkowane masz na równym, no chyba, że za każdym razem używasz ręcznego, to na pewno się nie ruszyło.

Teraz odpalasz auto i chcesz dać na D więc najpierw przelatujesz przez R. Ładnie wchodzi bo luz jest stosunkowo mały ( bo wcześniej docisnęło jak gasiłeś auto). Teraz przebijasz z R na D i w tym momencie wał może się obrócić o tyle, na ile pozwolą mu luzy w napędzie -> luzy na półosiach, luz na dyfrze, luz na wale i sam luz w skrzyni.

Ja to bym zrobił próbę i spróbował unieruchomić wał i wtedy spróbował przebić biegi. Ewentualnie po wbiciu na R, wbić na N, potem ruszyć auto do tyłu za budę żeby napęd skasował luz na całym układzie i dopiero przebiłbym na D.

Ewentualnie wrzuć po odpaleniu na N, potem przepchnij ręcznie samochód z 20-50cm do tyłu, zaciągnij ręczny i wbij R. Zobaczysz czy będzie uderzenie podobne do tego jak wbijasz D.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, które zabierają trochę więcej czasu ...

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/
 
 
damio333 

Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 d2
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sie 2021
Posty: 15
Skąd: Kleosin
Wysłany: 2023-01-14, 21:57   

W Poniedziałek będzie sprawdzane :) zobaczymy co z tych testów wyjdzie.. narazie wymieniane dwie gumy dyfra tył..

[ Dodano: 2023-03-11, 05:03 ]
Wynikło jednakowo z uderzeniami.. skrzynia wróciła na gwarancję i po ponownej regeneracji konwertera(która nie poprawiła nic) została postawiona diagnoza na mechatronika. ;/ szukam czegoś sprawnego
 
 
dande155 

Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 54
Dołączył: 30 Mar 2023
Posty: 2
Skąd: Żagań
Wysłany: 2023-03-31, 11:46   

witam,

Masz może dostęp do oringów kostki skrzyni? Tam są 2 szt i nie mogę tego namierzyć. Będę wdzięczny za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.